REKLAMA
Hledat
Mapa cennemovitostí v ČR
estav.tvnový videoportál
Všechna témata

Moderní dřevostavba v souladu s přírodou. Vytápění má ve stropě i v podlaze

Zajímavě řešený dům, který splňuje moderní tepelně-izolační požadavky. Kombinuje podlahový a stropní systém pro vytápění a chlazení s tepelným čerpadlem země/voda.
Zdroj: alphatec.cz

Popis stavby

Jedná se o novostavbu dvoupodlažního rodinného domu z cihelného zdiva. Dům je postavený s důrazem na použití kvalitní tepelné izolace. Skleněné výplně jsou navrženy s tepelně izolačními trojskly Uw=0,7 W/m2K. Na základě energetického hodnocení se jedná o nízkoenergetický dům.

Moderní zdroj tepla a chladu

Dům je vytápěný i chlazený nízkoteplotním reverzibilním tepelným čerpadlem vzduch/voda ve venkovním provedení, které díky nízkoteplotnímu předávání tepla a vysokoteplotnímu předávání chladu pracuje s velmi vysokou účinností SCOP. Předepsaná výměna vzduchu je zajištěna pomocí centrálního systému řízeného větrání s rekuperací. 

Realizace Jevany chlazení / topení regulace Zdroj: alphatec.cz

Skryté předávání tepla a chladu

Podlahové vytápění a chlazení je navrženo v tacker systému ALPHA 3X, který se vyznačuje vysokou flexibilitou při jeho instalaci. Pro dochlazení podkrovních prostor 2.NP a otevřeného prostoru obývacího pokoje je v domě navržen systém stropního chlazení instalovaný suchou cestou ALPHA SSI Classic EPS 30 se systémovým potrubím ALPHATEC PE-RT HEATING & COOLING 16 x 2 mm instalovaným v šikmých střešních plochách. Pro dochlazení dětských pokojů a ložnice v 1.NP je navržen systém pro aktivaci betonového jádra (BKT) se systémovou trubkou 17 x 2 mm, která je fixována na KARI síti v monolitické betonové konstrukci.

Sofistikovaná regulace

Pro prostory bez aktivace betonového jádra je pro řízení vytápění a chlazení zvolena koncepce optimalizace teplotního spádu pro podlahové vytápění na 70–80 % tepelné ztráty a zbylý výkon je dodávaný pomocí stropního vytápění a chlazení, které je řízeno pomocí zónové regulace. U prostorů s aktivací (BKT)  je systém nastavený na vytápění pomocí stropní konstrukce a zónová regulace je osazena na regulačně pomalejší podlahové vytápění

ALPHATEC comfort systems s.r.o.

logo
V přístavu 1585/20
170 00 Praha 7

telefon: +420 725 857 507
e-mail: info@alphatec.cz

web: alphatec.cz

Více o firmě Vyžádat další informace

Sdílet / hodnotit tento článek

Nejnovější redakční zprávy

Na českém trhu přibývá nekvalitních tepelných čerpadel, varovala asociace

Na českém trhu přibývá nekvalitních tepelných čerpadel, varovala asociace

Na českém trhu v posledních měsících přibylo nekvalitních tepelných čerpadel. Jde především o zařízení dovezená ze zahraničí nebo od nově založených a nezkušených firem. U těch bývají také problémy se servisem. Uvedla to Asociace pro využití tepelných čerpadel (AVTČ). Při výběru dodavatele doporučila ověřit historii…

Velké množství léčiv v odpadních vodách umí čistírny odstranit, ukázal výzkum

Velké množství léčiv v odpadních vodách umí čistírny odstranit, ukázal výzkum

Do čistírny odpadních vod poblíž většího okresního města přitečou za rok léčiva odpovídající až 27.100 rozpuštěným tabletám Ibalginu. Ukázal to výzkum, který zpracovala Vodárenská akciová společnost (VAS). Zároveň však výzkum zjistil, že čistírny mají poměrně vysokou účinnost při odstraňování těchto látek.

Analýza: Ceny komerčních nemovitostí v ČR stagnují, důvodem pozastavená výstavba

Analýza: Ceny komerčních nemovitostí v ČR stagnují, důvodem pozastavená výstavba

Ceny komerčních nemovitostí v letošním druhém pololetí v Česku stagnují. A to i přesto, že v zahraničí jejich cena začala klesat. Důvodem je výrazně menší počet tuzemských investičních komerčních projektů než jinde ve světě, a tedy i menší konkurenční prostředí, a aktuálně pozastavená nová výstavba prostorů. Vyplývá…

ČEZ umožní 160.000 klientů s cenami energií nad stropem přechod na nižší tarif

ČEZ umožní 160.000 klientů s cenami energií nad stropem přechod na nižší tarif

Zhruba 160.000 zákazníků energetické společnosti ČEZ, kteří mají od loňska ceny energií dlouhodobě zafixovány nad úrovní vládního cenového stropu, bude moci přejít na nižší tarif. Nikdo z těchto klientů by tak od roku 2024, kdy by měla skončit platnost vládních stropů, neměl platit za energie cenu nad jejich úrovní.

Břasy na Rokycansku upravily areál bývalé továrny na volnočasovou zónu

Břasy na Rokycansku upravily areál bývalé továrny na volnočasovou zónu

Břasy na Rokycansku s 2300 obyvateli upravily areál zdevastované bývalé továrny na výrobu ultramarinového pigmentu, "ultramarínky", na volnočasovou zónu. Vznikla tam různá sportovní hřiště i hřiště pro děti, in-line dráha, cyklistické trasy a dokončují se karavanová stání a plocha na plážový volejbal.

E-book: Příručky ZDARMA!

Příručka Jak koupit bydlení

Jak koupit bydlení

Pomocník při koupi domu, bytu, pozemku.

Příručka Jak na povolení rodinného domu

Příručka Jak na povolení rodinného domu

Poradíme s vyřízením stavebního povolení

Partner tématu

Nejnovější články

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Akce a slevy

Střešní krytiny SATJAM jsou nyní za zvýhodněnou cenu a představují tak v době nevyzpytatelného vývoje inflace vhodnou investici. Zdroj: SATJAM s.r.o.

Akční nabídka střešních krytin SATJAM

Akční nabídka střešních krytin SATJAM

REKLAMA
REKLAMA