REKLAMA
Témata Hledat

Ceny nemovitostí a nájmů

Přehledně v mapě!

Jak odstranit plíseň ze zdi

Plísně a houby se na zdi objevují v důsledku nadměrné vlhkosti. Tento problém je nejen estetický, ale má i vážné zdravotní důsledky. Naštěstí s ním můžete bojovat. Jak odlišit plíseň od houby a co dělat, aby se zbavily škodlivých květů?
Jak odstranit plíseň ze zdi

Nepodceňujte plísně a houby na zdi

Plísně a houby jsou vážným problémem, který se na zdi netvoří přes noc. Někdy však lze jejich první příznaky snadno přehlédnout. Když se začne plíseň na zdi objevovat pod tapetami, za nábytkem nebo soklem, nejčastěji si toho všimnete, až když se objeví škodlivé skvrny. To však neznamená, že je příliš pozdě na to reagovat.

Odkud pochází tento problém? Vzhled nevzhledných květů na stěně úzce souvisí s vlhkostí a existuje mnoho důvodů pro její vznik. Důvodem může být neúčinné větrání, nedostatečná cirkulace vzduchu, příliš těsná okna, trvalé zaplavení zdi nebo špatná izolace budovy. Pokud se vám zdá, že kuchyň a koupelna jsou nejvíce ohroženy vlhkostí, máte pravdu. To však neznamená, že problém nenastane v jiných místnostech. Ve skutečnosti se vlhkost vzduchu může usazovat na jakékoli zdi - také na chodbě nebo v ložnici.

Jak se hub a plísní zbavit?

Aby nedošlo k rozvoji závažných onemocnění, je kvůli neustálé přítomnosti v plísni a plesnivém prostředí nejlepší zahájit boj okamžitě, po zjištění a lokalizaci problému. Jak odstranit houbu ze zdi? Jedním ze způsobů, jak s tímto problémem bojovat, je využití služeb profesionálů.

To je jeden z nejjednodušších způsobů, jak se zbavit houby na zdi. Odborníci se s problémem pečlivě vypořádají, rozpoznají typ květu a použijí specializovaná opatření. Často budou také schopni diagnostikovat příčinu jejího výskytu na základě vhodných měření. Uznání zdroje potíží je jedním z prvků účinné kontroly hub. Je třeba dodat, že získáte záruku za služby specializovaných společností, které odstraňují houby. Abyste předcházeli vzniku hub a plísní, je vhodné si pořídit pohlcovač vlhkosti. Správné klima pak pomůže vytvářet také ionizátor vzduchu.

Sdílet / hodnotit tento článek

Přečtěte si více k tématu Větrání domů a bytů

Zdroj: Zehnder

Redakční návštěva: Jak se dělá větrání s rekuperací Zehnder v panelovém bytě

Systém nuceného větrání s rekuperací tepla i vlhkosti Zehnder se do bytu v panelovém domě instaloval v rámci jeho kompletní rekonstrukce. Dům je již zateplen a má vyměněná okna. Rekonstrukce bytu byla ideální příležitostí k řešení obvyklého nedostatku v kvalitě vnitřního prostředí starších bytových domů:…

Zdroj: TZB-info

Jak rekonstruovat a provozovat bytový dům? Poradíme na konferenci. Registrujte se!

S rozvojem technologií, zvyšováním podpory z dotačních programů a s novými povinnostmi z oblasti elektromobility čekají nové i stávající bytové domy nové investice. Jak se na ně připravit a kde na ně vzít? I to bude tématem konference Rekonstrukce a provoz bytových domů, kterou pořádá portál TZB-info 3. listopadu v…

Zdroj: AdobeStock - leungchopan

Města mají své mikrobiální otisky. Lze podle nich poznat, kudy jste cestovali

Přijíždíte z dovolené v Aténách anebo jste pobývali na pracovní cestě v Tokiu? Pravdu se může vyšetřující policista anebo vaše manželka dozvědět z vašeho pasu, ale k poznání pravdy vedou i diskrétnější cesty. Každé město na zemi totiž hostí do jisté míry unikátní mikroflóru. A její složení, typické pro danou oblast,…

Zdroj: Společnost JRD

Jak kvalitní je vzduch, který dýchají děti ve školkách? Měření z MŠ Beránek

Zdravé vnitřní prostředí ve školních budovách se netýká pouze kvality vzduchu, důležitá je také kvalita osvětlení, akustiky i vytápění. Naměřené hodnoty vnitřního prostředí v mateřské škole Beránek ukazují, že kvalitní podmínky pro výuku lze u takovýchto staveb zajistit pouze s komplexním týmem odborníků.

E-book: Příručky ZDARMA!

Příručka Jak koupit bydlení

Jak koupit bydlení

Pomocník při koupi domu, bytu, pozemku.

Příručka Jak na povolení rodinného domu

Příručka Jak na povolení rodinného domu

Poradíme s vyřízením stavebního povolení

Partner tématu

Nejnovější články

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA