REKLAMA
Témata Hledat

Ceny nemovitostí a nájmů

Přehledně v mapě!

Chcete prodat nemovitost a tápete, kde najít solidního kupujícího?

Pandemie razantně utlumila mnoho odvětví ekonomiky, trh nemovitostí je v tomto ohledu výjimkou. Koronavirus ještě podnítil poptávku po vlastním bydlení, ale také zájem investorů, kteří v nemovitostech vidí výhodný způsob uložení volných finančních prostředků.
Zdroj: PSN s.r.o.
Zdroj: PSN s.r.o.

Obecně sice peníze v době krize chybí, je tu však stále financování nemovitostí formou hypotéky, které již druhým rokem trhají i díky nízkým úrokovým sazbám rekordy. Vysoká poptávka však ještě neznamená, že vlastník dokáže svoji nemovitost prodat snadno a rychle.

Investorů je dost, ale...

Studie Colliers Global Capital Markets 2021 Investor Outlook poukazuje na enormní zájem globálních investorů o různé typy nemovitostí. V roce 2021 očekává až 50% nárůst investic na všech trzích, Česko, zvláště Praha není výjimkou. Přesto je stále globální investor pro českého vlastníka nemovitosti značně vzdálený, prodej pak probíhá zpravidla přes prostředníka a nezřídka bývá náročný, i kvůli složité struktuře managementu zahraniční společnosti. Vlastník architektonicky hodnotné stavby proto raději upřednostňuje českého investora.

Český investor také lépe ocení originální architekturu a historický odkaz. Půjde-li o takového investora, jakým je společnost PSN, bude navíc ochotný investovat nejenom do nákupu nemovitosti, ale také její rekonstrukce. Vlastník jako prodejce bude mít jistotu, že předává nemovitost do dobrých rukou.

Český investor s respektem k nemovitostem

Již od roku 1991 vytváří PSN vlastní portfolio nemovitostí. Zahrnuje takové architektonické skvosty, jako je Tančící dům, budova Albatros na Národní třídě, mrakodrap City Empiria nebo Metronom, který také zdobí logo PSN. Jako významný český investor přistupuje k nemovitostem s respektem k originální architektuře a historii. PSN probouzí domy k životu. Palác Dlážděná, ale i další rezidenční projekty PSN jsou důkazem, že nezůstává jen u prázdných slov.

Ani v době krize neztrácí PSN chuť investovat. Díky vlastnímu kapitálu, dlouholetým zkušenostem a know-how dokáže vlastníkům hodnotných nemovitostí vyjít vstříc ve všech specifických požadavcích. Nabízí komplexní servis spojený s prodejem, včetně vyřízení formálních a právních náležitostí. Férová nabídka a rychlá platba bez zbytečných průtahů jsou samozřejmostí.

Chcete prodat nemovitost tak, aby o ni bylo dobře postaráno? Kontaktujte akviziční tým PSN.

Sdílet / hodnotit tento článek

Přečtěte si více k tématu Reality

Bytový dům, ilustrační obrázek, Zdroj: fotolia, Vojtech Herout

Ceny domů a bytů v EU od roku 2010 vzrostly o 39 procent, v ČR o 100 procent

Ceny obytných nemovitostí, tedy bytů a domů, se v Evropské unii od roku 2010 do třetího čtvrtletí loni zvýšily zhruba o 39 procent. Ve své zprávě to dnes oznámil statistický úřad Eurostat. V České republice růst za toto období dosahuje téměř 100 procent, v Estonsku či Maďarsku je ale ještě vyšší. Ceny nájmů rostly…

Zdroj: Fotolia.com - manuel

Překvapení na českém realitním trhu podle Flat Zone a Víta Sourala

V Praze je to teď asi 2700 nových bytů, což je strašně málo. Navíc se za poslední rok nabídka zredukovala asi o padesát procent. "Po vypuknutí pandemie COVID-19 se byty se začaly prodávat v mnohem větších objemech, skoro dvakrát více než před covidem. A ten trend nezpomalil," říká shrnuje Vít Soural z Flat Zone.

Zdroj: Fotolia.com - piotr-adamowicz

Ceny nemovitostí i úroky rostou, zpřísní se podmínky bank

Realitní kanceláře odhadují zvýšený zájem o nemovitosti před zpřísněním podmínek hypotečních úvěrů. Radí neodkládat výběr nemovitosti a sjednání hypotéky. Vyšší zájem na začátku roku může lokálně a dočasně zvýšit ceny nemovitostí. ESTAV.cz se zeptal na názory odborníků z realitních kanceláří.

REKLAMA