Hledat
Mapa cennemovitostí v ČR
estav.tvnový videoportál
Všechna témata

Developerský projekt. Co to přesně znamená? Jaké služby developer nabízí?

Určitě jste už slyšeli pojem developerský projekt, ale nevíte, co to přesně znamená? Nevadí, prozradíme, co přesně je developerský projekt a jaké má fáze. Také se zde dozvíte, jaké služby nabízejí stavební firmy v rámci nové výstavby.
Developerský projekt. Co to přesně znamená? Jaké služby developer nabízí?

Developerský projekt

Máte představu, co je developerský projekt? Jedná se o výstavbu nových rodinných a bytových domů. Jeden developerský projekt může zahrnovat více druhů nemovitostí jako například byty, řadové domy a jiné. Některé stavební firmy v Plzni nabízejí i nadstandardní služby, jako jsou finální povrchové úpravy nebo dokonce oplocení pozemku. Ve většině případů se tedy nejedná o výstavbu hrubé stavby. V dnešní době se stále zvyšuje množství zájemců o byt nebo rodinný dům v developerské výstavbě. Ptáte se proč? Odpověď je velmi jednoduchá. Je to pohodlné, mají jistotu, že výstavbu provádějí zkušení lidé a nemusí se o nic starat, stavební firma udělá vše za ně.

Hlavní fáze developerského projektu

Developerský projekt obsahuje 5 základních fází.

 1. Výběr lokality

  První a nejdůležitější fází je výběr místa, tedy lokality. Základem je vzít v potaz, zda je poblíž objektu dobrá dopravní dostupnost, občanská vybavenost, jaká je v okolí příroda a cena za danou lokalitu.

 2. Výběr projektanta

  Tedy výběr odpovědné projektové kanceláře, která navrhne projekt nemovitosti a postará se o technické specifikace.

 3. Schválení projektu

  Stavební a právní procesy musí být vždy schváleny. Projekty se tedy neobejdou bez stavebního povolení a podkladů pro výstavbu.

 4. Financování

  Nejčastěji developer financuje výstavbu z vlastních finančních zdrojů. Není to však podmínkou. Jsou i jiné způsoby financování a to je například využití hypotečního úvěru nebo spolupráce se soukromými investory.

 5. Konečná fáze – výstavba

  Pokud je vše z předchozích bodů schválené a jsou získané potřebné finance na výstavbu, následuje samotná výstavba. Ta zahrnuje vybudování technické infrastruktury a následně je zahájena samotná výstavba.

Hrubou stavbou to nekončí

Stavební firmy nabízí velké množství služeb. V rámci výstavby jsou zahrnuty monolitické základy, stropy, příčky a další. Samozřejmě také zdění nosných i nenosných stěn a dodatečné vyzdívání. Mají také na starosti dodávku a uložení betonářské výztuže, izolaci, dodávku a montáž výplní otvorů. A dokonce se zabývají i montáží balkonů, stropů a schodů.

Sdílet / hodnotit tento článek

Přečtěte si více k tématu Stavba

Hoppi CZE, CC BY-SA 4.0 via Wikimedia Commons

Černé stavby u Novomlýnských nádrží: Dvě šetření ombudsmana potvrdila, že na stovky černých staveb jsou úřady krátké

V případě nepovolených staveb okolo nádrže Nové Mlýny u jihomoravské obce Přítluky se stavební úřad dostal podle zjištění veřejného ochránce práv do patové situace. Množství černých staveb s nejasným vlastnictvím v kombinaci s omezeným množstvím úředníků vedou k tomu, že stavební úřad nezvládá v řízeních o odstranění…