REKLAMA
Témata Hledat

Ceny nemovitostí a nájmů

Přehledně v mapě!

Ceny energií rostou, fixace už se nevyplatí

Rostoucí ceny energií se už několik týdnů řeší na všech frontách a české domácnosti tahle otázka pálí. Lidé se zdražování právem bojí a jsou kvůli tomu zranitelní. Mohou totiž snáze kývnout na nabídku prodejcem „šikovně“ prezentovanou nabídku, která pro ně není výhodná. To se týká třeba fixace ceny. V téhle fázi zdražování už na ní totiž může vydělat jedině poskytovatel. Zákazník na ni v dalších letech doplatí.
Zdroj: Shutterstock
Zdroj: Shutterstock

Ceny energií v roce 2022 prostě budou vysoké, to je nevyvratitelný fakt. Nezbývá než zatnout zuby a vydržet. Situace ale není tak beznadějná, jak by se na první pohled mohla zdát, předpovědi na energetických burzách na roky 2023 a 2024 ukazují, že ceny půjdou opět dolů. Když si ale teď zafixujete ceny energií, zlevňování za rok nebo dva se vás nebude týkat. A dobrovolně odebírat plyn a elektřinu za mnohem víc peněz než je nutné, se asi nechce nikomu.

Ideální je si vybrat férového dodavatele, kde sice také v roce 2022 zaplatíte vyšší cenu než letos, ale který vám při poklesu cen v dalších letech zase zlevní. Podle průzkumu časopisu dTest vychází pro české domácnosti nejlevněji Gazela. U ní se obejdete bez fixací, zdánlivě akčních ceníků a dalších překvapení. Mají jeden transparentní ceník  pro všechny, měsíční výpovědní dobu a když energie zlevňují, pocítí to její zákazníci na vyúčtování.

Gazela Energy, a.s.

logo
Radlická 520/117
158 00 Praha 5 - Jinonice

e-mail: info@gazelaenergy.cz

web: www.gazelaenergy.cz

Více o firmě Vyžádat další informace

Sdílet / hodnotit tento článek

Přečtěte si více k tématu Články

Zdroj: AdobeStock - pressmaster

Žáků odborných škol přibývá. Covid-19 zájem o řemeslo nesnížil

Praktická výuka je pro studium řemesla stěžejní. Kvůli protiepidemickým opatřením se ale v loňském školním roce učni do školních dílen téměř nepodívali. I proto se ředitelé středních odborných škol báli, že do prvních ročníků letos nastoupí výrazně méně žáků. Jejich obavy se ale nenaplnily. Naopak. Většina středních…

Zdroj: AdobeStock - vladimirnenezic-1

Není sklo jako sklo. Okenní skla mají technické možnosti, které se vyplatí využívat

Není sklo, jako sklo. Okenní sklo může mít různé vlastnosti. Na domě můžeme využít skla akustická, protipožární, bezpečnostní. Náhledem do budoucnosti je technologie aktivních skel, které se zatemňují či zmatní řízeně. Začneme ale pěkně popořadě. Z čeho se okenní sklo skládá? A proč se nedávají na celý dům stejná skla?

Zdroj: AdobeStock - Wayhome Studio

Vyplatí se hypotéka nebo nájem? Výpočty překvapí. A jak to udělat chytře?

Hypotéka nebo nájem? Odvěká otázka měla vcelku jasnou odpověď, ale se vzrůstajícími ceny nemovitostí, zdražujícími se hypotékami a pokulhávajícím turistickým ruchem ovlivňujícím krátkodobé pronájmy se situace mění. V rozhovoru šéfredaktora ESTAV.cz s analytikem realitního trhu Vítem Souralem jsme se na problém…

REKLAMA
REKLAMA

REKLAMA