REKLAMA
Témata Hledat

Ceny nemovitostí a nájmů

Přehledně v mapě!

Aku vrtačka – nejlepší přítel kutila

Stavíte, přestavujete, nebo prostě jen potřebujete pořádné nářadí? To, co by vám nemělo doma chybět, je dobrá aku vrtačka. Jak ale poznat tu správnou? K čemu všemu se aku vrtačka hodí?
Zdroj: Alza.cz
Zdroj: Alza.cz

Je to v podstatě univerzální nástroj, který, být jen o trochu víc sofistikovaný, by dokázal i uvařit polévku a uštrikovat fusekle. Co ale zvládne bez problémů, je vrtání a šroubování. S jedním a tím samým přístrojem dokážete vyvrtat díry do dřeva, kovu a případně i do zdiva, pokud je vaše aku vrtačka s příklepem. Současně však při nastavením nižších otáček můžete snadno a efektivně šroubovat i větší množství šroubů, a to do různých materiálů. Někdy proto můžete aku vrtačku najít i pod názvem aku vrtací šroubovák.

Jděte po výkonu

Výkon je základ a zdrojem energie aku vrtaček je akumulátor. Čím vyšší je napětí akumulátoru, tím výkonnější přístroj máte. S vrtačkou s vyšším napětím pak dokážete zvládnout i práci, o které se levnému stroji ze supermarketu může leda tak zdát.

A čím vyšší kapacitu akumulátoru zvolíte, tím déle vám vydrží baterie, než ji budete muset nabít. Dobré akumulátory vám zajistí na jedno nabití možnost práce v podstatě na pár dnů, a to svou aku vrtačku nemusíte zrovna nijak šetřit. Nicméně pokud jste si zvolili typ s nižší kapacitou, vyberte si model, který v základu nabízí alespoň dvě baterie. Jednu, se kterou můžete pracovat a druhou, kterou můžete souběžně nabíjet.

Nabíječka je základ

K tomu, abyste mohli efektivně pracovat, potřebujete mít nabitou baterii v aku vrtačce. Pro každý typ baterie je daný typ nabíječky, ale hodně výrobců už vytváří své produkty tak, aby se jednou nabíječkou dalo nabíjet více jejich zařízení. Asi jako když nabíječkou na mobil můžete dobít čtečku e-knih nebo fotoaparát. V principu mohou nabíječky nabíjet buď menším proudem po delší dobu, anebo vyšším proudem po kratší dobu – to jsou tzv. rychlonabíječky. Běžná doba nabití se pohybuje mezi třemi až pěti hodinami, rychlonabíječka zvládne dobít váš akumulátor i do hodiny.

Sdílet / hodnotit tento článek

Související témata

Přečtěte si více k tématu Stavba

Energeticky efektivní budovy mohou zachraňovat životy. Dává to smysl?

Energeticky efektivní budovy mohou zachraňovat životy. Dává to smysl?

Ve Spojených státech amerických jsou budovy odpovědné za spotřebu 40 % veškeré energie. Ukazovat prstem na USA se pochopitelně nemusí Evropanům vyplatit, protože už nás ta samá hodnota atakuje hranici 55 %. A právě proto by nás měla zajímat prakticky laděná studie, za níž stojí univerzita v Yale a ekonomové z týmu…

Zdroj: TZB-info

Jak rekonstruovat a provozovat bytový dům? Poradíme na konferenci. Registrujte se!

S rozvojem technologií, zvyšováním podpory z dotačních programů a s novými povinnostmi z oblasti elektromobility čekají nové i stávající bytové domy nové investice. Jak se na ně připravit a kde na ně vzít? I to bude tématem konference Rekonstrukce a provoz bytových domů, kterou pořádá portál TZB-info 3. listopadu v…

Nová zelená úsporám, ilustrační obrázek, Zdroj: fotolia

Začíná příjem žádostí do další etapy Nové zelené úsporám, nabídne 39 mld. Kč

Dnes začíná příjem žádostí do další etapy dotačního programu Nová zelená úsporám (NZÚ). Na ekologická opatření má být do roku 2030 k dispozici nejméně 39 miliard korun z národních i evropských zdrojů. Podobu této části představili zástupci Ministerstva životního prostředí (MŽP) a Státního fondu životního prostředí…

E-book: Příručky ZDARMA!

Příručka Jak koupit bydlení

Jak koupit bydlení

Pomocník při koupi domu, bytu, pozemku.

Příručka Jak na povolení rodinného domu

Příručka Jak na povolení rodinného domu

Poradíme s vyřízením stavebního povolení

Nejnovější články

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA