REKLAMA
Témata Hledat

Ceny nemovitostí a nájmů

Přehledně v mapě!

For Arch: ESTAV.cz a TZB-info zve na veletrh, živé vysílání a další novinky. Vstupenka zdarma

Veletrh For Arch proběhne od 21. 9. do 25. 9. 2021 ve veletržním areálu PVA v Praze v Letňanech. Na největší veletrh pro stavebnictví a architekturu v České republice se chystá i redakce TZB-info a ESTAV.cz. Připravujeme studiové rozhovory vysílané živě se zajímavými hosty. Pro naše čtenáře máme vstupenku na veletrh zdarma. Aktualizací prošla i oblíbená příručka Jak koupit bydlení.
Zdroj: redakce
Zdroj: redakce

Jak koupit bydlení – nová verze 2021. Ne každá nemovitost je výhra

Koupě nemovitosti se stala v posledním roce skoro módním trendem a lidé při pohledu na zvyšování cen kupují téměř cokoli, hlavně aby to bylo rychle. Nezřídka na to utrácejí rodinné úspory, zřizují hypotéky na celý život. To vše s vidinou uložení peněz, zisku v budoucnu, nebo včasného zajištění bydlení před dalším očekávaným růstem cen nemovitostí. Málokde se ale mluví o tom, že vlastnit nemovitost, nemusí být výhra a může to přinést spousty starostí, i nad rámec klasické údržby.

Nezkušený, neinformovaný kupující může naletět na mnoho skrytých pastí, jaké koupě nemovitosti ukrývá. Potom zjistí, že kvůli technické chybě na domě nebo věcným břemenům nemovitost nelze dále prodat, či jen velmi obtížně nebo výrazně pod kupní cenou. Nebo že bude muset investovat množství času i peněz pro odstranění technických či právních závad. A ze zdánlivě výhodné a narychlo plánované investice se stane lidské neštěstí s velkými ztrátami a starostmi.

Jak tomu předejít radí oceňovaná příručka Jak koupit bydlení. Soubor otázek, které sestavili odborníci sdružení redakcí ESTAV.cz. Příručku si můžete vyzvednout na našem stánku na veletrhu For Arch 2021, kde ji získáte zdarma.

Pro rok 2021 jsme její obsah aktualizovali o otázky, na co si dát pozor při koupi domu, který má nainstalovány fotovoltaické panely.

Příručka je též ke stažení zdarma na stránce projektu Jak koupit bydlení.

Volná vstupenka na veletrh For Arch 2021

Na veletrh se můžete podívat zdarma, díky pozvánce od redakce ESTAV.cz a TZB-info. Volnou vstupenku na veletrh For Arch 2021 v Letňanech naleznete pod tímto odkazem.

Vysíláme živě!

Redakce TZB-info a ESTAV.cz připravila v rámci letošního For Arch ve dnech několikadenní pásmo rozhovorů o stavebnictví, technologiích domů, cenách nemovitostí nebo udržitelném stavitelství. Vysíláme od 20. do 24. září.  Podrobnosti a odkaz na vysílání naleznete na speciální stránce. Nenechte si ujít zajímavé hosty. A pozor, tentokrát vysíláme i v noci. Témata pro noční vysílání budou různorodá, veselá i vážná.

Sdílet / hodnotit tento článek

Související témata

Přečtěte si více k tématu Jak koupit bydlení

Ilustrační obrázek, Zdroj: fotolia

Developeři: Zpřísnění poskytování hypoték neřeší nedostatek bydlení

Oslovení developeři vidí za extrémní nedostupností bydlení málo stavebních povolení. Odhady České národní banky o nadhodnocení ceny bytů ale odmítají pro přetrvávající zájem kupujících byt či jinou nemovitost koupit. Zpřísnění podmínek pro poskytování hypoték podle nich nepovede k řešení bytové krize.

Zdroj: Zehnder

Redakční návštěva: Jak se dělá větrání s rekuperací Zehnder v panelovém bytě

Systém nuceného větrání s rekuperací tepla i vlhkosti Zehnder se do bytu v panelovém domě instaloval v rámci jeho kompletní rekonstrukce. Dům je již zateplen a má vyměněná okna. Rekonstrukce bytu byla ideální příležitostí k řešení obvyklého nedostatku v kvalitě vnitřního prostředí starších bytových domů:…

Praha, ilustrační obrázek, Zdroj: fotolia, m-sur

Program dostupného bydlení není pro Prahu použitelný, tvrdí Hřib

Praha bude po státu chtít, aby upravil podmínky dotačního programu, ve kterém mohou obce žádat o peníze na stavbu dostupného bydlení. Pražský primátor Zdeněk Hřib (Piráti) v rozhovoru s ČTK řekl, že ty současné jsou nastavené tak, že je program pro metropoli v podstatě nepoužitelný, i když bytová krize je v Praze…

REKLAMA