REKLAMA
Témata Hledat

Ceny nemovitostí a nájmů

Přehledně v mapě!

Hodí se dřevo do koupelny? Určitě ano

Dřevo je tradiční přírodní materiál, který je odedávna v interiérech hojně používaný. V současné době v rámci populárního trendu „návratu k přírodě“ jeho obliba stále více stoupá. A co dřevo v koupelně? Také si myslíte, že se tam příliš nehodí? Opak je pravdou. Máme pro vás tip, jak koupelnu v dekoru dřeva zařídit a užít si ji bez zbytečných starostí.
Zdroj: Keraservis.cz

Přírodní dřevo působí v koupelně velmi útulně, přináší pocit tepla a bezpečí. Bohužel je svými vlastnostmi pro použití v koupelně docela nepraktické, ve vlhkém prostředí mění svůj vzhled, tvar, praská a bobtná. Ale dřeva v koupelně se určitě vzdávat nemusíte. Jednoduše použijte keramickou dlažbu a obklady v dekoru dřeva, ta je od svého přírodního vzoru téměř k nerozeznání, a máte vyhráno.

Zdroj: Keraservis.czZdroj: Keraservis.cz

Návrat k přírodě

Přestože se v případě keramické dlažby jedná „pouze“ o imitaci dřeva, přináší do našich koupelen jeho krásu v plném rozsahu. Renomovaný italský výrobce Atlas Concorde při výrobě vychází vždy ze skutečně existujících typů dřeva, které se nacházejí v přírodě. Díky speciálním výrobním technologiím dokáže napodobit jeho vzhled velice věrně. Například v imitaci dubového dřeva nabízí hned několik kolekcí – například AXI, ARBOR nebo NID. Při podrobném zkoumání povrchu dlaždice zaznamenáte letokruhy, jemné záhyby, uzlíky a žilky přesně tak, jako u dřeva skutečného. Vybrat si můžete také patinované dřevo, které vypadá, jako by už ve vaší koupelně pár desítek let bylo. Originální je také povrch s efektem Saw Cut, který vypadá, že je hrubě opracovaný a poznamenaný zářezy pily.

Zdroj: Keraservis.czZdroj: Keraservis.cz

Výhody keramiky v imitaci dřeva

Keramické povrchy mají na rozdíl od reálného dřeva tu výhodu, že mají vynikající technické parametry. Jsou odolné proti poškrábání či poškození, časem nemění barvu ani tvar, jsou protiskluzné a nenasákavé. Keramika je jedním z nejhygieničtějších materiálů, velmi dobře se čistí a udržuje v kondici. Jednoduše řečeno, je to ideální materiál pro použití v koupelně.

Zdroj: Keraservis.czZdroj: Keraservis.cz

Dekor dřeva nejen v koupelnách skandinávského stylu 

Dekory dřeva se krásně hodí do koupelen ve venkovském nebo skandinávském stylu, ale také do moderních koupelen. Vypadají skvěle v kombinaci s bílou, krémovou, šedou nebo antracitovou barvou. Také jste se do dřeva v koupelně zamilovali? Pak se obraťte se na odborníky z koupelnového studia Keraservis v Praze, Brně nebo Ostravě, rádi vám pomohou s výběrem té správné dlažby nebo obkladu. Realizace vaší koupelny nebude starost, ale radost.

Keraservis

logo
Kaštanová 515/125a
620 00 Brno

telefon: +420 515 919 565
e-mail: info@keraservis.cz

web: www.keraservis.cz

Více o firmě Vyžádat další informace

Sdílet / hodnotit tento článek

Přečtěte si více k tématu Zařizovací předměty v koupelně

Zdroj: Hornbach

Krása mozaiky opět na výsluní. Jaká je historie mozaiky a proč ji využít u sebe doma?

Menší poskládané geometrické tvary, pro něž se vžil název mozaika, využívají lidé již více než pět tisíc let. Dochovaly se vzácné exempláře z Persie, Číny, Indie či Řecka. Původně šlo o nejrůznější úlomky kamenů osekaných do tvaru krychle, aby bylo možné je umístit blízko sebe a dosáhnout tak zajímavého vykreslení…

Zdroj: konference-interiery.cz

Konference INTERIÉRY 2021

Ve čtvrtek 4. listopadu 2021 se koná jubilejní 10. ročník konference INTERIÉRY, která je určena interiérovým designérům, architektům, výrobcům nábytku a dalším profesionálům z oboru interiérů.

Zdroj: Mooden

Design koupelen s duchem římských lázní

Očista bývá v mnoha kulturách součástí těla i ducha, přičemž místo rekonvalescence nemusí být pevně určeno. Koupelna může být stejně tak očistnou svatyní, jako běžným místem denní potřeby. Koupelny se dokonce stávají součástí obývacích pokojů, běžněji ložnic.

Zdroj: Adobe Stock -  stanislawmikulski

Vysoušení rukou na záchodech v době pandemie nemoci COVID-19

Hygiena v kancelářských budovách se ještě donedávna jevila být okrajovým tématem, ale události tohoto roku to změnily. Dost výrazně. A zdá se, že udržovat dvoumetrový odstup, nosit roušky a mýt si ruce při každé příležitosti ještě chvilku budeme. Mantry o opakovaném mytí rukou si povšimli i odborníci z mezinárodní…

REKLAMA