REKLAMA
Témata Hledat

Ceny nemovitostí a nájmů

Přehledně v mapě!

Hřejivá dřevěná koupelna. Jak si dopřát přírodní design v celém bytě

Přírodní materiály najdeme v koupelnách napříč styly – dřevo totiž vévodí koupelnám ve skandinávském stylu, venkovským koupelnám i minimalistickým koupelnám. Jeho hřejivé barvy jsou nezaměnitelné, i když se jedná jenom o dekor keramické dlažby nebo obkladů.

Útulně působící dřevo vzbuzuje nádech velmi krásného a výjimečného interiéru. V koupelně  má ovšem dva praktické háčky – prvním je jeho pořizovací cena a druhým náročná údržba. Keramická dlažba a obklady budou působit stejně hřejivě a příjemně. Imitace dřeva je k nerozeznání od pravého a pokud pod dlažbu použijete podlahové topení, bude skutečně hřát.

Výrobci keramických obkladů a dlažeb používají speciální technologie, které napodobují dřevo věrně se všemi jeho přírodními vzory, suky, nedokonalostmi a kazy. Obklady vykreslují jeho nepravidelné tvary, povrchové nerovnosti a vady na kráse. Vybrat si můžete z jemné kresby dřeva, dřevěných parket i masivních dřevěných podlah zachycujících patinu starého dřeva.

Na rozdíl od přírodního materiálu se ten keramický velmi snadno udržuje a čistí, jeho barvy se časem nemění a povrch je velmi odolný. Při použití nadstandardní velikosti obkladů a dlažeb navíc nemusíte řešit tolik nečistot ve spárách. A nenechte se zmást - velké formáty se hojně využívají také v opravdu malých koupelnách. Velmi oblíbenou kombinací je dřevo s bílými nebo 3D obklady.

Dřevěné dekory v koupelnách však vypadají úchvatně ve všech formátech. Velmi oblíbené jsou nejen velké formáty dlouhých prken, velkou parádu vám vykouzlí i parkety či dřevěné mozaiky. Moderním trendem je dnes dlažba použitá pro obklad stěn.

Zákazníky nejoblíbenější je například kolekce Heartwood prémiové značky Atlas Concorde, která představuje dubové dřevo, materiál používaný v interiérech už od pradávna. Tvoří dokonalou imitaci staletých tradičních dubových podlah s přiznanou patinou. Hodí se tedy jak do historicky pojatých interiérů, tak do velmi moderných stylových realizací. Imitace dřeva najdete i v kolekcích Arbor, Breath, EticPro, Exence nebo Nid, všechny reprezentující italskou renomovanou značku Atlas Concorde.

Přemýšlíte o dřevěné koupelně? Rádi ji s vámi zkonzultujeme, podle vašich individuálních potřeb a přání vytvoříme 3D návrh koupelny, dodáme veškerý materiál a doporučíme realizační firmu. Navštivte naše koupelnová studia Keraservis v Praze, Brně nebo Ostravě a prohlédněte si všechny kolekce zblízka. Těšíme se na vás.

Keraservis

logo
Kaštanová 515/125a
620 00 Brno

telefon: 606 068 759
e-mail: brno@keraservis.cz

web: www.keraservis.cz

Více o firmě Vyžádat další informace

Sdílet / hodnotit tento článek

Přečtěte si více k tématu Zařizovací předměty v koupelně

Zdroj: Adobe Stock -  stanislawmikulski

Vysoušení rukou na záchodech v době pandemie nemoci COVID-19

Hygiena v kancelářských budovách se ještě donedávna jevila být okrajovým tématem, ale události tohoto roku to změnily. Dost výrazně. A zdá se, že udržovat dvoumetrový odstup, nosit roušky a mýt si ruce při každé příležitosti ještě chvilku budeme. Mantry o opakovaném mytí rukou si povšimli i odborníci z mezinárodní…

Tlačítko dvojitého splachování, foto © TZB-info

Úsporné splachování je dnes standardem

Sucho, nedostatek vody a její neustále rostoucí cena v posledních letech vedou ke snahám o úsporu vody. Splachování toalet je také jednou z možností, kde lze vodou šetřit, a to ve větším množství. Podle statistických údajů se nejvíce pitné vody spotřebuje při splachování toalet, na druhém místě je koupání ve vaně, na…

Interiéry plné inspirace. Kuchyně, koupelna i obývák s tipy od designérek

Interiéry plné inspirace. Kuchyně, koupelna i obývák s tipy od designérek

Pěkné bydlení člověku pozdvihne náladu nejen v dobách, kdy musíme doma trávit více času, než bychom asi sami chtěli. Tipy a triky pro vaši kuchyni, koupelnu, obývací pokoj nebo třeba i jídelnu či pokoj pro studenta přináší interiérové designérky na vzorové instalaci. Přečtěte si jejich tipy.

Zdroj: AdobeStock-Roman Milert

Vnitřní kanalizace: druhy a charakteristika potrubí

Kanalizace – neviditelná, v ideálním případě i neslyšitelná. Systém vnitřní kanalizace je soustava několika potrubí, každé má své požadavky na průměr tvarovky i na její materiál či sklon. Abychom si ve stavařině rozuměli, je potřeba mluvit stejným jazykem. Víte co je připojovací potrubí, svodné potrubí a k čemu je v…

Architekt: Špatnou ergonomii a dispozici interiéru žádná dekorace nezachrání

Architekt: Špatnou ergonomii a dispozici interiéru žádná dekorace nezachrání

Tentokrát si povídáme s architektem Liborem Kaplanem, který vystudoval architekturu v Brně a v Brightonu. Již během školy spolupracoval s brněnským ateliérem A77, ve kterém působil až do své autorizace. Následně se vydal vlastní cestou a nyní se věnuje návrhům staveb i interiérů. A za návrh interiéru pro firmu…

E-book: Příručky ZDARMA!

Příručka Jak koupit bydlení

Jak koupit bydlení

Pomocník při koupi domu, bytu, pozemku.

Příručka Jak na povolení rodinného domu

Příručka Jak na povolení rodinného domu

Poradíme s vyřízením stavebního povolení

Partner tématu

Nejnovější články

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Akce a slevy

Soutěž „Vyhraj tuhle káru“

Soutěž „Vyhraj tuhle káru“

SOUTĚŽ "VYHRAJ TUHLE KÁRU"

Vyfoť domov. HELUZ ocení vítěznou fotku tabletem Apple iPad

Vyfoť domov. HELUZ ocení vítěznou fotku tabletem Apple iPad

Společnost HELUZ opět vyhlásila tradiční fotografickou soutěž! Své snímky…

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA