REKLAMA
Témata Hledat

Ceny nemovitostí a nájmů

Přehledně v mapě!

Stylové zásuvky a vypínače pro vaši domácnost

Každým rokem je vývoj bytového designu o krok dále. Pokud toužíte i vy po stylovém interiéru, měli byste při zařizování myslet i na takové drobnosti, jako jsou vypínače a zásuvky. Prozradíme vám, co moderní trh nabízí a po čem byste se měli poohlédnout.

Bez vypínačů a zásuvek se neobejdete a s pokrokem v oblasti techniky je počet zásuvek i vypínačů v našich domácnostech stále vyšší. Naštěstí výrobci myslí na to, že si i tato součást elektroinstalace zaslouží pozornost a vyvíjejí vypínače a zásuvky v různých materiálech a provedeních tak, aby vhodně doplnily zbytek interiéru.

Zásuvky a vypínače s barevnými plastovými, dřevěnými i skleněnými rámečky z nabídky obchodu Tympol Plus vám dají prostor ke kreativitě. Vaše domácnost bude díky moderním nebo retro zásuvkám a vypínačům dokonalá.

Na každé místo ten pravý vypínač i zásuvka

Rozmístění a typy zásuvek

V kuchyni, obýváku, pracovně nebo dětském pokoji oceníte větší počet zásuvek. Své uplatnění zde najdou spíše vícenásobné zásuvky. V koupelně sáhněte po zásuvkách s dostatečným ochranným krytím, abyste nebyli ohroženi úrazem elektrickým proudem. Velmi praktické jsou zásuvky, které je možné vypnout.

Podle typu spotřebiče, který chcete do sítě připojit, vybírejte zásuvky:

  • klasické jednoduché, dvojité nebo vícenásobné,
  • koncové,
  • telefonní,
  • průběžné,
  • počítačové,
  • datové,
  • USB,
  • reproduktorové
  • pro RTV a satelit a další.

Vzhled zásuvky volte nejlépe stejný, jako bude vzhled vypínačů v dané místnosti.

Druhy vypínačů a jejich funkce

Pomocí vypínačů ovládáte rozsvěcení světel. Moderní vypínače ale zvládnou i ovládání klimatizace, topení nebo dalších spotřebičů. Podle toho, k čemu má vypínač sloužit se volí typ vypínače:

Jednopólový spínač – slouží k rozsvícení jednoho konkrétního světla. Klapka vypínače je jednoduchá.

Vyzkoušejte: elegantní jednopólový vypínač PRÉMIUM MODERN který kombinuje elegantní tmavé dřevo na rámečku a metalickou pískově zbarvenou klapku.

Dvoupólový vypínač – nejčastěji se s ním setkáváte v obývácích v podobě lustrového vypínače nebo v koupelnách k rozsvícení světla u stropu a nad zrcadlem. Tento vypínač má dvě klapky, každá klapka rozsvítí jedno světlo nebo část lustru.

Vyzkoušejte: luxusní vypínač MAGIC se skleněným obvodovým rámečkem a elegantním chromovým vnitřním rámečkem. Barvu klapky i skleněného rámečku si lze zvolit podle vašich preferencí.

Schodišťový (střídavý) vypínač – jak už název vypovídá, jde o vypínač umisťovaný nejčastěji na chodby nebo schodiště, kde ze dvou míst lze ovládat jedno nebo více světel. Klapky vypínačů jsou jednoduché. Podobně funguje i dvojitý schodišťový (střídavý) vypínač, u kterého jsou klapky dělené.

Křížový vypínač – v tomto případě mohou tři i více vypínačů ovládat jedno světlo. Klapky bývají jednoduché.

Vyzkoušejte: moderní křížový vypínač OPÁL s chromovým rámečkem a černou klapkou bude luxusním doplňkem.

Tlačítkový vypínač – zmáčknutím tlačítka dojde ke spojení nebo rozpojení obvodu. Tímto způsobem lze zapínat i vypínat světla, ovládat domovní zvonek nebo ventilátory.

Vyzkoušejte: tlačítkový ovladač OPÁL v kombinaci tmavého dřevěného rámečku a pískové metalické klapky je vybaven pružinou a po zmáčknutí se vrátí do původní polohy.

Stmívač – jde o regulační vypínač, kterým ovládáte intenzitu světla či nastavení teploty.

Při instalaci zásuvek a vypínačů myslete především na bezpečnost. Podrobné schéma zapojení naleznete zde. Pro odborné zapojení si raději pozvěte zkušené elektrikáře. Vyhnete se tak nebezpečí úrazu a budete mít jistotu, že vše je zapojeno správně a nedojde k závadě vzniklé chybným připojením.

Tympol Plus s.r.o.

logo
Hnojník 408
739 53 Hnojník

telefon: 736 632 224
e-mail: info@tympolplus.cz

web: www.tympolplus.cz

Více o firmě Vyžádat další informace

Sdílet / hodnotit tento článek

Související témata

Přečtěte si více k tématu Instalace - TZB

Ilustrační obrázek, Zdroj: fotolia

Studie: Výměna zastaralého osvětlení může Česku ročně ušetřit 1,9 miliardy Kč

Úplný přechod na LED osvětlení v oblastech souvisejících s veřejnými rozpočty, tj. u silničního a pouličního osvětlení, ve zdravotnictví a vzdělávání by Česku pomohl dosáhnout ročních úspor na spotřebě elektřiny za 1,9 miliardy korun. Vyplývá to ze studie společnosti Signify, lídra světového trhu osvětlení, která…

Zdroj: AdobeStock - Photographee.eu

Přívod externího vzduchu pro krb nebo kamna. Proč a jak vést vzduch ke spotřebiči

V kamnářské praxi se denně setkávám s dotazy zákazníků, stavebních firem nebo projektantů, jak správně přivést externí vzduch ke spotřebiči – kamnům, krbům, krbovým vložkám a zdali je to vůbec potřeba. Podíváme se podrobněji na to, proč a jak vzduch přivádět, když to v minulosti nebylo potřeba.

Ilustrační obrázek, Zdroj: fotolia

Liberecký kraj zastavil příjem žádostí o dotace na kotle

Liberecký kraj zastavil na konci května příjem žádostí o dotace na výměnu starých kotlů za ekologičtější. Ve třetím kole výzvy bylo k dispozici téměř 210 milionů korun, zájem byl ale ještě vyšší. Žádostí bylo podáno 2680, peníze stačily na 1818 projektů. V tiskové zprávě o tom dnes informoval mluvčí kraje Filip Trdla.

Radon, zdroj: hin255 - fotolia

Monitorování radonu kontinuálně, online a svépomocí

Radon je radioaktivní plyn. Je druhou nejčastější příčinu vzniku rakoviny plic, hned po kouření. Vězte, že rakovina plic je onemocnění s nejvyšší procentuální úmrtností a v České republice je téměř 700 obcí s vysokou pravděpodobností překročení bezpečné úrovně radonu v budovách. Není nutné panikařit, ale základem je…

E-book: Příručky ZDARMA!

Příručka Jak koupit bydlení

Jak koupit bydlení

Pomocník při koupi domu, bytu, pozemku.

Příručka Jak na povolení rodinného domu

Příručka Jak na povolení rodinného domu

Poradíme s vyřízením stavebního povolení

Partner tématu

Nejnovější články

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Akce a slevy

Zdroj: Daikin

Tepelné čerpadlo Daikin Altherma s čističkou vzduchu v ceně

Čistička vzduchu v hodnotě 24 000 Kč k tepelnému čerpadlu zdarma

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA