REKLAMA
Témata Hledat

Ceny nemovitostí a nájmů

Přehledně v mapě!

Velká výzva pro realizaci malé koupelny

Máte pro vaši koupelnu k dispozici jen pár metrů čtverečních a nevíte, jak je co nejlépe proměnit v moderní oázu klidu a relaxace? Poprat se s parametry malé koupelny je vždycky tak trochu oříšek. Koupelnové studio Keraservis pro vás připravilo několik osvědčených tipů, pomocí kterých se vám zvládnout tuto velkou výzvu určitě podaří.
Zdroj: Keraservis.cz

1. Jaké barvy obkladů a dlažeb jsou vhodné?

Dlouholetou praxí je ověřeno, že do malých koupelen se nejlépe hodí dlažby a obklady světlých barev, které opticky zvětšují prostor. Ideální je bílá barva a nebojte se, vůbec nemusí působit nudně a sterilně. Můžete zvolit různé typy povrchů – například zkombinovat lesk, mat, obklady s 3D povrchem, případně imitaci světlého mramoru nebo kamene.

Nemusíte ale zůstávat jen u bílé barvy, velmi vhodná je také krémová, slonová kost, smetanová nebo i světlé dřevo. Pokud máte rádi minimalismus, zvolte světle šedou a zkombinujte s imitací betonu, betonové stěrky nebo kamene. Hodně pestrých barev se do malé koupelny příliš nehodí, ale v menší ploše se barvy použít určitě nebojte.  Volba tvaru a velikosti obkladů do malé koupelny je také velmi důležitá. Obklady menších rozměrů pokládejte horizontálně, opticky rozšiřují prostor. Velkoformátové obklady zase krásně sjednotí interiér do jednoho celku.

Zdroj: Keraservis.cz

2. Milujete koupání ve vaně?

Vana v malém prostoru zabere zbytečně hodně místa, proto je dobré se s ní rozloučit a vybavit se spíše sprchovým koutem. Pokud si ale neumíte svůj život bez vany představit, chcete se koupat a současně také sprchovat, existuje elegantní řešení ve formě vanové zástěny.

Zdroj: Keraservis.cz

Zástěna v je napevno připevněná ke stěně a na vanu těsně naléhá. Může být buď pevná, nebo se skládá z pohyblivých dílů, které lze šikovně zasunout či složit, aby v koupelně při běžném provozu nepřekážela. Až se budete chtít vysprchovat, jednoduše zástěnu rozložíte a koupelna zůstane suchá.

3. Zvolte správný sprchový kout

Pokud se rozhodnete pro řešení se sprchovým koutem, určitě zvolte typ Walk-In. Tento typ sprchového koutu je velmi elegantní a v současné době velmi oblíbený. Nemá žádné dveře, pouze pevnou sprchovou zástěnu. Jak už z názvu vyplývá, lze bez překážek volně procházet do prostoru sprchy. Podlaha je buď řešena formou plytké sprchové vaničky, nebo vyspádované keramické dlažby s odtokovým roštem.

Zdroj: Keraservis.cz

V malé koupelně nejlépe působí skleněná bezrámová zástěna, která je kompletně průhledná. Sprchový kout tak působí téměř neviditelně a koupelna jako celek vypadá díky tomu pěkně prostorně.

4. Odstěhujte bílou techniku

Pokud máte možnost, vyhraďte místo pro pračku a sušičku v jiné místnosti. Popřemýšlejte, zda se nevejde do kuchyně, komory nebo předsíně. Pokud to není možné, pořiďte si slim kombinovanou pračku, která je určena svým rozměrem do malé koupelny. Veškeré technologie, které musíte v koupelně mít (plynový kotel, pračka, soustřeďte na jedno místo a ideálně schovejte za posuvnou stěnu).

5. Využijte dostupné vychytávky

Použijte trik s umístěním velkého zrcadla, které malý prostor zdvojnásobí. Dopřejte si co největší rozměr a opticky tak koupelnu rozšiřte. Použijte designové otopné žebříky a využijte je na sušení ručníků. Nechte si vyrobit nábytek na míru, skříňky s posuvnými dvířky, tady rozhoduje každý centimetr.

Zdroj: Keraservis.cz

Vyberte si z nabídky zmenšených nebo atypických tvarů toalet nebo umyvadel, které jsou určeny do menších prostor. A nemusíte zůstat ochuzeni ani o dokonalou hygienu. V malé koupelně sice s místem pro bidet počítat nemůžete, ale plně ho nahradí sprchovací WC nebo sprchovací sedátko na WC.

Vybavení malé koupelny je vždycky tak trochu výzva. Pokud si nevíte rady, s důvěrou se obraťte na odborníky. Se zkušenými poradci v showroomech Keraservis v Praze, Brně nebo Ostravě nebude realizace malé koupelny starost, ale radost.

Keraservis

logo
Kaštanová 515/125a
620 00 Brno

telefon: +420 515 919 565
e-mail: info@keraservis.cz

web: www.keraservis.cz

Více o firmě Vyžádat další informace

Sdílet / hodnotit tento článek

Přečtěte si více k tématu Zařizovací předměty v koupelně

Zdroj: Hornbach

Krása mozaiky opět na výsluní. Jaká je historie mozaiky a proč ji využít u sebe doma?

Menší poskládané geometrické tvary, pro něž se vžil název mozaika, využívají lidé již více než pět tisíc let. Dochovaly se vzácné exempláře z Persie, Číny, Indie či Řecka. Původně šlo o nejrůznější úlomky kamenů osekaných do tvaru krychle, aby bylo možné je umístit blízko sebe a dosáhnout tak zajímavého vykreslení…

Zdroj: konference-interiery.cz

Konference INTERIÉRY 2021

Ve čtvrtek 4. listopadu 2021 se koná jubilejní 10. ročník konference INTERIÉRY, která je určena interiérovým designérům, architektům, výrobcům nábytku a dalším profesionálům z oboru interiérů.

Zdroj: Mooden

Design koupelen s duchem římských lázní

Očista bývá v mnoha kulturách součástí těla i ducha, přičemž místo rekonvalescence nemusí být pevně určeno. Koupelna může být stejně tak očistnou svatyní, jako běžným místem denní potřeby. Koupelny se dokonce stávají součástí obývacích pokojů, běžněji ložnic.

Zdroj: Adobe Stock -  stanislawmikulski

Vysoušení rukou na záchodech v době pandemie nemoci COVID-19

Hygiena v kancelářských budovách se ještě donedávna jevila být okrajovým tématem, ale události tohoto roku to změnily. Dost výrazně. A zdá se, že udržovat dvoumetrový odstup, nosit roušky a mýt si ruce při každé příležitosti ještě chvilku budeme. Mantry o opakovaném mytí rukou si povšimli i odborníci z mezinárodní…

REKLAMA