REKLAMA
Témata Hledat

Ceny nemovitostí a nájmů

Přehledně v mapě!

Hodí se dřevo do koupelny? Určitě ano

Dřevo je tradiční přírodní materiál, který je odedávna v interiérech hojně používaný. V současné době v rámci populárního trendu „návratu k přírodě“ jeho obliba stále více stoupá. A co dřevo v koupelně? Také si myslíte, že se tam příliš nehodí? Opak je pravdou. Máme pro vás tip, jak koupelnu v dekoru dřeva zařídit a užít si ji bez zbytečných starostí.
Zdroj: Keraservis.cz

Přírodní dřevo působí v koupelně velmi útulně, přináší pocit tepla a bezpečí. Bohužel je svými vlastnostmi pro použití v koupelně docela nepraktické, ve vlhkém prostředí mění svůj vzhled, tvar, praská a bobtná. Ale dřeva v koupelně se určitě vzdávat nemusíte. Jednoduše použijte keramickou dlažbu a obklady v dekoru dřeva, ta je od svého přírodního vzoru téměř k nerozeznání, a máte vyhráno.

Zdroj: Keraservis.czZdroj: Keraservis.cz

Návrat k přírodě

Přestože se v případě keramické dlažby jedná „pouze“ o imitaci dřeva, přináší do našich koupelen jeho krásu v plném rozsahu. Renomovaný italský výrobce Atlas Concorde při výrobě vychází vždy ze skutečně existujících typů dřeva, které se nacházejí v přírodě. Díky speciálním výrobním technologiím dokáže napodobit jeho vzhled velice věrně. Například v imitaci dubového dřeva nabízí hned několik kolekcí – například AXI, ARBOR nebo NID. Při podrobném zkoumání povrchu dlaždice zaznamenáte letokruhy, jemné záhyby, uzlíky a žilky přesně tak, jako u dřeva skutečného. Vybrat si můžete také patinované dřevo, které vypadá, jako by už ve vaší koupelně pár desítek let bylo. Originální je také povrch s efektem Saw Cut, který vypadá, že je hrubě opracovaný a poznamenaný zářezy pily.

Zdroj: Keraservis.czZdroj: Keraservis.cz

Výhody keramiky v imitaci dřeva

Keramické povrchy mají na rozdíl od reálného dřeva tu výhodu, že mají vynikající technické parametry. Jsou odolné proti poškrábání či poškození, časem nemění barvu ani tvar, jsou protiskluzné a nenasákavé. Keramika je jedním z nejhygieničtějších materiálů, velmi dobře se čistí a udržuje v kondici. Jednoduše řečeno, je to ideální materiál pro použití v koupelně.

Zdroj: Keraservis.czZdroj: Keraservis.cz

Dekor dřeva nejen v koupelnách skandinávského stylu 

Dekory dřeva se krásně hodí do koupelen ve venkovském nebo skandinávském stylu, ale také do moderních koupelen. Vypadají skvěle v kombinaci s bílou, krémovou, šedou nebo antracitovou barvou. Také jste se do dřeva v koupelně zamilovali? Pak se obraťte se na odborníky z koupelnového studia Keraservis v Praze, Brně nebo Ostravě, rádi vám pomohou s výběrem té správné dlažby nebo obkladu. Realizace vaší koupelny nebude starost, ale radost.

Keraservis

logo
Kaštanová 515/125a
620 00 Brno

telefon: +420 515 919 565
e-mail: info@keraservis.cz

web: www.keraservis.cz

Více o firmě Vyžádat další informace

Sdílet / hodnotit tento článek

Přečtěte si více k tématu Zařizovací předměty v koupelně

Zdroj: Mooden

Design koupelen s duchem římských lázní

Očista bývá v mnoha kulturách součástí těla i ducha, přičemž místo rekonvalescence nemusí být pevně určeno. Koupelna může být stejně tak očistnou svatyní, jako běžným místem denní potřeby. Koupelny se dokonce stávají součástí obývacích pokojů, běžněji ložnic.

Zdroj: Adobe Stock -  stanislawmikulski

Vysoušení rukou na záchodech v době pandemie nemoci COVID-19

Hygiena v kancelářských budovách se ještě donedávna jevila být okrajovým tématem, ale události tohoto roku to změnily. Dost výrazně. A zdá se, že udržovat dvoumetrový odstup, nosit roušky a mýt si ruce při každé příležitosti ještě chvilku budeme. Mantry o opakovaném mytí rukou si povšimli i odborníci z mezinárodní…

Tlačítko dvojitého splachování, foto © TZB-info

Úsporné splachování je dnes standardem

Sucho, nedostatek vody a její neustále rostoucí cena v posledních letech vedou ke snahám o úsporu vody. Splachování toalet je také jednou z možností, kde lze vodou šetřit, a to ve větším množství. Podle statistických údajů se nejvíce pitné vody spotřebuje při splachování toalet, na druhém místě je koupání ve vaně, na…

Interiéry plné inspirace. Kuchyně, koupelna i obývák s tipy od designérek

Interiéry plné inspirace. Kuchyně, koupelna i obývák s tipy od designérek

Pěkné bydlení člověku pozdvihne náladu nejen v dobách, kdy musíme doma trávit více času, než bychom asi sami chtěli. Tipy a triky pro vaši kuchyni, koupelnu, obývací pokoj nebo třeba i jídelnu či pokoj pro studenta přináší interiérové designérky na vzorové instalaci. Přečtěte si jejich tipy.

REKLAMA