REKLAMA
Témata Hledat

Architektonické inspirace

Mozaika nápadů z celého světa na ESTAV.cz!

Ohlédnutí za veletrhem For Arch 2018: Živá vysílání, konference i dílny

Když se řekne stavební veletrh, mnozí si představí spousty stánků firem, které ukazují svá více či méně ojedinělá řešení a výrobky pro stavebnictví. Veletrh je ale nejen to. Je to oslava stavitelství, setkávání lidí se zájmem o obor a bohatý doprovodný program zaměřený na odbornou i laickou veřejnost.

Co se to dělo na stánku TZB-info a ESTAV.cz?

Každý návštěvník, který procházel halou 1 si povšimnul natáčení, které probíhalo na stánku ESTAV.cz a TZB-info. V improvizovaném studiu se po celý veletrh střídali hosté před kamerami. Naše redakce natočila přes padesát rozhovorů na témata architektonická, technická i právní.

Vysílání bylo živě stříháno a přenášeno na kanál Youtube dostupný z titulní strany TZB-info. Zájemci tak mohli sledovat on-line rozhovory přímo z veletrhu. Pokud jste vysílání nestihli, je dostupné z archivu na kanálu TZB-info.

Celý program vysílání s odkazy na jednotlivé dny naleznete v přehledném článku.

Poradenství

Návštěvník veletrhu, který hledá informace o stavbě svého domu, se může obracet nejen na obchodní zástupce na stáncích výrobců, ale může využít i poradenství, které mu poskytnou nezávislé instituce přítomné na veletrhu. Poradenství poskytoval i ESTAV.cz a TZB-info. V právní poradně se vystřídali ve středu a v pátek právníci JUDr. Petra Adámková, Ph.D a Mgr. Radek Motzke. Oba jsou oblíbenými autory článků na ESTAV.cz, radí s procesem povolování staveb, sousedskými spory i smlouvami o dílo. Pokud jste tedy nestihli poradnu, můžete se k jejich radám vrátit prostřednictvím našich článků. Oba byli i hosty v našem on-line vysílání.

V sobotu na stánku ESTAV.cz a TZB-info odpovídal pan Ing. Jan Schindler, analytik cen energií pro nezávislý kalkulátor cen TZB-info na otázky spojené se změnou dodavatele. I jeho články naleznete na ESTAV.cz.

Své konzultace na veletrhu poskytovaly i další odborné instituce, například Česká komora autorizovaných inženýrů a techniků činných ve výstavbě (ČKAIT). A i zde jste mohli nalézt zástupce autorského týmu ESTAV.cz, a to sice Ing. arch. Zdenu Umláškovou. Na poradnu se zájemci mohli obracet s rozličnými technickými konzultacemi ohledně projektů novostaveb i rekonstrukcí domů popřípadě povolovacího procesu staveb.

Ohledně dotazů na pasivní domy zde byli odborníci z Centra pasivního domu, například Ing. Michal Kovařík, který taktéž radí i na ESTAV.cz.

Svůj stánek na veletrhu mělo i Ministerstvo životního prostředí, které dávalo zájemcům rady o novinkách v programu Nová zelená úsporám. O těch informoval i ministr životního prostředí na stánku ESTAV.cz a TZB-info v živém vysílání přímo z veletrhu.

Výstavy

Součástí veletrhu jsou i tematické výstavy. Letos mimo tradiční výstavy soutěže Stavba roku a Young Architect Award na veletrhu nacházela i výstava České a slovenské stavby století, která připomínala výročí sta let od založení samostatné československé republiky z pohledu architektury a stavitelství.

Konference a přednášky

Na veletrhu probíhala i spousta přednášek a konferencí pro laiky i odborníky. Ze všech zmiňme ty, které pořádala naše redakce. Konference pro odborníky o požární bezpečnosti staveb a přednáškový blok pro širokou veřejnost Jak bezpečněji bydlet.

