Hledat
Mapa cennemovitostí v ČR
estav.tvnový videoportál
Všechna témata

Skříňky v koupelně – jak na ně?

Součástí koupelny jsou neodmyslitelně i její úložné prostory. Pomohou nám ukrýt hygienické potřeby, které denně používáme, a koupelna tak vždy vypadá upraveně a čistě. Právě proto, že skříňky v koupelně jsou její důležitou součástí, je potřeba se chvíli věnovat jejich výběru. Nejen, abyste kvůli špatnému výběru nezkazili celkový dojem z interiéru, ale také proto, že koupelnové skříňky by měly být odolné vůči vlhkosti, které se v koupelně nevyhnete.

Při výběru se zaměřte na tři kritéria, a to na účel, dispozice a design. Účel je jasný. Pokud potřebujete skříňku na ručníky a osušky či prací prostředek nebo třeba jen na hygienické potřeby, přizpůsobíte tomu jak velikost, tak tvar skříňky, stejně tak i její umístění. Důležitá je pro vás celková dispozice koupelny. Předtím než půjdete vybírat skříňku do obchodu, naměřte si všechna místa, kam byste mohli skříňky eventuelně umístit.

Pokud máte malou koupelnu, nemá cenu vybírat zbytečně velkou skříňku, která vám zabere spoustu prostoru. Volte spíše menší skříňky pod umyvadlo či nad umyvadlo se zabudovaným zrcadlem nebo praktické závěsné skříňky. Pokud je naopak vaše koupelna velká, neváhejte se podívat i po větších kusech. V neposlední řadě jsou i koupelnové skříňky dalším designovým kouskem, který do vaší koupelny přibude. Volte tak vzhled, který se hodí k vašemu stávajícímu vybavení. Pokud zařizujete celou koupelnu nově, můžeme vám doporučit držet se nadčasovosti v podobě jednoduchých linií a minimalismu, který je stále trendy.

Důležitý je samozřejmě i materiál, ze kterého je nábytek vyroben. Měl by být odolný a vhodný k použití v koupelně. Prvním problémem je samozřejmě vlhkost, která je v koupelně běžná. Proto je důležité si materiál nábytku pořádně prověřit. Nábytek by měl být i mechanicky odolný, aby vydržel vaše zacházení. Výběr materiálu však nestačí. Je potřeba se o koupelnové skříňky i náležitě starat, především zamezit přebytečné vlhkosti. Pokud vám voda nateče na nábytek, je důležité jej vždy vytřít do sucha. Stejně tak byste neměli používat agresivní mycí prostředky, ale raději pouze mýdlovou vodu. I po umytí nezapomeňte skříňky utřít do sucha.

Jaké jsou trendy?

Značka Laufen nedávno rozšířila oblíbenou sérii nábytku Base o novou skříňku určenou pro kolekci Ino umyvadel. Sortiment koupelnového nábytku Base je nadčasový, jednoduchý a zároveň elegantní. U kolekce se projevuje typický cit pro detail, pečlivě promyšlená funkčnost, vysoce kvalitní materiály a aktuální barvy. Výhodou této kolekce je, že je určená i pro menší koupelny. Najdete zde tak skříňky pod umyvadlo, ale i vysoké úzké skříňky, které se vejdou do úzkých prostorů a šetří místo. Součástí kolekce je samozřejmě i nadumyvadlová skříňka s vestavěným zrcadlem.

Kolekce nábytku Case

Tato kolekce vyniká kompaktním, funkčním designem, který se dá snadno kombinovat s mnoha řadami koupelnové keramiky Laufen. Tato nadčasová řada nábytku se hodí do jakéhokoliv prostředí. Snadno ji tak skloubíte se stávajícím vybavením. Povrch nábytku je navíc vysoce odolný vůči poškrábání, UV záření a vodě. Úložné prostory nábytku z řady Case mají vysoce kvalitní koncept. Jeho schopnost vždy zajistit pořádek v koupelně prospívá mysli i tělu.

