Hledat
Mapa cennemovitostí v ČR
estav.tvnový videoportál
Všechna témata

Jak se změní hotel Thermal? Celý rozhovor s ředitelem

Hotel Thermal prochází v současné době velmi sledovanou rekonstrukcí, modernizací. Nedávno otevřený, byť ne zcela dokončený bazén je jen malá část. Hotel prochází změnami zvenku, je čištěna fasáda, vyměňována okna, obnovován nátěr. Přestavba se týká i interiérů chodeb nebo pokojů.
Průběh rekonstrukce - bazén hotelu Thermal Karlovy Vary. Zdroj: Hotel Thermal
Průběh rekonstrukce - bazén hotelu Thermal Karlovy Vary. Zdroj: Hotel Thermal

Ministerstvo financí, které provozuje akcionářská práva k hotelu, je odbornou veřejností kritizováno, že modernizace je vedena bez řádného dohledu od zkušeného architekta a bez architektonické soutěže.

Současný ředitel hotelu pan Vladimír Novák nastoupil do funkce před zahájením stavebních prací, tedy v době, kdy bylo již vše projekčně připraveno. Jaké změny se mu podařilo prosadit, jak se hotel změní, co bude nové, co se zachová a co se naopak vrátí tak, aby to více odpovídalo architektonickým kvalitám brutalistní stavby?

Část rozhovoru jsme přinesli v předchozím minidokumentu, mnoho informací se ale do něj nevešlo. Nyní vám přinášíme kompletní rozhovor. Ředitele Vladimíra Nováka vyzpovídal šéfredaktor ESTAV.cz architekt Oldřich Rejl.

Celý rozhovor s ředitelem hotelu Thermal Vladimírem Novákem

Sdílet / hodnotit tento článek

Související témata

Přečtěte si více k tématu Architektura

Zdroj: BoysPlayNice

Dům pro fotografa je jednoduchou stavbou na pomezí zástavby a krajiny

Vytvořit delikátní přechod mezi původní výstavbou a nedotčenou loukou nebyl snadný úkol. Architekti zvolili z každého prvku to nejlepší. Z původní zástavby urbanistické uspořádání s uliční linií, z louky zase křivky terénu. Louka zatažená na střechu ložnice stírá hranice mezi terénem a domem.

Foto: Gilbert McCarragher

Pastva pro oči nebo trn v oku? Dům na ostrově budí emoce

Zajímavý podnikatelský záměr, hledání schůdné cestičky v minovém poli stavebních regulí, oživení stavby s mnohasetletou historií, blesková stavba díky konstrukčnímu systému skládačky. Mannal House budí pozornost zaslouženě.