Témata Hledat

Ceny nemovitostí a nájmů

Přehledně v mapě!

Developerský projekt. Co to přesně znamená? Jaké služby developer nabízí?

Určitě jste už slyšeli pojem developerský projekt, ale nevíte, co to přesně znamená? Nevadí, prozradíme, co přesně je developerský projekt a jaké má fáze. Také se zde dozvíte, jaké služby nabízejí stavební firmy v rámci nové výstavby.
Developerský projekt. Co to přesně znamená? Jaké služby developer nabízí?

Developerský projekt

Máte představu, co je developerský projekt? Jedná se o výstavbu nových rodinných a bytových domů. Jeden developerský projekt může zahrnovat více druhů nemovitostí jako například byty, řadové domy a jiné. Některé stavební firmy v Plzni nabízejí i nadstandardní služby, jako jsou finální povrchové úpravy nebo dokonce oplocení pozemku. Ve většině případů se tedy nejedná o výstavbu hrubé stavby. V dnešní době se stále zvyšuje množství zájemců o byt nebo rodinný dům v developerské výstavbě. Ptáte se proč? Odpověď je velmi jednoduchá. Je to pohodlné, mají jistotu, že výstavbu provádějí zkušení lidé a nemusí se o nic starat, stavební firma udělá vše za ně.

Hlavní fáze developerského projektu

Developerský projekt obsahuje 5 základních fází.

 1. Výběr lokality

  První a nejdůležitější fází je výběr místa, tedy lokality. Základem je vzít v potaz, zda je poblíž objektu dobrá dopravní dostupnost, občanská vybavenost, jaká je v okolí příroda a cena za danou lokalitu.

 2. Výběr projektanta

  Tedy výběr odpovědné projektové kanceláře, která navrhne projekt nemovitosti a postará se o technické specifikace.

 3. Schválení projektu

  Stavební a právní procesy musí být vždy schváleny. Projekty se tedy neobejdou bez stavebního povolení a podkladů pro výstavbu.

 4. Financování

  Nejčastěji developer financuje výstavbu z vlastních finančních zdrojů. Není to však podmínkou. Jsou i jiné způsoby financování a to je například využití hypotečního úvěru nebo spolupráce se soukromými investory.

 5. Konečná fáze – výstavba

  Pokud je vše z předchozích bodů schválené a jsou získané potřebné finance na výstavbu, následuje samotná výstavba. Ta zahrnuje vybudování technické infrastruktury a následně je zahájena samotná výstavba.

Hrubou stavbou to nekončí

Stavební firmy nabízí velké množství služeb. V rámci výstavby jsou zahrnuty monolitické základy, stropy, příčky a další. Samozřejmě také zdění nosných i nenosných stěn a dodatečné vyzdívání. Mají také na starosti dodávku a uložení betonářské výztuže, izolaci, dodávku a montáž výplní otvorů. A dokonce se zabývají i montáží balkonů, stropů a schodů.

Sdílet / hodnotit tento článek

Přečtěte si více k tématu Stavba

Soud, ilustrační obrázek, zdroj: fotolia.com

Úředníci stavebního úřadu dostali trest kvůli bytovým domům v Krkonoších

Nejvyšší soud (NS) odmítl dovolání Jany Svobodové, úřednice královéhradeckého krajského úřadu potrestané v souvislosti se stavbami ve Špindlerově Mlýně. I kvůli jejímu liknavému postupu vyrostly v Krkonoších místo rodinných domů dva větší apartmánové domy, které odporovaly územnímu plánu. Svobodová dostala za maření…

Stavba, ilustrační obrázek, zdroj: fotolia.com

Velké stavební firmy propad tržeb letos většinou neočekávají

Velké stavební firmy letos propad tržeb většinou neočekávají, pokud však ano, tak v pozemním stavitelství. Jako největší problémy uvádějí náklady na zajištění bezpečnostních opatření proti šíření koronaviru, dlouhé čekání na testy, přejezdy přes hranice, onemocnění nebo karanténu pracovníků.

Původní trojská lávka před havárií - archivní záběr, zdroj fotolia.com

Trojská lávka se dnes otevírá. Náhrada spadlé trvala tři roky, zřícení řeší soud

Lávka, která přes 33 let spojovala Císařský ostrov s Trojou, se zřítila odpoledne 2. prosince 2017, zraněni tehdy byli čtyři lidé, z toho dva těžce. Co se týká příčiny pádu, nejčastěji se hovořilo o korozi nosných lan, skrytých uvnitř konstrukce. Tři týdny po zřícení nahradil lávku částečně přívoz, který nyní nahradí…

E-book: Příručky ZDARMA!

Příručka Jak koupit bydlení

Jak koupit bydlení

Pomocník při koupi domu, bytu, pozemku.

Příručka Jak na povolení rodinného domu

Příručka Jak na povolení rodinného domu

Poradíme s vyřízením stavebního povolení

Partner tématu

Nejnovější články

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Akce a slevy

Soutěž „Vyhraj tuhle káru“

Soutěž „Vyhraj tuhle káru“

SOUTĚŽ "VYHRAJ TUHLE KÁRU"

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA