REKLAMA
Témata Hledat

Ceny nemovitostí a nájmů

Přehledně v mapě!

Chcete prodat nemovitost a tápete, kde najít solidního kupujícího?

Pandemie razantně utlumila mnoho odvětví ekonomiky, trh nemovitostí je v tomto ohledu výjimkou. Koronavirus ještě podnítil poptávku po vlastním bydlení, ale také zájem investorů, kteří v nemovitostech vidí výhodný způsob uložení volných finančních prostředků.
Zdroj: PSN s.r.o.
Zdroj: PSN s.r.o.

Obecně sice peníze v době krize chybí, je tu však stále financování nemovitostí formou hypotéky, které již druhým rokem trhají i díky nízkým úrokovým sazbám rekordy. Vysoká poptávka však ještě neznamená, že vlastník dokáže svoji nemovitost prodat snadno a rychle.

Investorů je dost, ale...

Studie Colliers Global Capital Markets 2021 Investor Outlook poukazuje na enormní zájem globálních investorů o různé typy nemovitostí. V roce 2021 očekává až 50% nárůst investic na všech trzích, Česko, zvláště Praha není výjimkou. Přesto je stále globální investor pro českého vlastníka nemovitosti značně vzdálený, prodej pak probíhá zpravidla přes prostředníka a nezřídka bývá náročný, i kvůli složité struktuře managementu zahraniční společnosti. Vlastník architektonicky hodnotné stavby proto raději upřednostňuje českého investora.

Český investor také lépe ocení originální architekturu a historický odkaz. Půjde-li o takového investora, jakým je společnost PSN, bude navíc ochotný investovat nejenom do nákupu nemovitosti, ale také její rekonstrukce. Vlastník jako prodejce bude mít jistotu, že předává nemovitost do dobrých rukou.

Český investor s respektem k nemovitostem

Již od roku 1991 vytváří PSN vlastní portfolio nemovitostí. Zahrnuje takové architektonické skvosty, jako je Tančící dům, budova Albatros na Národní třídě, mrakodrap City Empiria nebo Metronom, který také zdobí logo PSN. Jako významný český investor přistupuje k nemovitostem s respektem k originální architektuře a historii. PSN probouzí domy k životu. Palác Dlážděná, ale i další rezidenční projekty PSN jsou důkazem, že nezůstává jen u prázdných slov.

Ani v době krize neztrácí PSN chuť investovat. Díky vlastnímu kapitálu, dlouholetým zkušenostem a know-how dokáže vlastníkům hodnotných nemovitostí vyjít vstříc ve všech specifických požadavcích. Nabízí komplexní servis spojený s prodejem, včetně vyřízení formálních a právních náležitostí. Férová nabídka a rychlá platba bez zbytečných průtahů jsou samozřejmostí.

Chcete prodat nemovitost tak, aby o ni bylo dobře postaráno? Kontaktujte akviziční tým PSN.

Sdílet / hodnotit tento článek

Přečtěte si více k tématu Reality

Bytový dům, ilustrační obrázek, Zdroj: Fotolia

Vláda schválila novou koncepci bydlení, má podpořit družstevní a nájemní byty

Vláda schválila novou koncepci bydlení na další roky. Má podpořit družstevní a nájemní bydlení, dále má podpořit institucionální a právní rámec sociálního bydlení a zlepšení jeho financování. Na tiskové konferenci po jednání vlády o tom informovala ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová (za ANO).

Zdroj: Fotolia.com - vojtech-herout

Jak koronavirus ovlivňuje ceny nemovitostí a družstevní bydlení?

Pandemie koronaviru sice zasáhla do finančních rezerv ne jedné české domácnosti, realitnímu trhu se ale zatím vyhýbá. Ceny nemovitostí i nadále napříč republikou stoupají – za třetí čtvrtletí loňského roku průměrně vzrostly o 15,82 % – a poptávka po vlastním bydlení neklesá. Nastane avizovaná stagnace letos?

cs:ŠJů, CC BY-SA 3.0  , via Wikimedia Commons

Komora architektů nesouhlasí se zástavbou piazzetty u Intercontinentalu

Česká komora architektů (ČKA) nesouhlasí se zástavbou volného prostranství u hotelu Intercontinetal v centru Prahy, jak to plánuje majitel objektu. Piazzetta nesoucí od roku 2018 jméno náměstí Miloše Formana není podle ČKA prolukou nebo parcelou určenou k zastavění, je nezastavitelným veřejným prostranstvím ve…

Liberec, ilustrační obrázek, Zdroj: fotolia.com, jiri-castka

Liberec přestaví pro sociální bydlení čtvrtý dům

Liberec přestaví pro sociální bydlení prázdný dům v ulici Dr. M. Horákové v dolním centru města. Jde o čtvrtý ze šesti domů zařazených do evropského dotačního projektu. Práce za 17,4 milionu korun začnou zřejmě ještě v dubnu a potrvají devět měsíců. Novináře o tom informovala náměstkyně primátora Radka Loučková…

E-book: Příručky ZDARMA!

Příručka Jak koupit bydlení

Jak koupit bydlení

Pomocník při koupi domu, bytu, pozemku.

Příručka Jak na povolení rodinného domu

Příručka Jak na povolení rodinného domu

Poradíme s vyřízením stavebního povolení

Partner tématu

Nejnovější články

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Akce a slevy

Zdroj: Rigips.cz

Zapojte se do Rekonstrukční výzvy a získejte materiál v hodnotě 150 tis. Kč

Soutěž - získejte materiál na konstrukce suché výstavby značky Rigips a ISOVER

Zdroj: IVAR CS

Akce IVAR DAB Studená voda

Akce IVAR DAB Studená voda

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA