REKLAMA
Témata Hledat

Architektonické inspirace

Mozaika nápadů z celého světa!

Zateplovací systémy, na které se můžete spolehnout

Svoboda volby je jednou z velkých předností současné doby. A platí to i u zateplení – někdo vybírá podle ceny, někdo podle reklamy, jiný zase podle časové a lokální dostupnosti. Pokud vybíráte podle kvality, tradice a finálního vzhledu, určitě nepřehlédněte dva kontaktní zateplovací systémy – StoTherm Wood a StoTherm Classic.

Především pro dřevostavby je určený zateplovací systém StoTherm Wood

Díky dřevovláknitým tepelně izolačním deskám představuje ekologický systém, který je v kombinaci s vrchní minerální omítkou biologicky odbouratelný. Nejprodávanější ekologický kontaktní zateplovací systém na světě je na trhu již 20 let a výborně se uplatňuje nejen na difúzně uzavřených fasádách, ale je odzkoušen i na difuzně otevřené konstrukci současných dřevostaveb.

Systém lze použít přímo na nosnou dřevěnou konstrukci, na vnější stěny dřevostaveb s nebo bez opláštění z normovaných desek na bázi dřeva, na masivní dřevěná bednění, dřevěné stavební dílce a vrstvené dřevo. Výborné uplatnění má na stávajících objektech i novostavbách a je vhodný pro úsporné, nízkoenergetické a pasivní domy.

Odolnost a klasifikace kontaktního zateplovacího systém StoTherm Wood jsou potvrzeny evropskými technickými certifikáty (ETA). Měkké dřevovláknité Izolační desky jsou srdcem systému a StoTherm Wood tak i díky nim vytváří pohodlí po celý rok. V zimě brání úniku tepla (tepelná vodivost je pouhých 0,039 W/m*K), v létě díky vysoké tepelné kapacitě izolačních desek udržuje fasádní systém dům po delší dobu příjemně chladnější. Nízké hodnoty μ (odolnost proti difuzi vodní páry) potvrzují vysokou difúzní otevřenost desky.

Rodinný dům pro více rodin v německém Hofheimu s fasádním systémem StoTherm Wood a minerální vrchní omítkou StoMiral.

Venkovní stěna, zateplená tímto systémem (s izolační deskou tloušťky 10 cm) redukuje v dřevěné konstrukci hluk na hodnotu Rw = 50 dB. Ticho v domě je tak zaručeno.

Fasádní systém je samozřejmě certifikován i pro konstrukce se zvýšenou požární odolností.

Fasády zateplené systémem StoTherm Classic neznají slovo reklamace

Jeden z nejúspěšnějších kontaktních zateplovacích systémů umí nabídnout i vašemu domu jistotu a dlouholetou životnost. Za 50 let se díky zázemí koncernu Sto vyvinul v produkt, který nad konkurencí vítězí mimořádně vysokou spolehlivostí: jeho počet reklamací na světových trzích se i přes rozsah realizovaných ploch (za dobu své existence kolem 120 mil. m2) pohybuje dlouhodobě kolem nuly!

StoTherm Classic snižuje tepelné ztráty, vytváří vysoce odolnou ochranu vůči dešti a povětrnostním vlivům, díky mikrokapslím ve vrchních omítkách je odolný vůči mikroorganismům, zapříčiňujícím vznik řas a plísní na fasádě.

Meze se nekladou ani v barevnosti, barevné vzorníky StoColor (800 odstínů) a AC – Architectural Colours (cca 300 minerálních odstínů) jsou více než dostačujícím základem k výběru vámi preferované barevné varianty. Atraktivní je i vrchní omítka se škrábanou strukturou StoLotusan K/MP se samočistícím lotosovým efektem. Potřebujete čistou fasádu, ať se děje cokoliv? Pak má pro vás koncern Sto připraveny silně vodoodpudivé fasádní barvy StoColor Dryonic, které díky svému mikro strukturovanému povrchu cíleně odvádí dešťovou a zkondenzovanou vodu. Něco z toho umí i konkurence, ale StoTherm Classic jde ve svých přednostech ještě o kus dále. Díky svým vlastnostem je odolnější proti většímu zahřívání fasády a je tak velmi vhodný pro aplikaci nejsytějších odstínů barev. A ani tady výčet předností ještě nekončí.

Na fasádě rodinného domu na Slovensku najdete předsazený provětrávaný systém StoVentec, zateplovací systém StoTherm Classic a omítku Stolit Milano, v interiéru pak matnou akrylátovou barvu StoColor Opticryl Matt, odolný polyureatanový lak StoColor Puran Satin a lesklý lak StoPox WL 100.

Vysokou rezistenci proti chybám vytváří bezcementová armovací hmota StoArmat Classic plus s vynikající schopností přebírat pnutí.  Zkouška pevnosti v ohybu dokazuje až desetinásobně vyšší elastičnost a odolnost systému StoTherm Classic proti tvorbě trhlin ve srovnání s minerálními systémy. Vysoká odolnost proti vzniku trhlin navíc dopomáhá k udržení konstantní teploty ve zdivu a ochraně stavebního fondu. Mimořádně vysoká je i mechanická odolnost celého systému - je až třicetinásobně větší ve srovnání s minerálními systémy (15 Joulů u systému StoTherm Classic proti 0,5 až 1 J u minerálních systémů).

Podrobnosti o společnosti Sto a kontaktních zateplovacích systémem StoTherm najdete na sto.cz.

Sto s.r.o.

logo
Čestlice 271
251 70 Dobřejovice

telefon: 225 996 311
e-mail: info.cz@sto.com

web: www.sto.cz

Více o firmě Vyžádat další informace

Sdílet / hodnotit tento článek

Mohlo by vás zajímat

Kreativní povrchové úpravy přispějí k originálnímu vzhledu fasády

Kreativní povrchové úpravy přispějí k originálnímu vzhledu fasády

Společnost Sto, světový lídr v oblasti kontaktních zateplovacích systémů, se tomuto trendu věnuje již více než 20 let, přičemž inspirací jsou především architekti. Výsledkem je řada kreativních povrchových úprav a jejich uplatnění na mnoha realizacích po celém světě.

E-book: Příručky ZDARMA!

Příručka Jak koupit bydlení

Jak koupit bydlení

Pomocník při koupi domu, bytu, pozemku.

Příručka Jak na povolení rodinného domu

Příručka Jak na povolení rodinného domu

Poradíme s vyřízením stavebního povolení

Partner tématu

Nejnovější články

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Akce a slevy

Zvýhodněné sady nádrží na dešťovou vodu pro rodinné domy

Zvýhodněné sady nádrží na dešťovou vodu pro rodinné domy

Velkokapacitní podzemní nádrže na dešťovou vodu

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA