REKLAMA
Hledat
Mapa cennemovitostí v ČR
estav.tvnový videoportál
Všechna témata

Zrcadlo a topení v jednom uspoří prostor, ale dokáže vytopit celou koupelnu? A za kolik?

Zrcadla, která se nemlží, jsou zde již delší čas, topná fólie pod zrcadlem v příkonu několika wattů dokáže zrcadlo ohřát na teplotu, kdy se v běžném provozu nemlží, ale podívejme se na topné zrcadlo, které by mělo být plnohodnotným zdrojem tepla i pro velké koupelny!

Nejnovější generace topných zrcadel založená na principu sálavého vytápění

Aby bylo možné vytápět celou místnost ze stěny například nad umyvadlem, kde se instalace topného zrcadla předpokládá, je třeba zvolit úplně odlišný systém principu přenosu tepla do místnosti. Konvekční topení by zde nemělo valnou účinnost. Proto je zvolena nejnovější technologie sálavého způsobu vytápění.

Sálavé topení infrapanely uspoří až 50 % nákladů na vytápění

Infrapanely jsou již dnes v domácnostech běžným způsobem vytápění. Přináší kromě úspory až 50 % vůči konvekčnímu el. topení a vůči podlahovému cca 20 % a tedy se dostává na srovnatelné provozní náklady s TČ. Je to dáno právě způsobem ohřevu daného prostoru. Sálavé teplo jako slunce ohřívá nejprve všechny povrchy, od kterých se až sekundárně ohřívá vzduch, jenž měříme na termostatech ovládající infrapanely a čas jejich běhu. Povrchy v místnosti jsou tak ohřáty na vyšší teplotu, než je teplota vzduchu. Podlahové topení zbytečně prohřívá podlahu do hloubky, radiátory teplý vzduch posílají na okna, která mají nejvyšší tepelnou ztrátu konstrukce domu.

Wellina infrapanel v provedení zrcadlo na stěně příkon 900 W

V koupelně má sálavé topení celou řadu výhod

První nejvíce viditelnou výhodou je, že při provozu se zrcadlo nezamlží. Má vždy vyšší teplotu než vzduch v místnosti a je trvale čiré. Další výhodou je, že sálavé teplo ohřívá povrchy v místnosti a tím urychluje jejich vysoušení a zabraňuje se tak vzniku plísní. Toto oceníte zejména u starších domů, kde je problém s prochladáváním konstrukce, zhoršenou ventilací atp. Pokud topné zrcadlo "vidí" i na podlahu, bude ohřáta na vyšší teplotu než při vytápění topnými žebříčky atp. S infrapanely máte v koupelně vždy komfortní a zdravé klima.

Bezpečnost provozu ve vlhké koupelně až na prvním místě!

Infrapanely Wellina rakouského výrobce Redwell Manufactur GmbH mají nejvyšší ochranu vůči vlhkosti a nečistotám tzv. krytí ve výši až IP65, což je odolnost vůči tryskající vodě ze všech směrů! Nerezové provedení, kalené bezpečností sklo, galvanicky pokovená odrazivá vrstva zaručuje bezpečný provoz a dlouhou životnost bez "slepnutí" a to s komplexní zárukou 10 let! Žádný jiný produkt na trhu Vám aktuálně nenabízí vyšší záruky a ochranu zdraví.

Wellina sálavý sušák ručníků příkon 700 W

Výkonné topení pro každou koupelnu a nejen zrcadla!

Infrapanely Wellina jsou vyráběny ve výkonech od 360 W do 1100 W, což ve své nejvýkonnější verzi znamená vytápění běžné koupelny až do cca 20 m2. Rozměry již od 50x60 cm jsou vhodné pro menší koupelny, kde je třeba kompaktní provedení. Pro větší prostory lze navýšit počet těles, případná kombinace s podlahovým topení je také možná a pokud byste chtěli zachovat princip sálavého topení a navíc mít perfektně a rychle prosušeny ručníky, je možné zvolit i sálavý sušák ručníků se speciálními funkcemi s časovačem a možnostmi provedení nejen jako zrcadlo, ale lze aplikovat i vlastní obrázky! O tom ale až v dalším článku.

USby s.r.o. - Infratopení WELLINA

logo
Otavská 175/12
196 00 Praha 9 - Čakovice

telefon: 608 366 737
e-mail: info@usby.cz

web: www.usby.cz

Více o firmě Vyžádat další informace

Sdílet / hodnotit tento článek

Mohlo by vás zajímat

Zdroj: usby.cz

Infrapanely v činžovním domě uspořily až 60% nákladů!

Jste provozovatelem či majitelem činžovního domu a nebo hledáte vhodný komfortní nájemní byt a přemýšlíte při výběru i nad provozními náklady? Ukážeme si na praktickém příkladu, jak úsporné jsou nyní nejnovější generace infrapanelů Wellina.

E-book: Příručky ZDARMA!

Příručka Jak koupit bydlení

Jak koupit bydlení

Pomocník při koupi domu, bytu, pozemku.

Příručka Jak na povolení rodinného domu

Příručka Jak na povolení rodinného domu

Poradíme s vyřízením stavebního povolení

Partner tématu

Nejnovější články

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Akce a slevy

Zdroj: Heluz

Akce HELUZ CIHLY FIRSTMINUTE NA PŘÍŠTÍ ROK je prodloužena!

Akce HELUZ CIHLY FIRSTMINUTE NA PŘÍŠTÍ ROK je prodloužena!

Zdroj: SATJAM

Podzimní akční slevy na krytiny SATJAM

Podzimní akční slevy na krytiny SATJAM

REKLAMA
REKLAMA