REKLAMA
Témata Hledat

Ceny nemovitostí a nájmů

Přehledně v mapě!

Získejte se SENDWIX větší užitnou plochu ve vašem bydlení

Snad každý sní o vlastním bydlení s co největším prostorem. Jak si tento sen uskutečnit i přes stále se zvyšující ceny nemovitostí v ČR?
Zdroj: KM Beta

Odpovědí je unikátní zdicí systém SENDWIX od výrobce stavebního materiálu KM Beta a.s.

Předpoklad z počátku loňského roku, kdy mnozí věřili ve zlevnění bytů, se nakonec nenaplnil. Mnozí investoři očekávali v souvislosti s onemocněním Covid-19 a omezením cestování přesun segmentu z krátkodobých pronájmů typu Airbnb do pronájmů dlouhodobých, případně v prodej bytových jednotek, který by zvýšil nabídku a tím změnil vývoj cen nemovitostí. Průměrná cena nemovitosti v hlavním a krajských městech dále rostla a překonala hranici cca 70 tisíc za metr čtvereční podlahové plochy.

U novostaveb je možné nejvíce ovlivnit zdicí systém a s tím související vlastnosti stavby. Ať už jde o energetickou náročnost, akustiku nebo právě podlahovou plochu. Díky vápenopískovému zdivu SENDWIX můžete získat několik metrů čtverečních navíc. Například u domu o rozloze 120 m2 získáte se SENDWIX navíc 7 m2. V dnešní nelehké době, snad víc než kdy jindy, je praktické prostor navíc proměnit v pracovnu, případně pracovní kout. Obzvláště, když stále více firem poskytuje svým zaměstnancům práci z domova.

Nejvyšší cena nemovitosti podle lokality je bez větších překvapení v Praze. Zde se průměrný odhad ceny nemovitosti pohybuje kolem částky 7,35 milionu korun za bytovou jednotku. Zde platí přímá úměra a díky chytře zvolenému zdicímu systému můžete uspořit plochu v hodnotě až několik sto tisíc korun.

Vápenopískové bloky nejsou výhodou jen u novostaveb. U rekonstrukcí můžete svou nemovitost dobře finančně zhodnotit. Pouhým nahrazení starých masivních příček získáte navíc plochu rovnající se i několika stům tisíc korun.

Stále více lidí upouští klasického spoření u bankovních institucí, kde jsou výnosy malé, a raději investují do nemovitostí, jako jsou rodinné domy s více bytovými jednotkami, případně malé bytové domy. Zde je s vpc cihlami úspora ještě znatelnější. Pokud se budeme stále držet průměrných cen za m2, můžete u malého bytového domu získat prostor i několik desítek metrů podlahové plochy a vytvořit tak prostor pro další malý byt.

Jak se budou nadále vyvíjet ceny bytů, případně cena domů, nikdo nedokáže odhadnout. Spolehnout se můžete na kvalitu vápenopískových cihel SENDWIX, při kterých budete mít jistotu, že za své peníze získáte co nejvíce prostoru.

KM Beta, a.s.

logo
Dolní Valy 3739/4
695 01 Hodonín

telefon: +420 518 321 134, +420 778 478 736
e-mail: kmbeta@kmbeta.cz

web: www.kmbeta.cz/CZ

Více o firmě Vyžádat další informace

Sdílet / hodnotit tento článek

Související témata

Přečtěte si více k tématu Jak si postavit rodinný dům

Zdroj: Adobe Stock -  4Max

Stěny pasivního domu: Z čeho je udělat, jaké musí splňovat vlastnosti

Obvodové stěny pasivního domu jsou společně se střechou a okny další zásadní konstrukcí chránící proti únikům tepla. Jejich konstrukce může být dřevěná či zděná, s dodatečným zateplením nebo jednovrstvá dle preferencí stavebníka a projektanta, filosofie návrhu a specifik stavebního systému. Záleží na celkové…

Srubová stavba

Jak se staví srub svépomocí

Pro mnoho lidí je ztělesněním stavby z přírodních materiálů srub. Ponechme nyní stranou, zda se do našeho prostředí takový typ domu hodí či nikoli, věřme, že i taková místa se najdou. Podívejme se, jak se staví srub, pokud byste si jej chtěli postavit sami svépomocí. Nutno říci, že stavba takového rodinného domu…

Zdroj: Adobe Stock -  JRP Studio

Základní princip návrhu pasivního domu je jednoduchý

To, co je potřebné, nutné i vhodné pro principy pasivního domu, jsou zároveň kritéria při postupu jeho navrhování. Tudíž celý základ je primárně odvozen od promyšleného návrhu. Pokud užijeme komponenty nejvyšší třídy a kvality pospolu, nemusíme mít zaručen náš požadovaný standard. Vše musí být sladěno a…

E-book: Příručky ZDARMA!

Příručka Jak koupit bydlení

Jak koupit bydlení

Pomocník při koupi domu, bytu, pozemku.

Příručka Jak na povolení rodinného domu

Příručka Jak na povolení rodinného domu

Poradíme s vyřízením stavebního povolení

Partner tématu

Nejnovější články

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Akce a slevy

Zdroj: Rigips.cz

Zapojte se do Rekonstrukční výzvy a získejte materiál v hodnotě 150 tis. Kč

Soutěž - získejte materiál na konstrukce suché výstavby značky Rigips a ISOVER

Zdroj: IVAR CS

Akce IVAR DAB Studená voda

Akce IVAR DAB Studená voda

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA