REKLAMA
Témata Hledat

Ceny nemovitostí a nájmů

Přehledně v mapě!

Komíny od A do Z. Široký sortiment spalinových systémů Almeva

Společnost Almeva razí trend nabízet v oboru spalinových systémů co nejširší produktové portfolio. Proto má ve svém sortimentu komínové systémy plastové, nerezové i keramické. Komíny dodává doslova od A do Z a navíc stále inovuje.
Komíny od A do Z. Široký sortiment spalinových systémů Almeva

Ucelený sortiment komínových systémů totiž doplňuje spalinovými ventilátory a posilovači tahu dánského výrobce Exodraft, o kterých jsme již na našem portálu psali. Kromě vlastní dodávky komínových systémů Almeva svým zákazníkům komín nadimenzuje prostřednictvím výpočetního programu KESA ALADIN nebo zprostředkuje nákup jeho licence. Dnes mohu potvrdit, že do svého portfolia také pravidelně zařazuje produktové novinky.

Nové zděné komínové systémy ALMEVA

V loňském roce společnost uvedla na trh nový typ zděného komínu tzv. ALMEVA MIB, který je ideální pro pasivní a nízkoenergetické domy. Tento komínový systém je vhodný pro moderní spotřebiče na pevná paliva a biopaliva s nízkou teplotou spalin. Systém je hermeticky těsný, bez zadního odvětrání. Třísložkový komínový systém ALMEVA MIB tvoří tvárnice z lehkého keramzitbetonu, lamelová izolace s kašírováním a speciální keramická vložka, která má tloušťku stěny pouze 10,5 mm a minimální nasákavost. Keramická vložka je dodávána v průměrech 140, 160, 180 a 200 mm.

Nyní Almeva představuje kombinovaný systém ALMEVA FESTGAS, který zákazníkům umožňuje v jednom komínovém tělese společně odvod spalin od spotřebičů na plynná i pevná paliva včetně vedení dalších instalací. Nosným prvkem tohto komínového systému je keramzitbetonová tvárnice s jedním či dvěmi průduchy a se dvěmi ventilačními šachtami. V průduchu vede keramická vložka obalená lamelovou izolací. Touto keramickou vložkou se odvádí spaliny od kotlů na pevná paliva. Nabízena je v průměrech 140, 160, 180 a 200 mm. V jedné ventilační šachtě pak vede potrubí z vysoce kvalitního polypropylenu. Tímto potrubím se odvádí spaliny od kondenzačního kotle. Pro tyto účely je plastové potrubí dodáváno v průměru 80 mm a prostor mezi stěnou tvárnice a plastovou vložkou slouží pro nasávání spalovacího vzduchu. Druhou ventilační šachtu je možno využít podle potřeby, například pro vedení kabeláže, napojení solárního systému či odvětrávání koupelen, záchodů apod.

Koncentrický nerezový komínový systém ALMEVA DK

U nerezových komínů nabízí Almeva nově koncentrický systém ALMEVA DK, který je určený pro odvod spalin a přívod vzduchu pro spotřebiče na plynná paliva. Vnitřní nerezová vložka má ve svém hrdle těsnění, takže je tento komínový systém vhodný i pro přetlakový provoz. S ohledem na uspořádání vnějšího pláště je systém určený pro instalaci uvnitř objektu. V produktovém portfoliu Almeva je systém ALMEVA DK zastoupen prvky od průměru DN80/125 mm až po DN400/600 mm.

Systémy ALMEVA DK s většími průměry najdou využití pro společné komíny, do kterých je připojeno odkouření z plynových spotřebičů ve více podlažích. Protože chce Almeva nabízet také toto řešení komínu kompletní, dodává i různé velikosti redukovaných sopouchů s odbočkami 60/100, 80/125 a 100/150mm.

Komínové systémy ALMEVA DK s menšími průměry (DN 80/125 až 130/200 mm) jsou vhodné pro odkouření turbo kotlů respektive plynových zářičů a také plynových krbů dodávaných v posledních letech v provedení spotřebič typu C. Tyto krby bývají někdy v bytových jednotkách umístěny tak, že vznikají složité spalinové cesty plné kolen a úhybů. Díky tomu dochází k velké tlakové ztrátě a problémům s odtahem spalin. A právě na tento fakt reaguje Almeva další novinkou.

Spalinový ventilátor RHGC - ventilátor pro moderní druh krbů

Tou je koncentrický spalinový ventilátor RHGC. Jeho velkou výhodou je svoboda návrhu spalinové cesty, která může mít až 15 ks kolen s úhlem 90° a to na maximální rozvinuté délce odkouření 60 metrů. Díky regulovatelnému spalování dosáhnete čistého plamene a hlabně optimálního komínového tahu bez ohledu na vnější vlivy. Spalinový ventilátor je určen pro spotřebiče do 13 kW. Díky velkému výkonu ventilátoru lze snížit průměr odvodu spalin ze 130/200 mm až na 80/125 mm. To usnadňuje skrytí spalinové cesty například v podhledu. Regulace, která je dodávána k tomuto ventilátoru navíc neustále sleduje komínový tah a automaticky ho vypíná.

Nové EPDM těsnění pro nerezové komínové systémy

Komínové systémy s přetlakovým provozem musí mít jednotlivé spoje opatřené těsněním proti pronikání kondenzátu. Standardně se u nerezu používá silikon, případně jeho odolnější varianta viton, naproti tomu v systémech s plastovými vložkami pak mimořádně odolná pryž z EPDM (etylen-propylen-dien kaučuk). V praxi platí, že silikonová těsnění časem degradují, tvrdnou a rozpadají se, což se ale neděje v případě EPDM a nebo tento materiál stárne jen minimálně. A dokonce je tento materiál i levnější. Proto nyní Almeva nabízí jako novinku vůči agresivním látkám odolné EPDM těsnění také pro zajištění spojů nerezových prvků (v dimenzích od DN80 až po DN350mm). Nicméně těsnění silikonové je pak nadále doporučováno pro systémy s tlakovým hořákem a vyšší teplotou spalin.