Kolekce nábytku Boutique

Kolekce Boutique u vás v koupelně vytvoří elegantní atmosféru díky čistému zpracování a lehkosti, kterou se inspiruje u SaphirKeramik a myšlenku přenáší i do koupelnového nábytku. Tenkost SaphirKeramik odráží dřevěný rám čílek, který je tenký pouhých 5 mm. Skříňky, které z vaší koupelny udělají nevšední místo, navíc vynikají propracovaným designem se zkosenými hranami. Kolekce disponuje i zásuvkami, které se tiše otevírají a zavírají po jemném zatlačení prstu.

Všechny novinky i stálá kolekce jsou k vidění v pražském showroomu Prauge Gallery – Art of Bathrooms v blízkosti náměstí I. P. Pavlova.

LAUFEN CZ s.r.o.

logo
V Tůních 3/1637
120 00 Praha 2

telefon: +420 296 337 701
e-mail: prague.gallery@cz.laufen.com

web: www.laufen.cz, www.jika.cz

Více o firmě Vyžádat další informace

Sdílet / hodnotit tento článek

Související témata

Mohlo by vás zajímat

Vodovodní baterie Jika snoubí design s moderními technologiemi

Vodovodní baterie Jika snoubí design s moderními technologiemi

Tradiční česká značka koupelen Jika dlouhodobě nabízí širokou škálu ucelených koupelnových sérií. Nově se významně rozrostlo portfolio vodovodních baterií. Od podzimu je možné vybírat z deseti různých kolekcí baterií včetně čtyř novinkových. Všechny splňují požadavky moderní doby, ať už se jedná o design, šetrné…

Populární série Laufen Pro

Populární série Laufen Pro

Za návrhem kolekce Laufen Pro S stojí návrhář Peter Wirtz. Velmi citlivě dokázal navrhnout koupelnovou řadu určenou pro velkovýrobu a dal vzniknout dalším produktům z oblíbené řady Pro. Umyvadlo díky své štíhlé siluetě a jasně definovaným oblým hranám působí velmi lehce a elegantně.

Jika: Tři tipy, jak z koupelny vytvořit příjemné relaxační prostředí

Jika: Tři tipy, jak z koupelny vytvořit příjemné relaxační prostředí

Koupelna je místem, ve kterém snad každý z nás začíná svůj den a trávíme v ní nemalé množství času. Dávno již neplatí, že by měla být jen praktickou a často také technickou místností. Naopak, měla by být příjemným relaxačním místem, kde si odpočineme a můžeme ze sebe smýt starosti a stres všedních dní. Jak docílit…

Zdroj: roca

Roca: Venkovní dlažba – vsaďte na vysokou odolnost a moderní design

Sluneční paprsky a teplé počasí přímo vybízí k příjemnému posezení nebo relaxaci na terase. Pohodový letní zážitek přitom umocní nejen pohodlné vybavení, ale také správně zvolená dlažba. Ta navíc nemusí plnit jen praktickou roli, ale také designovou. Jejímu výběru je ale potřeba věnovat náležitou pozornost. Protože…

Zdroj: Laufen

Jika radí, jak zvládnout jarní úklid koupelny

Spolu s příchodem jara čeká většinu z nás velký úklid celé domácnosti. Prostory koupelny a toalety nejsou žádnou výjimkou a jejich úklid má navíc svá pravidla. Na vanách, umyvadlech, toaletách nebo sprchových koutech mnohdy bývají povrchy, které vám údržbu mohou usnadnit, ale nešetrným zacházením a špatně zvolenými…

E-book: Příručky ZDARMA!

Příručka Jak koupit bydlení

Jak koupit bydlení

Pomocník při koupi domu, bytu, pozemku.

Příručka Jak na povolení rodinného domu

Příručka Jak na povolení rodinného domu

Poradíme s vyřízením stavebního povolení

Partner tématu

Nejnovější články

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA