REKLAMA
Témata Hledat

Ceny nemovitostí a nájmů

Přehledně v mapě!

Jak zkontrolovat historii automobilu

Před zakoupením ojetého vozidla byste měli provést kontrolu historie vozidla, abyste se ujistili, že na vozidle nebyly žádné závažné nehody, poškození povodněmi, apod. Máte k dispozici několik možností, získání historie vozidla od prodejce nebo z jeho webové stránky, případně se můžete do vyhledání historie vozidla pustit sami.
Jak zkontrolovat historii automobilu

Kontrola vozu pomocí VIN kódu

Prodej ojetého vozu ve skutečnosti umožňuje uživateli koupit vozidlo za mnohem nižší cenu než zbrusu nový model z továrny, ale zároveň vyžaduje, aby přijal různá opatření. Tím se vyhne tomu, aby se nedostal do pozdějších potíží. Přesvědčte se o pravdivosti najetých kilometrů, kterou je již nějakou dobu možné ověřit pomocí VIN kódu. Ve skutečnosti jsou podvody spočívající ke stažení počitadla ujetých kilometrů stále častější, což je akce možná i u vozidel vybavených digitálním přístrojovým vybavením. Jedná se o naprosto nezákonnou operaci, která je trestána zákonem, ale pouze v případě, že je podvod prokázán. Jak vyhledat online historii vozu? Abyste zkontrolovali historii vozu, je potřeba znát jeho unikátní VIN kód.

Co je VIN kód?

VIN (Vehicle Identification Number) je číslo přidělené výrobcem automobilů jako jedinečný identifikátor automobilu / modelu. Čísla jsou přiřazována podle normy ISO 3779 - 1983, která umožňuje celosvětovou univerzální identifikaci. Číslo podvozku vozidel (také VIN - identifikační číslo vozidla) obsahuje v pořadí 17 znaků, mezi číslicemi a písmeny, všechny výrobní charakteristiky. To je hlavní důvod, proč autoopraváři používají číslo podvozku, aby se vyhnuli chybám při výměně náhradních dílů. Je to však také jedinečný způsob, jakým lze vozidlo identifikovat a odlišit od ostatních. Je proto zásadní, aby při kontrolách automobilů došlo ke shodě mezi VIN vyraženým na rámu pod čelním sklem a tištěným na brožuře. Zkontrolovat historii vozu můžete na www.checkcardna.com.

Jakmile jsou potřebné informace zadány, systém okamžitě zobrazí datum a výsledek revize spolu s číslem týkajícím se najetých kilometrů, ale i informace zda nebyl vůz někdy bouraný a zda s ním jeho předchozí majitel jezdil na pravidelné servisní prohlídky, výměnu oleje, apod. Tato služba je proto velmi užitečná, protože vám umožňuje identifikovat a hlásit neetické soukromé osoby nebo dealery.

Při nákupu ojetého vozu si jej nechte zkontrolovat odborníkem

Abyste při nákupu ojetého vozu nenarazili na problém neoprávněného najetí kilometrů, nechte vozidlo zkontrolovat důvěryhodným mechanikem. Technik bude například muset zkontrolovat motor, spojku, interiér (zejména opotřebení volantu a rukojeti převodovky), aby zjistil, zda je počet najetých kilometrů slučitelný se stavem opotřebení vozidla. Je také nezbytné požádat prodejce o knihu údržby, nástroj, který vám umožní zkontrolovat, kdy byly služby provedeny, a zkontrolovat skutečná data.

Navíc je v mnoha případech možné kontaktovat dílny výrobce a pomocí elektronických diagnostických nástrojů ověřit shodu mezi skutečným počtem ujetých kilometrů a počtem kilometrů zobrazeným na displeji palubní desky. Ti, kdo si kupují ojetý vůz, to obvykle dělají, aby ušetřili na kupní ceně. Ekonomická stránka věci je přitom často velmi rozhodujícím faktorem při výběru ojetého vozu.

Sdílet / hodnotit tento článek

Související témata

Přečtěte si více k tématu Pracovní návody a postupy

Srubová stavba

Jak se staví srub svépomocí

Pro mnoho lidí je ztělesněním stavby z přírodních materiálů srub. Ponechme nyní stranou, zda se do našeho prostředí takový typ domu hodí či nikoli, věřme, že i taková místa se najdou. Podívejme se, jak se staví srub, pokud byste si jej chtěli postavit sami svépomocí. Nutno říci, že stavba takového rodinného domu…

Oprava staré kamenné zdi svépomocí

Oprava staré kamenné zdi svépomocí

Stará kamenná zeď vždy k zahradě a sídlu patřila. Byť ji předci postavili velice dobře, zub času, voda a mrazy společně s vegetací jsou neúnavnými dříči. A když se přidá i neodborný zásah člověka, vše se jen urychlí. Noví vlastníci tak museli přistoupit k opravám. Stavebníci postupovali s citem pro věc, pečlivě. Po…

Zdroj: Fotolia.com - Fotolyse

Jaro se blíží, můžeme už stavět?

Stavební firmy doporučují zdění během zimního období přerušit, aby mohla hrubá stavba řádně vymrznout. Zimní maltové směsi mohou prodloužit stavební sezonu především o ty dny, kdy se teplota dostává k nule. Klasická malta potřebuje teploty nad 5 °C.

Přijďte 9. února na Řemeslo dětem na veletrh FOR Pasiv se vstupenkou zdarma

Přijďte 9. února na Řemeslo dětem na veletrh FOR Pasiv se vstupenkou zdarma

V rámci veletrhu For Pasiv 2019 pro vás v hale 6 na celou sobotu 9.2. organizace Kutil Junior - Šikovné děti připravila stanoviště s různými řemesly. Na jednotlivých stanovištích si děti pod dozorem zkušených lektorů vytvoří funkční výrobky, které si odnesou domů. Stáhněte si od nás vstupenku zdarma

REKLAMA
REKLAMA