REKLAMA
Témata Hledat

Ceny nemovitostí a nájmů

Přehledně v mapě!

Cihly HELUZ šetří náklady klientů i přírodu

Je nepochybné, že matka Příroda si zaslouží co nejvyšší ochranu. Lidstvo se na její podobu neodvratně podepsalo a je na čase jí začít vracet její dary. To si také uvědomuje společnost HELUZ, která jako první výrobce cihel u nás získala v roce 2015 ekologickou certifikaci EPD. A letos ji opět obhájila.
Zdroj: HELUZ

Od výroby po životnost cihly

Certifikace EPD zkoumá různé aspekty dopadu produktu na životní prostředí. Do celkového hodnocení se počítá už těžba surovin nutná pro výrobu, samotná výroba, logistika produktu až samotný konec životního cyklu každé cihly. Poté je pro produkt vypočítaná uhlíková stopa, úbytek ozónu nebo toxicita pro člověka. Po zhodnocení všech aspektů vychází, že pálené cihly HELUZ boří mýty o vlivu výroby a použití pálených cihel na životní prostředí.

Úsporné stavby z cihel

V oblasti novostaveb je dnes téměř samozřejmostí výběr materiálů zajišťující úsporné domy. A cihly HELUZ jsou pro tyto stavby jako stvořené. Například cihly HELUZ FAMILY nepotřebují dodatečné vnější zateplení. Zdi tak mohou dýchat a předcházejí vzniku plísní. Zároveň se domy nepřehřívají, čímž klesají náklady na chlazení domu.

Ekologické cihly HELUZ - centrum Kaštanová

Efekt zdůrazní další použité prvky

U cihel však úsporné materiály nekončí. Dalším členem do party ekonomických stavebních prvků je překlad HELUZ FAMILY 3v1, který je určený na uložení schránek venkovních rolet a žaluzií. Ten díky svým tepelně izolačním vlastnostem brání tepelným ztrátám v oblasti oken.

Nízkoenergetické stavby jsou budoucností, která se díky výrobkům HELUZ stává přítomností. Prohlédněte si jejich výrobky v Centru hrubé výstavby v Centru bydlení a designu Kaštanová, kde má firma svou expozici.

Keraservis

logo
Kaštanová 515/125a
620 00 Brno

telefon: +420 515 919 565
e-mail: info@keraservis.cz

web: www.keraservis.cz

Více o firmě Vyžádat další informace

Sdílet / hodnotit tento článek

Související témata

Přečtěte si více k tématu Stavba

Zdroj: AdobeStock - ChiccoDodiFC

Proč ceny bytů v Česku nepřetržitě rostou? Podívejme se na to podrobně

Je to inflace, nedostatek nových bytů, dočasný převis poptávky nad nabídkou ekonomická krize spojená s krizí stavebních materiálů, dochucená o vliv pandemie covid-19? S odhadem je těžké se splést, protože nezanedbatelný vliv na současnou situaci mají všechny tyto faktory. Podívejte se na to ale podrobněji.