Novinky v rámci plastových systémů odkouření  ALMEVA

Jelikož Almeva nabízí všechny druhy spalinových systémů, je schopna nabídnout i to nejlepší pro odvod spalin od kondenzačních kotlů. Tím je určitě koncentrický systém s plastovou vložkou. Ani v této oblasti Almeva nezaspala.

Po více než dvaceti pěti letech neustálého vývoje se firma rozhodla pro zásadní změnu v podobě barvy svých plastových systémů odkouření. V druhé polovině roku 2020 totiž přešla na kompletně černý sortiment jednovrstvých pevných i ohebných plastových systémů. Jelikož jsou UV stabilní, eliminují potenciál vzniku chyby nevhodným použitím nestabilního dílu v nadstřešní části. Rovněž společnost na trh uvádí novou flexibilní hadici, jejímž největším benefitem je její „bezezbytkovost“. To umožňují bajonetové spojovací části, které se na flexibilní hadici střídají každých 50 cm. Díky novému materiálu hadice je také práce s ní nyní mnohem pohodlnější, než tomu bylo dříve. Pro oba plastové systémy Almeva je pak hlavní společnou výhodou barevná stálost celého systému.

Samozřejmě také v tomto sortimentu plastových spalinových systémů zavádí Almeva několik nových prvků. Pro zjednodušení práce montážníků nové typy patních kolen nebo třeba redukce pro vnitřní vzducho-spalinové systémy. Portfolio rozšířila o trubkový díl s 87° odbočkou pro vložkování společných komínů. Nyní nabízí kompletní řešení koncentrických kaskád, což je moderní a efektivní způsob odvodu spalin pro spotřebiče zapojené v kaskádě s nezávislým přívodem spalovacího vzduchu z místnosti.

Ocenění kvality společnosti Almeva

Mohu říct, že nejen šíře produktového portfolia, inovativnost, ale zejména kompletní technická podpora, servis, odpovědný přístup a flexibilita společnosti Almeva byly oceněny. Společenstvo kominíků ČR zastřešené Hospodářskou komorou České republiky totiž nedávno udělilo společnosti ALMEVA EAST EUROPE s.r.o. Osvědčení o kvalitě. Ve svém oboru je Almeva dokonce mezi prvními, kdo takové ocenění získal.

Almeva East Europe s.r.o.

logo
Družstevní 501
664 43 Želešice

telefon: +420 513 033 101
e-mail: cz@almeva.eu

web: www.almeva.cz/cs

Více o firmě Vyžádat další informace

Sdílet / hodnotit tento článek

Přečtěte si více k tématu Instalace - TZB

Ilustrační obrázek, Zdroj: fotolia

Studie: Výměna zastaralého osvětlení může Česku ročně ušetřit 1,9 miliardy Kč

Úplný přechod na LED osvětlení v oblastech souvisejících s veřejnými rozpočty, tj. u silničního a pouličního osvětlení, ve zdravotnictví a vzdělávání by Česku pomohl dosáhnout ročních úspor na spotřebě elektřiny za 1,9 miliardy korun. Vyplývá to ze studie společnosti Signify, lídra světového trhu osvětlení, která…

Zdroj: AdobeStock - Photographee.eu

Přívod externího vzduchu pro krb nebo kamna. Proč a jak vést vzduch ke spotřebiči

V kamnářské praxi se denně setkávám s dotazy zákazníků, stavebních firem nebo projektantů, jak správně přivést externí vzduch ke spotřebiči – kamnům, krbům, krbovým vložkám a zdali je to vůbec potřeba. Podíváme se podrobněji na to, proč a jak vzduch přivádět, když to v minulosti nebylo potřeba.

Ilustrační obrázek, Zdroj: fotolia

Liberecký kraj zastavil příjem žádostí o dotace na kotle

Liberecký kraj zastavil na konci května příjem žádostí o dotace na výměnu starých kotlů za ekologičtější. Ve třetím kole výzvy bylo k dispozici téměř 210 milionů korun, zájem byl ale ještě vyšší. Žádostí bylo podáno 2680, peníze stačily na 1818 projektů. V tiskové zprávě o tom dnes informoval mluvčí kraje Filip Trdla.

Radon, zdroj: hin255 - fotolia

Monitorování radonu kontinuálně, online a svépomocí

Radon je radioaktivní plyn. Je druhou nejčastější příčinu vzniku rakoviny plic, hned po kouření. Vězte, že rakovina plic je onemocnění s nejvyšší procentuální úmrtností a v České republice je téměř 700 obcí s vysokou pravděpodobností překročení bezpečné úrovně radonu v budovách. Není nutné panikařit, ale základem je…

E-book: Příručky ZDARMA!

Příručka Jak koupit bydlení

Jak koupit bydlení

Pomocník při koupi domu, bytu, pozemku.

Příručka Jak na povolení rodinného domu

Příručka Jak na povolení rodinného domu

Poradíme s vyřízením stavebního povolení

Partner tématu

Nejnovější články

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Akce a slevy

Zdroj: Daikin

Tepelné čerpadlo Daikin Altherma s čističkou vzduchu v ceně

Čistička vzduchu v hodnotě 24 000 Kč k tepelnému čerpadlu zdarma

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA