REKLAMA
Témata Hledat

Ceny nemovitostí a nájmů

Přehledně v mapě!

V Pardubickém kraji loni dokončili nejvíc bytů za deset let. Počet zahájených klesl

Stavbaři loni dokončili v Pardubickém kraji nejvíc bytů za posledních deset let. Do nových bytů se mohlo nastěhovat 1671 domácností. Nabídka meziročně stoupla téměř o polovinu. Vyplývá to z údajů Českého statistického úřadu v Pardubicích.
Pardubice, ilustrační obrázek - Fotolia.com, lukas

Nejvíc bytů vzniklo na Pardubicku, největší tempo růstu zaznamenala výstavba na Chrudimsku. Skoro dvě třetiny bytů vzniklo v kraji v rodinných domech. Trend se dlouhodobě nemění.

Vloni stavbaři začali stavět 1398 bytů, což je o sedm procent méně než v roce 2017. Největší podíl zahájené bytové výstavby připadá na okres Pardubice, nejmenší na okres Svitavy. Počet zahájených bytů meziročně poklesl ve všech okresech kraje, kromě okresu Ústí nad Orlicí.

Stavební úřady vloni vydaly 4454 povolení na stavbu bytů. Meziročně poklesl jejich počet o 2,8 procenta. Předpokládaná hodnota všech bytů je 12,9 miliardy korun, v porovnání s rokem 2017 je o 6,1 procenta nižší.

Bytová výstavba v Pardubickém kraji v roce 2018:

2018 index 2018/2017
Zahájené byty 1398 93,0
Dokončené byty 1671 147,1
Vydaná stavební povolení 4554 97,2

zdroj: ČSÚ

Sdílet / hodnotit tento článek

Mohlo by vás zajímat

Zdroj: Fotolia.com

Jak ušetřit peníze při stavbě nebo rekonstrukci rodinného domu?

Musíte znát celý proces. Kde se ho naučit? Klíčovým bodem, který umožňuje vznik kvalitního projektu i realizace rodinného domu, je znalost celého procesu, který vás čeká od výběru pozemku, přes návrh domu a projektovou dokumentaci, vyřízení povolení na úřadech až po realizaci ať už na klíč, nebo svépomocí.

REKLAMA