REKLAMA
Témata Hledat

Ceny nemovitostí a nájmů

Přehledně v mapě!

Stylové zásuvky a vypínače pro vaši domácnost

Každým rokem je vývoj bytového designu o krok dále. Pokud toužíte i vy po stylovém interiéru, měli byste při zařizování myslet i na takové drobnosti, jako jsou vypínače a zásuvky. Prozradíme vám, co moderní trh nabízí a po čem byste se měli poohlédnout.

Bez vypínačů a zásuvek se neobejdete a s pokrokem v oblasti techniky je počet zásuvek i vypínačů v našich domácnostech stále vyšší. Naštěstí výrobci myslí na to, že si i tato součást elektroinstalace zaslouží pozornost a vyvíjejí vypínače a zásuvky v různých materiálech a provedeních tak, aby vhodně doplnily zbytek interiéru.

Zásuvky a vypínače s barevnými plastovými, dřevěnými i skleněnými rámečky z nabídky obchodu Tympol Plus vám dají prostor ke kreativitě. Vaše domácnost bude díky moderním nebo retro zásuvkám a vypínačům dokonalá.

Na každé místo ten pravý vypínač i zásuvka

Rozmístění a typy zásuvek

V kuchyni, obýváku, pracovně nebo dětském pokoji oceníte větší počet zásuvek. Své uplatnění zde najdou spíše vícenásobné zásuvky. V koupelně sáhněte po zásuvkách s dostatečným ochranným krytím, abyste nebyli ohroženi úrazem elektrickým proudem. Velmi praktické jsou zásuvky, které je možné vypnout.

Podle typu spotřebiče, který chcete do sítě připojit, vybírejte zásuvky:

  • klasické jednoduché, dvojité nebo vícenásobné,
  • koncové,
  • telefonní,
  • průběžné,
  • počítačové,
  • datové,
  • USB,
  • reproduktorové
  • pro RTV a satelit a další.

Vzhled zásuvky volte nejlépe stejný, jako bude vzhled vypínačů v dané místnosti.

Druhy vypínačů a jejich funkce

Pomocí vypínačů ovládáte rozsvěcení světel. Moderní vypínače ale zvládnou i ovládání klimatizace, topení nebo dalších spotřebičů. Podle toho, k čemu má vypínač sloužit se volí typ vypínače:

Jednopólový spínač – slouží k rozsvícení jednoho konkrétního světla. Klapka vypínače je jednoduchá.

Vyzkoušejte: elegantní jednopólový vypínač PRÉMIUM MODERN který kombinuje elegantní tmavé dřevo na rámečku a metalickou pískově zbarvenou klapku.

Dvoupólový vypínač – nejčastěji se s ním setkáváte v obývácích v podobě lustrového vypínače nebo v koupelnách k rozsvícení světla u stropu a nad zrcadlem. Tento vypínač má dvě klapky, každá klapka rozsvítí jedno světlo nebo část lustru.

Vyzkoušejte: luxusní vypínač MAGIC se skleněným obvodovým rámečkem a elegantním chromovým vnitřním rámečkem. Barvu klapky i skleněného rámečku si lze zvolit podle vašich preferencí.

Schodišťový (střídavý) vypínač – jak už název vypovídá, jde o vypínač umisťovaný nejčastěji na chodby nebo schodiště, kde ze dvou míst lze ovládat jedno nebo více světel. Klapky vypínačů jsou jednoduché. Podobně funguje i dvojitý schodišťový (střídavý) vypínač, u kterého jsou klapky dělené.

Křížový vypínač – v tomto případě mohou tři i více vypínačů ovládat jedno světlo. Klapky bývají jednoduché.

Vyzkoušejte: moderní křížový vypínač OPÁL s chromovým rámečkem a černou klapkou bude luxusním doplňkem.

Tlačítkový vypínač – zmáčknutím tlačítka dojde ke spojení nebo rozpojení obvodu. Tímto způsobem lze zapínat i vypínat světla, ovládat domovní zvonek nebo ventilátory.

Vyzkoušejte: tlačítkový ovladač OPÁL v kombinaci tmavého dřevěného rámečku a pískové metalické klapky je vybaven pružinou a po zmáčknutí se vrátí do původní polohy.

Stmívač – jde o regulační vypínač, kterým ovládáte intenzitu světla či nastavení teploty.

Při instalaci zásuvek a vypínačů myslete především na bezpečnost. Podrobné schéma zapojení naleznete zde. Pro odborné zapojení si raději pozvěte zkušené elektrikáře. Vyhnete se tak nebezpečí úrazu a budete mít jistotu, že vše je zapojeno správně a nedojde k závadě vzniklé chybným připojením.

Tympol Plus s.r.o.

logo
Hnojník 408
739 53 Hnojník

telefon: 736 632 224
e-mail: info@tympolplus.cz

web: www.tympolplus.cz

Více o firmě Vyžádat další informace

Sdílet / hodnotit tento článek

Související témata

Přečtěte si více k tématu Instalace - TZB

Zdroj: Fotolia.com - thongchai

Systém dešťové kanalizace. Jak odvádět vodu ze střech

Dešťová kanalizace je částí vnitřní kanalizace, sloužící k odvádění srážkových vod především ze střech a zpevněných ploch v objektu. Zahrnuje trubky, tvarovky, příslušenství (např. vpusti) a drobné objekty (např. revizní šachty). Do odpadního potrubí dešťové kanalizace nesmí být napojeno připojovací potrubí od…

Solární elektrárna na rodinném domě, zdroj: fotolia.com

Desítky slunečních elektráren v Česku otevřou své brány veřejnosti

V Česku se tento týden otevřou veřejnosti více než dvě desítky slunečních elektráren a dalších solárních projektů. Lidé si budou moci prohlédnout nejenom velké solární parky, ale i menší střešní instalace na rodinných domech, případně navštívit velkokapacitní bateriové úložiště energie. Cílem akce je představit…

Zdroj: AdobeStock - JackF

Koronavirus ve školách v Praze zjistí odborníci z odpadních vod

Přítomnost koronaviru mezi dětmi a zaměstnanci základních škol v Praze 9 a Praze-Lysolajích budou nově zjišťovat z odpadních vod automatické sběrače umístěné v kanálech. Vzorky se budou pravidelně odesílat do laboratoří. Pokud se v nich vyskytne virus, děti i zaměstnanci budou otestováni PCR metodou na covid-19.

Jak jsem připojoval svoji první IP kameru. Zkušenosti z praxe vesele i vážně

Jak jsem připojoval svoji první IP kameru. Zkušenosti z praxe vesele i vážně

Tímto mini článkem bych se s vámi chtěl možná trošku lehkou satirickou formou podělit o svůj zážitek z připojení své první IP kamery. Podotýkám, že jako MaRák 1) , jsem oborem Security 2) naprosto nepolíbený, respektive vím akorát to, že existuje a že tu a tam něco z „kamerovek“ 3) integrujeme pod BMS 4) . Celý…

Ilustrační obrázek, Zdroj: fotolia

Kvalita podzemních vod se loni zlepšila, limity překračuje 82,4 procenta vzorků

Kvalita podzemních vod se loni mírně zlepšila. Limity alespoň v jednom z ukazatelů byly překročené v 82,4 procenta případů, což bylo o 1,7 procentního bodu méně než předloni. Horší je situace u mělkých vrtů, kde byly limity překročené v 95,5 procenta případů, což bylo meziroční zlepšení o půl procentního bodu. Uvádí…

REKLAMA