REKLAMA
Témata Hledat

Ceny nemovitostí a nájmů

Přehledně v mapě!

Developerský projekt. Co to přesně znamená? Jaké služby developer nabízí?

Určitě jste už slyšeli pojem developerský projekt, ale nevíte, co to přesně znamená? Nevadí, prozradíme, co přesně je developerský projekt a jaké má fáze. Také se zde dozvíte, jaké služby nabízejí stavební firmy v rámci nové výstavby.
Developerský projekt. Co to přesně znamená? Jaké služby developer nabízí?

Developerský projekt

Máte představu, co je developerský projekt? Jedná se o výstavbu nových rodinných a bytových domů. Jeden developerský projekt může zahrnovat více druhů nemovitostí jako například byty, řadové domy a jiné. Některé stavební firmy v Plzni nabízejí i nadstandardní služby, jako jsou finální povrchové úpravy nebo dokonce oplocení pozemku. Ve většině případů se tedy nejedná o výstavbu hrubé stavby. V dnešní době se stále zvyšuje množství zájemců o byt nebo rodinný dům v developerské výstavbě. Ptáte se proč? Odpověď je velmi jednoduchá. Je to pohodlné, mají jistotu, že výstavbu provádějí zkušení lidé a nemusí se o nic starat, stavební firma udělá vše za ně.

Hlavní fáze developerského projektu

Developerský projekt obsahuje 5 základních fází.

 1. Výběr lokality

  První a nejdůležitější fází je výběr místa, tedy lokality. Základem je vzít v potaz, zda je poblíž objektu dobrá dopravní dostupnost, občanská vybavenost, jaká je v okolí příroda a cena za danou lokalitu.

 2. Výběr projektanta

  Tedy výběr odpovědné projektové kanceláře, která navrhne projekt nemovitosti a postará se o technické specifikace.

 3. Schválení projektu

  Stavební a právní procesy musí být vždy schváleny. Projekty se tedy neobejdou bez stavebního povolení a podkladů pro výstavbu.

 4. Financování

  Nejčastěji developer financuje výstavbu z vlastních finančních zdrojů. Není to však podmínkou. Jsou i jiné způsoby financování a to je například využití hypotečního úvěru nebo spolupráce se soukromými investory.

 5. Konečná fáze – výstavba

  Pokud je vše z předchozích bodů schválené a jsou získané potřebné finance na výstavbu, následuje samotná výstavba. Ta zahrnuje vybudování technické infrastruktury a následně je zahájena samotná výstavba.

Hrubou stavbou to nekončí

Stavební firmy nabízí velké množství služeb. V rámci výstavby jsou zahrnuty monolitické základy, stropy, příčky a další. Samozřejmě také zdění nosných i nenosných stěn a dodatečné vyzdívání. Mají také na starosti dodávku a uložení betonářské výztuže, izolaci, dodávku a montáž výplní otvorů. A dokonce se zabývají i montáží balkonů, stropů a schodů.

Sdílet / hodnotit tento článek

Přečtěte si více k tématu Stavba

Zateplování, Kingspan, ilustrační obrázek, foto redakce

Energetická střediska EKIS poradí zdarma s úsporami energií

Energetické konzultační a informační středisko - tedy EKIS poradí podnikatelům, správcům bytových domů i obyvatelům rodinných domů, jak uspořit energie. Techničtí specialisté pomohou s přípravou konkrétních řešení. Konzultace jsou dvakrát týdně zdarma.

Zateplení fasády, ilustrační obrázek, zdroj: fotolia.com, m_kara

Na bezúročné úvěry na zateplování domů má fond investic miliardu

Na bezúročné úvěry na zateplování bytových domů má Státní fond podpory investic (SFPI) vyčleněnu miliardu korun. V programu Zateplování aktuálně přijal 118 žádostí za 440 milionů korun. Úvěr je možné získat od 500.000 do 90 milionů korun na dobu 20 let. Sdělilo to ministerstvo pro místní rozvoj (MMR), pod které fond…

Řeka, ilustrační obrázek, zdroj: fotolia.com

Orlice se u Týniště po 30 letech vrátila do původního koryta

Řeka Orlice se u Týniště nad Orlicí na Rychnovsku po více než 30 letech vrátila do původního koryta a její tok se prodloužil o 400 metrů. Práce na převedení řeky do odstaveného meandru zvaného Jordán zahájil státní podnik Povodí Labe v říjnu 2019. Umělé koryto zkrácení řeky, které vzniklo na konci 80. let minulého…

Letiště Saudská Arábie, ilustrační obrázek, zdroj: fotolia.com

Saúdská Arábie začne stavět futuristické ekologické město

Saúdskoarabský korunní princ Muhammad bin Salmán představil megaprojekt futuristického ekologického města, v němž podle něj "nebudou auta, ulice, ani uhlíkové emise" a lidé budou žít v souladu s přírodou díky vysoce vyspělým technologiím. S výstavbou města, v němž má žít milion lidí, chce Rijád začít už letos v…

Rohový dům s vůní modřínu na malé parcele

Rohový dům s vůní modřínu na malé parcele

Okolo původní garáže vyrostla v Brandýse nad Orlicí impozantní stavba, která se svým tvarem plně přizpůsobuje relativně malé rohové parcele. Součástí domu je i venkovní terasa s navazující zahradou chráněná před pohledy z ulice. Kolemjdoucí jistě osloví precizní fasáda z modřínových prken.

REKLAMA