REKLAMA
Témata Hledat

Ceny nemovitostí a nájmů

Přehledně v mapě!

České centrum Milán představí na letošním „Supersalone“ mladé tváře českého designu

Hlavním cílem 60. ročníku milánského Design Weeku je návrat společnosti k normálnímu životu. Transformaci, kterou jsme si všichni prošli shrnuje ambiciózní podtitul „Supersalone“.

Letošní výstava Českého centra, která se uskuteční v termínu od 6. 9. do 9. 9. 2021 v budově Generálního konzulátu ČR v Miláně, bude „super výstavou“. Veřejnosti se zde představí talentovaní umělci, Oldrich Voyta a Karel Matějka, jejichž produkty jsou charakteristické kombinací perfektního technického zpracování a inovativního designu.

Karel Matějka představí inovativní kinetická křesla Restless, zatím poslední objekt ze série L'Instabilité, která představuje netradiční pohled na fenomén pohybu při navrhování nábytku a interiérových doplňků. Výsledkem této snahy je organicky tvarované křeslo, které se umí nejen houpat, ale zároveň otáčet kolem své osy, což sedícího velmi hravě vrátí do dětských let. „Miluji ten pocit euforie a radosti, když blbnete, když jste zase dítětem, a navíc je to dovolené. Chtěl bych, aby přesně tento pocit lidé při sezení na mém novém křesle zažívali,“ dodává Matějka.

Díky propracovanému designu může křeslo Restless posloužit jako solitér v privátním sektoru (terasy, bazény, zahrady), ale hodí se ideálně i do veřejného prostoru – před galerie, muzea, do hotelů a business center. Všude tam dokáže tento hravý objekt ve škále pestrých barev uvolnit napětí a umožní všem zrelaxovat a načerpat novou energii.

Oldrich Voyta bude prezentovat kolekci módní obuvi na podpatku s biomechanicky vhodnou podporou chodidla z up-cyklovaných materiálů od firmy Polstrin. Fotografie doplňující výstavu uvádějí návštěvníka do prostor Národního divadla v Praze. “Jako bývalý tanečník si uvědomuji potřebu pečovat o své nohy, udržovat je v luxusu. Spolu s chodidly jsou nástrojem těla tanečníka a tomu je přizpůsobena i podoba celé kolekce – šířka obuvi se zvětšuje v prstové části a podélná klenba se zvedá s biomechanicky vhodnou podporou. Tím, ačkoli jde o obuv módní, jsou určité elemety převzaté z principů zdravého obouvání, aby přinesly pohodlí ruku v ruce s krásou jejímu nositeli.”

Modely jsou vyhotoveny z trendových, avšak udržitelných materiálů, které jsou zároveň „cruelty-free“. Představují plus nejen pro oko zákazníka, ale i pro životní prostředí a maximalizují tak proenvironmentální cesty výroby.

Sdílet / hodnotit tento článek

Související témata

Přečtěte si více k tématu Interiér

Foto: Alexandra Timpau

Petr Stolín architektem roku 2021

Ocenění za mimořádný přínos architektuře v posledních pěti letech – cenu Architekt roku 2021, získal liberecký architekt a pedagog Petr Stolín, jehož poetické stavby zaujmou svou střídmostí. Čestné uznání poroty obdržela historička architektury a umění Kateřina Bečková. Spolupráce architekta Aleše Buriana a města…

Zdroj:Studio Flusser

Hravá rekonstrukce bytu přinesla do Prahy kousek Itálie

Nesetřít hodnotu historického jádra bytu, ale přesto mu kompletní rekonstrukcí dodat širší rozměr obyvatelnosti a povýšit kvalitu bydlení na současný standard. To je nelehká výzva, zvlášť když vás tísní rozpočet a relativně skromná výměra bytu. Jak si s takovou pražskou rekonstrukcí poradil italský architekt?

FOTO: MOBALPA, PEXELS, Studio Podrini – HI-MACS

Designové tipy pro chaty či chalupy. Je libo kousek Itálie či Francie na český venkov?

Pobyty na chatě či chalupě zažívají renesanci. Určitě se o to zasloužila neblahá pandemická situace, která velkou měrou omezila náš běžný život i cestování do zahraničí. Jelikož v nich trávíme více času, chceme v nich i lepší prostředí. A to je důvod pro obměnu interiéru. Vítězí francouzské a italské vlivy. Proměňují…

Zdroj: konference-interiery.cz

Konference INTERIÉRY 2021

Ve čtvrtek 4. listopadu 2021 se koná jubilejní 10. ročník konference INTERIÉRY, která je určena interiérovým designérům, architektům, výrobcům nábytku a dalším profesionálům z oboru interiérů.

REKLAMA