REKLAMA
Témata Hledat

Ceny nemovitostí a nájmů

Přehledně v mapě!

České centrum Milán představí na letošním „Supersalone“ mladé tváře českého designu

Hlavním cílem 60. ročníku milánského Design Weeku je návrat společnosti k normálnímu životu. Transformaci, kterou jsme si všichni prošli shrnuje ambiciózní podtitul „Supersalone“.

Letošní výstava Českého centra, která se uskuteční v termínu od 6. 9. do 9. 9. 2021 v budově Generálního konzulátu ČR v Miláně, bude „super výstavou“. Veřejnosti se zde představí talentovaní umělci, Oldrich Voyta a Karel Matějka, jejichž produkty jsou charakteristické kombinací perfektního technického zpracování a inovativního designu.

Karel Matějka představí inovativní kinetická křesla Restless, zatím poslední objekt ze série L'Instabilité, která představuje netradiční pohled na fenomén pohybu při navrhování nábytku a interiérových doplňků. Výsledkem této snahy je organicky tvarované křeslo, které se umí nejen houpat, ale zároveň otáčet kolem své osy, což sedícího velmi hravě vrátí do dětských let. „Miluji ten pocit euforie a radosti, když blbnete, když jste zase dítětem, a navíc je to dovolené. Chtěl bych, aby přesně tento pocit lidé při sezení na mém novém křesle zažívali,“ dodává Matějka.

Díky propracovanému designu může křeslo Restless posloužit jako solitér v privátním sektoru (terasy, bazény, zahrady), ale hodí se ideálně i do veřejného prostoru – před galerie, muzea, do hotelů a business center. Všude tam dokáže tento hravý objekt ve škále pestrých barev uvolnit napětí a umožní všem zrelaxovat a načerpat novou energii.

Oldrich Voyta bude prezentovat kolekci módní obuvi na podpatku s biomechanicky vhodnou podporou chodidla z up-cyklovaných materiálů od firmy Polstrin. Fotografie doplňující výstavu uvádějí návštěvníka do prostor Národního divadla v Praze. “Jako bývalý tanečník si uvědomuji potřebu pečovat o své nohy, udržovat je v luxusu. Spolu s chodidly jsou nástrojem těla tanečníka a tomu je přizpůsobena i podoba celé kolekce – šířka obuvi se zvětšuje v prstové části a podélná klenba se zvedá s biomechanicky vhodnou podporou. Tím, ačkoli jde o obuv módní, jsou určité elemety převzaté z principů zdravého obouvání, aby přinesly pohodlí ruku v ruce s krásou jejímu nositeli.”

Modely jsou vyhotoveny z trendových, avšak udržitelných materiálů, které jsou zároveň „cruelty-free“. Představují plus nejen pro oko zákazníka, ale i pro životní prostředí a maximalizují tak proenvironmentální cesty výroby.

Sdílet / hodnotit tento článek

Související témata

Přečtěte si více k tématu Interiér

Průběh rekonstrukce - bazén hotelu Thermal Karlovy Vary. Zdroj: Hotel Thermal

Jak se změní hotel Thermal? Celý rozhovor s ředitelem

Hotel Thermal prochází v současné době velmi sledovanou rekonstrukcí, modernizací. Nedávno otevřený, byť ne zcela dokončený bazén je jen malá část. Hotel prochází změnami zvenku, je čištěna fasáda, vyměňována okna, obnovován nátěr. Přestavba se týká i interiérů chodeb nebo pokojů.

LA PLUS BELLE Zdroj: philippe-starck

První návštěva legendy světového designu v Praze. Starck přinesl světlo

Philippe Starck nerad cestuje. O to více si hostitelé cení jeho návštěvy. Letos tomu byly čtyři roky, kdy přijel poprvé do Prahy. Letos v lednu mu bylo 72 let, svůj postoj nezměnil a zástupci hostitelské firmy zabývající se svítidly připomínají jeho vizi lepší planety a vystavují objekty, jejichž účelem je slovy…

Foto: Tomáš Sysel

Open House Praha. Festival začíná 2. srpna. Přijďte se podívat

Festival Open House Praha není pouze jeden víkend v roce, jeho organizátoři zvou na celou řadu doprovodných programů, které se uskuteční v týdnu od 2. srpna 2021. Komentované procházky městem, plavba na historickém parníku, debaty, projížďky Kotěrovou tramvají i tanec v netradičních prostorách – to je jen výběr z…

REKLAMA