REKLAMA
Témata Hledat

Ceny nemovitostí a nájmů

Přehledně v mapě!

For Arch: ESTAV.cz a TZB-info zve na veletrh, živé vysílání a další novinky. Vstupenka zdarma

Veletrh For Arch proběhne od 21. 9. do 25. 9. 2021 ve veletržním areálu PVA v Praze v Letňanech. Na největší veletrh pro stavebnictví a architekturu v České republice se chystá i redakce TZB-info a ESTAV.cz. Připravujeme studiové rozhovory vysílané živě se zajímavými hosty. Pro naše čtenáře máme vstupenku na veletrh zdarma. Aktualizací prošla i oblíbená příručka Jak koupit bydlení.
Zdroj: redakce
Zdroj: redakce

Jak koupit bydlení – nová verze 2021. Ne každá nemovitost je výhra

Koupě nemovitosti se stala v posledním roce skoro módním trendem a lidé při pohledu na zvyšování cen kupují téměř cokoli, hlavně aby to bylo rychle. Nezřídka na to utrácejí rodinné úspory, zřizují hypotéky na celý život. To vše s vidinou uložení peněz, zisku v budoucnu, nebo včasného zajištění bydlení před dalším očekávaným růstem cen nemovitostí. Málokde se ale mluví o tom, že vlastnit nemovitost, nemusí být výhra a může to přinést spousty starostí, i nad rámec klasické údržby.

Nezkušený, neinformovaný kupující může naletět na mnoho skrytých pastí, jaké koupě nemovitosti ukrývá. Potom zjistí, že kvůli technické chybě na domě nebo věcným břemenům nemovitost nelze dále prodat, či jen velmi obtížně nebo výrazně pod kupní cenou. Nebo že bude muset investovat množství času i peněz pro odstranění technických či právních závad. A ze zdánlivě výhodné a narychlo plánované investice se stane lidské neštěstí s velkými ztrátami a starostmi.

Jak tomu předejít radí oceňovaná příručka Jak koupit bydlení. Soubor otázek, které sestavili odborníci sdružení redakcí ESTAV.cz. Příručku si můžete vyzvednout na našem stánku na veletrhu For Arch 2021, kde ji získáte zdarma.

Pro rok 2021 jsme její obsah aktualizovali o otázky, na co si dát pozor při koupi domu, který má nainstalovány fotovoltaické panely.

Příručka je též ke stažení zdarma na stránce projektu Jak koupit bydlení.

Volná vstupenka na veletrh For Arch 2021

Na veletrh se můžete podívat zdarma, díky pozvánce od redakce ESTAV.cz a TZB-info. Volnou vstupenku na veletrh For Arch 2021 v Letňanech naleznete pod tímto odkazem.

Vysíláme živě!

Redakce TZB-info a ESTAV.cz připravila v rámci letošního For Arch ve dnech několikadenní pásmo rozhovorů o stavebnictví, technologiích domů, cenách nemovitostí nebo udržitelném stavitelství. Vysíláme od 20. do 24. září.  Podrobnosti a odkaz na vysílání naleznete na speciální stránce. Nenechte si ujít zajímavé hosty. A pozor, tentokrát vysíláme i v noci. Témata pro noční vysílání budou různorodá, veselá i vážná.

Sdílet / hodnotit tento článek

Související témata

Přečtěte si více k tématu Jak koupit bydlení

Olomouc - ilustrační obrázek, zdroj: fotolia

Ceny bytů v Olomouci patří k nejvyšším v Česku, metr stojí až 65 tisíc Kč

eny bytů v Olomouci v posledních letech výrazně rostou, a patří tak k nejvyšším v Česku. Průměrná cena bytu v novostavbě se pohybuje už mezi 45.000 až 65.000 korunami za metr čtvereční. Nové byty tak v Olomouci stojí několik milionů korun, což je pro část obyvatel města už příliš vysoká cena. Vyplývá to z Koncepce…

Ilustrační obrázek, Zdroj: fotolia

Kupujete byt jako investici? Výhodnost rezidenčních nemovitostí v srpnu opět klesla

Výhodnost investic do rezidenčních nemovitostí se v srpnu opět výrazně snížila. Vyplývá to z ukazatele, který poskytla UniCredit Bank, takzvaného Indikátoru napětí na trhu nemovitostí. V srpnu klesl meziměsíčně o sedm bodů na minus 0,28 procenta, čímž se investice do nemovitostí stávají z finančního hlediska stále…

Ilustrační obrázek, Zdroj: fotolia

V bytové nouzi je až 62 tisíc domácností. Kde je situace nejhorší?

V provizorním bydlení, nevyhovujícím bytě či bez domova v Česku může být až 62.000 domácností. V nich může žít až kolem 166.000 lidí, z nich až 51.000 dětí. Nejhorší je situace v největších městech a také v severních Čechách a na severní Moravě.

Zdroj: AdobeStock - scharfsinn86

Digitalizací se katastrální mapy ne vždy zpřesnily. Jaká je přesnost katastrální mapy?

Digitální katastrální mapy nejsou to samé jako digitalizované. Katastrální mapy vedené dříve na plastové fólii jsou dnes po digitalizaci vektorovými. Pokud nevznikly na podkladě dostatečně přesného měření, tak digitalizace nepřinesla jejich zpřesnění, jak si mnozí možná myslí, přinesla však nové možnosti práce s daty…

REKLAMA