REKLAMA
Hledat
Mapa cennemovitostí v ČR
estav.tvnový videoportál
Všechna témata

Středočeské hejtmanství chystá další dotace na nové kotle

Středočeské hejtmanství chystá příští rok další dotace na nové kotle. Rozdělit by mělo podle předpokladů zhruba půl miliardy korun, peníze by tak mohlo získat zhruba 5000 žadatelů. Termín podání žádostí má být příští rok na podzim, řekl to novinářům krajský náměstek pro finance Gabriel Kovács (ANO) na tiskové konferenci.
Vytápění - ilustrační obrázek, fotolia.com

V regionu už byly na kotle vyhlášeny dvě dotační výzvy, peníze z první hejtmanství již rozdělilo zhruba 5000 úspěšným žadatelům, z druhé výzvy, která skončila v červnu, dostalo peníze zhruba 280 z 5500 žadatelů. "Očekávám, že druhá výzva by měla být celá doplacena v druhé polovině příštího roku," uvedl Kovács. Hejtmanství už rozdělilo ze státních dotací na ekologičtější kotle stovky milionů korun.

V připravované výzvě chce hejtmanství zkrátit dobu administrace žádostí o třetinu. Stejně jako v případě druhé výzvy by se mělo o dotace žádat elektronicky.

Zatím není jasné, jaká konkrétní zařízení bude nová výzva dotovat, pravděpodobně půjde o pořízení tepelných čerpadel a moderních kotlů na biomasu. Jejím cílem ale bude mimo jiné podpořit výměnu kotlů první a druhé emisní třídy, tedy nejvíce znečišťujících, jejichž provoz má ze zákona skončit v září roku 2022.

Sdílet / hodnotit tento článek

Související témata

Mohlo by vás zajímat

Jak vytápět garáž nebo jiný prostor ve vašem domě?

Jak vytápět garáž nebo jiný prostor ve vašem domě?

V klasickém interiéru jistě řešíte vytápění pomocí radiátorů, podlahového řešení, nebo jiných variant. Co ale v případě, že chcete vytápět také garáž nebo dílnu, kam klasické rozvody tepla nevedou? V tomto případě nabízíme topidla , která jsou jedním z nejlepších řešení, které lze zvolit. Jaké jsou možnosti?…

E-book: Příručky ZDARMA!

Příručka Jak koupit bydlení

Jak koupit bydlení

Pomocník při koupi domu, bytu, pozemku.

Příručka Jak na povolení rodinného domu

Příručka Jak na povolení rodinného domu

Poradíme s vyřízením stavebního povolení

Partner tématu

Nejnovější články

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA