REKLAMA
Témata Hledat

Ceny nemovitostí a nájmů

Přehledně v mapě!

Stylové zásuvky a vypínače pro vaši domácnost

Každým rokem je vývoj bytového designu o krok dále. Pokud toužíte i vy po stylovém interiéru, měli byste při zařizování myslet i na takové drobnosti, jako jsou vypínače a zásuvky. Prozradíme vám, co moderní trh nabízí a po čem byste se měli poohlédnout.

Bez vypínačů a zásuvek se neobejdete a s pokrokem v oblasti techniky je počet zásuvek i vypínačů v našich domácnostech stále vyšší. Naštěstí výrobci myslí na to, že si i tato součást elektroinstalace zaslouží pozornost a vyvíjejí vypínače a zásuvky v různých materiálech a provedeních tak, aby vhodně doplnily zbytek interiéru.

Zásuvky a vypínače s barevnými plastovými, dřevěnými i skleněnými rámečky z nabídky obchodu Tympol Plus vám dají prostor ke kreativitě. Vaše domácnost bude díky moderním nebo retro zásuvkám a vypínačům dokonalá.

Na každé místo ten pravý vypínač i zásuvka

Rozmístění a typy zásuvek

V kuchyni, obýváku, pracovně nebo dětském pokoji oceníte větší počet zásuvek. Své uplatnění zde najdou spíše vícenásobné zásuvky. V koupelně sáhněte po zásuvkách s dostatečným ochranným krytím, abyste nebyli ohroženi úrazem elektrickým proudem. Velmi praktické jsou zásuvky, které je možné vypnout.

Podle typu spotřebiče, který chcete do sítě připojit, vybírejte zásuvky:

  • klasické jednoduché, dvojité nebo vícenásobné,
  • koncové,
  • telefonní,
  • průběžné,
  • počítačové,
  • datové,
  • USB,
  • reproduktorové
  • pro RTV a satelit a další.

Vzhled zásuvky volte nejlépe stejný, jako bude vzhled vypínačů v dané místnosti.

Druhy vypínačů a jejich funkce

Pomocí vypínačů ovládáte rozsvěcení světel. Moderní vypínače ale zvládnou i ovládání klimatizace, topení nebo dalších spotřebičů. Podle toho, k čemu má vypínač sloužit se volí typ vypínače:

Jednopólový spínač – slouží k rozsvícení jednoho konkrétního světla. Klapka vypínače je jednoduchá.

Vyzkoušejte: elegantní jednopólový vypínač PRÉMIUM MODERN který kombinuje elegantní tmavé dřevo na rámečku a metalickou pískově zbarvenou klapku.

Dvoupólový vypínač – nejčastěji se s ním setkáváte v obývácích v podobě lustrového vypínače nebo v koupelnách k rozsvícení světla u stropu a nad zrcadlem. Tento vypínač má dvě klapky, každá klapka rozsvítí jedno světlo nebo část lustru.

Vyzkoušejte: luxusní vypínač MAGIC se skleněným obvodovým rámečkem a elegantním chromovým vnitřním rámečkem. Barvu klapky i skleněného rámečku si lze zvolit podle vašich preferencí.

Schodišťový (střídavý) vypínač – jak už název vypovídá, jde o vypínač umisťovaný nejčastěji na chodby nebo schodiště, kde ze dvou míst lze ovládat jedno nebo více světel. Klapky vypínačů jsou jednoduché. Podobně funguje i dvojitý schodišťový (střídavý) vypínač, u kterého jsou klapky dělené.

Křížový vypínač – v tomto případě mohou tři i více vypínačů ovládat jedno světlo. Klapky bývají jednoduché.

Vyzkoušejte: moderní křížový vypínač OPÁL s chromovým rámečkem a černou klapkou bude luxusním doplňkem.

Tlačítkový vypínač – zmáčknutím tlačítka dojde ke spojení nebo rozpojení obvodu. Tímto způsobem lze zapínat i vypínat světla, ovládat domovní zvonek nebo ventilátory.

Vyzkoušejte: tlačítkový ovladač OPÁL v kombinaci tmavého dřevěného rámečku a pískové metalické klapky je vybaven pružinou a po zmáčknutí se vrátí do původní polohy.

Stmívač – jde o regulační vypínač, kterým ovládáte intenzitu světla či nastavení teploty.

Při instalaci zásuvek a vypínačů myslete především na bezpečnost. Podrobné schéma zapojení naleznete zde. Pro odborné zapojení si raději pozvěte zkušené elektrikáře. Vyhnete se tak nebezpečí úrazu a budete mít jistotu, že vše je zapojeno správně a nedojde k závadě vzniklé chybným připojením.

Tympol Plus s.r.o.

logo
Hnojník 408
739 53 Hnojník

telefon: 736 632 224
e-mail: info@tympolplus.cz

web: www.tympolplus.cz

Více o firmě Vyžádat další informace

Sdílet / hodnotit tento článek

Související témata

Přečtěte si více k tématu Instalace - TZB

Voda, ilustrační obrázek, zdroj: fotolia.com

Město Zlín se chce kvůli vodárenství účastnit mediačního jednání

Město Zlín se chce kvůli budoucnosti vodárenství v regionu účastnit mediačního jednání, kterého se účastní společnost Vodovody a kanalizace (VaK) Zlín, její dva akcionáři - města Otrokovice a Fryšták a společnost Moravská vodárenská. Účastníci mediace mezi sebou dlouhodobě vedou několik soudních sporů, kdy společnost…

Zdroj: Fotolia.com - fefufoto

Vnitřní kanalizace: dimenze, hydraulická kapacita, spádování a kruhová tuhost potrubí

Co sledovat na potrubí? Na první pohled nebo letmým přeměřením můžeme rozlišit různé dimenze. Jaké průměry se běžně používají pro připojovací nebo svodné potrubí? Nejen průměr je nutné sledovat. Důležitá je i kruhová tuhost a síla stěny potrubí. To vše má vliv na kvalitu výsledného díla – kanalizace.

Plyn, ilustrační obrázek, zdroj: fotolia.com

Češi i za covidu zprovozňují nevyužívané přípojky plynu

Češi i během koronavirové krize zprovozňují nevyužívané přípojky plynu, roste také zájem o nová připojení. V tiskové zprávě to dnes uvedl největší distributor plynu v ČR, společnost GasNet. Firma uvedla, že zatímco v roce 2016 začali lidé znovu využívat asi 1000 plynových přípojek, od roku 2017 do nynějška je to…

REKLAMA