REKLAMA
Témata Hledat

Ceny nemovitostí a nájmů

Přehledně v mapě!

Jak se změní hotel Thermal? Celý rozhovor s ředitelem

Hotel Thermal prochází v současné době velmi sledovanou rekonstrukcí, modernizací. Nedávno otevřený, byť ne zcela dokončený bazén je jen malá část. Hotel prochází změnami zvenku, je čištěna fasáda, vyměňována okna, obnovován nátěr. Přestavba se týká i interiérů chodeb nebo pokojů.
Průběh rekonstrukce - bazén hotelu Thermal Karlovy Vary. Zdroj: Hotel Thermal
Průběh rekonstrukce - bazén hotelu Thermal Karlovy Vary. Zdroj: Hotel Thermal

Ministerstvo financí, které provozuje akcionářská práva k hotelu, je odbornou veřejností kritizováno, že modernizace je vedena bez řádného dohledu od zkušeného architekta a bez architektonické soutěže.

Současný ředitel hotelu pan Vladimír Novák nastoupil do funkce před zahájením stavebních prací, tedy v době, kdy bylo již vše projekčně připraveno. Jaké změny se mu podařilo prosadit, jak se hotel změní, co bude nové, co se zachová a co se naopak vrátí tak, aby to více odpovídalo architektonickým kvalitám brutalistní stavby?

Část rozhovoru jsme přinesli v předchozím minidokumentu, mnoho informací se ale do něj nevešlo. Nyní vám přinášíme kompletní rozhovor. Ředitele Vladimíra Nováka vyzpovídal šéfredaktor ESTAV.cz architekt Oldřich Rejl.

Celý rozhovor s ředitelem hotelu Thermal Vladimírem Novákem

Sdílet / hodnotit tento článek

Související témata

Přečtěte si více k tématu Architektura

Foto: Soeren Larsen

Luxusní posed: Dům, kterému prorůstá strom ložnicí

Prapůvodní geneze tohoto projektu trochu připomíná počátek anekdoty. Co se stane, když se v dánském baru potká inženýr lesnické školy, architekt a konzultant pro cestovní ruch? Takový vtip by nicméně gradoval nečekanou pointou, protože na jeho konci stojí počátek v Evropě unikátního hotelu. Jeho příběh zatím zdá se…

Zdroj: Nora a Jakub Čaprnkovci

Dům pro kočku, psa, zajíce a jejich lidi bude zarůstat do zeleně

Železobeton si obvykle nespojujeme s citlivě hravým provedením, a přemíru zdí také vždy nechápeme jako klad. Bratislavský rodinný „dům v domě“ se ale klasickým srovnáním vymyká. Chytře zpracovaný projekt z něj činí jednu z nejnápaditějších slovenských staveb loňského roku.

REKLAMA