REKLAMA
Hledat
Mapa cennemovitostí v ČR
estav.tvnový videoportál
Všechna témata

Ceny energií rostou, fixace už se nevyplatí

Rostoucí ceny energií se už několik týdnů řeší na všech frontách a české domácnosti tahle otázka pálí. Lidé se zdražování právem bojí a jsou kvůli tomu zranitelní. Mohou totiž snáze kývnout na nabídku prodejcem „šikovně“ prezentovanou nabídku, která pro ně není výhodná. To se týká třeba fixace ceny. V téhle fázi zdražování už na ní totiž může vydělat jedině poskytovatel. Zákazník na ni v dalších letech doplatí.
Zdroj: Shutterstock
Zdroj: Shutterstock

Ceny energií v roce 2022 prostě budou vysoké, to je nevyvratitelný fakt. Nezbývá než zatnout zuby a vydržet. Situace ale není tak beznadějná, jak by se na první pohled mohla zdát, předpovědi na energetických burzách na roky 2023 a 2024 ukazují, že ceny půjdou opět dolů. Když si ale teď zafixujete ceny energií, zlevňování za rok nebo dva se vás nebude týkat. A dobrovolně odebírat plyn a elektřinu za mnohem víc peněz než je nutné, se asi nechce nikomu.

Ideální je si vybrat férového dodavatele, kde sice také v roce 2022 zaplatíte vyšší cenu než letos, ale který vám při poklesu cen v dalších letech zase zlevní. Podle průzkumu časopisu dTest vychází pro české domácnosti nejlevněji Gazela. U ní se obejdete bez fixací, zdánlivě akčních ceníků a dalších překvapení. Mají jeden transparentní ceník  pro všechny, měsíční výpovědní dobu a když energie zlevňují, pocítí to její zákazníci na vyúčtování.

Gazela Energy, a.s.

logo
Radlická 520/117
158 00 Praha 5 - Jinonice

e-mail: info@gazelaenergy.cz

web: www.gazelaenergy.cz

Více o firmě Vyžádat další informace

Sdílet / hodnotit tento článek

Přečtěte si více k tématu Články

Zdroj: STUDIO PEER

Nové lávky v sídlišti Petržalka obyvatelům usnadní a zkvalitní život

Brněnské architektonické studio Peer navrhlo nové lávky na bratislavském sídlišti Petržalka. Cílem je propojit slepé rameno Dunaje s novými MHD zastávkami, které na sídlišti přibydou. Lávky by měly zároveň přispět k tomu, aby se z této lokality stala oblíbená rekreační zóna.

Foto: Jakob Stig Nielsen

Obilný dům žije tradicemi i dnes. Se dřevem to ve Skandinávii vždy uměli

Kulturní a historický význam Jutského poloostrova, který tvoří hlavní pevninskou část Dánska, představuje budova zvaná Obilný dům. Pochází z dílny renomovaného studia Reiulf Ramstad Arkitekter a představila se poprvé české veřejnosti v rámci loňského Salonu dřevostaveb.

REKLAMA