Řemesla na veletrhu

Mimo projektantů a výrobců stavebních materiálů je pro výstavbu zásadní i kvalifikovaná pracovní síla, které se na trhu práce rapidně nedostává. Propagaci řemesel se věnuje i For Arch skrze finále soutěže řemesel SUSO, které se odehrávalo v hale 6. Lidé tak mohli shlédnout práci učňů z oborů malíř a natěrač, klempíř, zedník, truhlář a dalších stavebních řemesel.

V poslední den veletrhu (v sobotu) se tato hala změnila díky projektu Kutil Junior na dílny pro děti a rodiče. Cílem této akce, stejně jako celého projektu Kutil Junior je ukázat dětem kouzlo řemeslné práce. Děti si tak mohli vyzkoušet práci s pilou, vrtačkou, ohýbaly plech či natírali malířským válečkem. Odlévaly i sádru do vlastnoručně vyrobených plastových forem či řezaly polystyren.

Nejen For Arch je veletrh o stavebnictví

Příští veletrh For arch se koná zase v září a přinese i další novinky. Není to však jediný stavební veletrh na výstavišti PVA Expo Praha Letňany. O dalších akcích mluvil Matěj Chvojka, ředitel OT stavebnictví ABF, a. s. s ředitelkou TZB-info a ESTAV.cz Ing. Dagmar Kopačkovou Ph.D. před naší kamerou.

Sdílet / hodnotit tento článek

Přečtěte si více k tématu FOR PASIV, FOR THERM, FOR WOOD

Živé rozhovory ESTAV.cz a TZB-info z For Arch: Den třetí

Živé rozhovory ESTAV.cz a TZB-info z For Arch: Den třetí

I ve třetím veletržním dnu akce For Arch redakce ESTAV.cz a TZB-info vysílala ze svého stánku rozhovory s odborníky. Témata byla opět různorodá, rozhovory zaměřené na koncové stavebníky i odborníky. A kdo že přišel do studia ve čtvrtek?

Živé rozhovory ESTAV.cz a TZB-info z For Arch: Den druhý

Živé rozhovory ESTAV.cz a TZB-info z For Arch: Den druhý

Středa byl druhý veletržní den akce For Arch. Taktéž druhý den živého vysílání redakcí ESTAV.cz a TZB-info ze stánku. Druhý den pozvání do vysílání přijali právníci, energetický specialista nebo výzkumnice univerzitního centra UCEEB a mnozí další. Veškeré rozhovory si můžete prohlédnout v celodenním streamu.

Živé rozhovory ESTAV.cz a TZB-info z For Arch: Den první

Živé rozhovory ESTAV.cz a TZB-info z For Arch: Den první

Portály ESTAV.cz a TZB-info vysílájí živě z veletrhu For Arch přímo ze svého stánku rozhovory se zajímavými hosty na rozličná stavební témata. V prvním dnu jste tak mohli vidět rozhovory na téma zdravých budov, komentáře k situaci na realitním trhu, či technická témata o řešení větrání či požární odolnosti plochých ...

Zdroj: Fotolia.com - vege

ZDARMA: Právní poradna od ESTAV.cz na veletrhu For Arch 2019

Nevyznáte se ve stavebním právu? Řešíte konflikt se sousedy? Potřebujete pomoci objasnit proces povolení stavby? Řešíte konflikty se stavební firmou? Na co si dát pozor před podepsáním rezervační smlouvy? Tyto a další vaše otázky vám pomůžeme řešit osobně na veletrhu For Arch 2019 na stánku ESTAV.cz! Využijte ...

Přijďte 9. února na Řemeslo dětem na veletrh FOR Pasiv se vstupenkou zdarma

Přijďte 9. února na Řemeslo dětem na veletrh FOR Pasiv se vstupenkou zdarma

V rámci veletrhu For Pasiv 2019 pro vás v hale 6 na celou sobotu 9.2. organizace Kutil Junior - Šikovné děti připravila stanoviště s různými řemesly. Na jednotlivých stanovištích si děti pod dozorem zkušených lektorů vytvoří funkční výrobky, které si odnesou domů. Stáhněte si od nás vstupenku zdarma