REKLAMA
Témata Hledat

Architektonické inspirace

Mozaika nápadů z celého světa na ESTAV.cz!

CENTRUM NOVÉ ARCHITEKTURY

Základní informace

název:CENTRUM NOVÉ ARCHITEKTURY
adresa:U Jeslí 10/310, 712 00 Ostrava - Muglinov
region:Ostrava-město
telefon:608 846 945
e-mail:info@cnarch.cz
internet:www.cnarch.cz
www-adresa:www.estav.cz/cna
IČO: 26996251
založení/historie: od r. 2005

Kontakty

Předseda představenstva:
Ing. arch. Radim Václavík

Ing. arch. Kamil Mrva
Tajemník:
David Floryk

Činnost firmy

Neziskové sdružení; cíle: rozvoj, podpora a prezentace architektury, stavitelství a urbanizmu, především v regionu Severní Moravy a Slezska; propojování architektury s jinými uměleckými a technickými obory

Stavební cechy, svazy, komory, sdružení, asociace
Urbanismus

Nejnovější články

Dřevostavby se staví stále více

Dřevostavby se staví stále více

Statistiky výstavby domů ukazují v posledních letech každoroční nárůst výstavby. Je tomu tak i v případě dřevostaveb, jejich procento výstavby se však každoročně výrazně zvyšuje. Za rok 2018 překročily již hranici 16 % ve výstavbě rodinných domů. To je hlavním důkazem, že jsou domy ze dřeva stále více oblíbené a pro jejich realizaci se rozhoduje více investorů. Nejsou to ale pouze rodinné domy, s dřevěnou nosnou konstrukcí se staví i penziony či bytové domy.

Zdroj: Fotolia.com - Alexey

Trezory na cennosti – jaké se na ně vztahují normy a co vyžadují pojišťovny?

Domácí trezor, úschovná schránka a podobně jsou nejpoužívanější mechanický zábranný prostředek ochrany vašich cenností, zbraní či dokumentů. Obvykle se jedná se o bezpečnostní úschovný objekt, jehož odolnost proti vloupání odpovídá požadavkům norem a který je v uzamčeném stavu nerozebíratelným způsobem ukotven či pevně zabudován (při hmotností do 150 kg musí).

Řemeslo braň se! Katastrofální přestavba rodinného domu, kde je špatně snad všechno

Řemeslo braň se! Katastrofální přestavba rodinného domu, kde je špatně snad všechno

Před několika lety se rozhodl mladý pár pro přestavbu domu rodičů tak, aby v něm mohly bydlet spokojeně obě rodiny. Klasický dům ze 70. let vybízel k přístavbě a nástavbě, vypadalo to výhodnější, než kupovat nový pozemek a stavět novostavbu. A to jak z hlediska finančního, tak časového. Nechali si tedy vypracovat projekt, začala rekonstrukce a s ní postupně přibývalo velkých problémů.

REKLAMA