REKLAMA
Hledat
Mapa cennemovitostí v ČR
estav.tvnový videoportál
Všechna témata

Kärcher – nová tvář budoucnosti v profesionálním čištění podlah

Firma Kärcher tvoří budoucnost. Díky týmům odborníků přichází s novými směry a posouvá jejich hranice. Novinka společnosti Kärcher, autonomní podlahový mycí stroj KIRA B 50, byla představena na květnovém odborném veletrhu pro úklid a hygienu Interclean 2018 v Amsterdamu, kde v kategorii „Stroje“ získala cenu „Innovation Award 2018“.

Mimo to byl Kärcher s tímto strojem zvolen celkovým vítězem z celkem 89 návrhů na tomto prestižním veletrhu, který se koná pouze jednou za dva roky.

Kärcher byl vždy inovativní, vždy ukázal zcela nový směr. Tak je tomu i nyní,“ říká marketing manager společnosti Kärcher, Jana Hogrová.

Přání člověka zbavit se monotónních a zatěžujících činností je tak staré jako lidstvo samo. Celá technika sleduje tento princip – od pračky až po robota na sekání trávy. Autonomní pozemní dopravní prostředky našly v průmyslu již své pevné místo. Roboty v zemědělství, drony pro nejrůznější úkoly a v neposlední řadě autonomní jízdy náš pracovní svět i náš život celkově již velmi brzy trvale změní. V profesionálním čištění je představitelem těchto změn KIRA: Kärcher Intelligent Robotic Applications.

Kärcher představil svůj první model robota z nové produktové řady „KIRA“ (Kärcher Intelligent Robotic Applications). Nezávislý podlahový mycí stroj s odsáváním KIRA B 50 lze ekonomicky využít již na malých plochách. Robot samostatně vykoná jemu zadané úkoly čištění a sám přijede v případě potřeby do dokovací stanice pro nabití lithium-ionových baterií. Prvotní zmapování pracovního prostoru je ukončeno po krátké době a stroj je připraven vyjet. Uživatel může v případě potřeby určit tak zvané hygienické zóny, které mají být vyčištěny intenzivněji. Robot KIRA B 50 je všestranně použitelný – například v supermarketech nebo obchodech se stavebninami. Nová kategorie strojů představuje část komplexního přístupu společnosti Kärcher k vytvoření koncepce čištění budoucnosti orientované na potřeby. Rozdílné schopnosti dostupných pracovních sil a strojů by měly být nasazeny co možná nejlépe, aby došlo k pozdvižení kvality čištění na novou úroveň.

Stopař

Robot samostatně kalkuluje pomocí programu „FCCP“ (Floor Coverage Path Planning) nejefektivnější trasu v objektu – i u komplexních půdorysů. S pokud možno dlouhými přímými jízdami vpřed dosáhne největšího možného plošného výkonu a šetří přitom zdroje jako vodu a čisticí prostředky. Jejich spotřeba se vždy přizpůsobí rychlosti stroje. Přesná automatika držení stopy šetří zbytečné jízdy, jelikož se dráhy čištění jen nepatrně překrývají. Vlastní výkon čištění si v ničem nezadá s manuálně vedenými stroji. Osvědčená technologie válců s funkcí předzametání pojme spolehlivě i hrubé nečistoty. Dokonce je možné i čištění ke krajům: Stroj se přiblíží stěnám nebo regálům až na 10 cm a vysune automaticky vlhký postranní kartáč. Manuální dočištění není nutné.

Bezpečnost

Během procesu čištění nabízejí přesné senzory nejvyšší možnou bezpečnost pro člověka, objekt i stroj: Multisenzorový systém zaznamená akční rádius stroje a vytvoří typ „virtuálního nárazníku“, který rozpozná osoby a překážky a před nimi zastaví, resp. se jim vyhne. Dokonce rozpozná i skleněné střepy. Tak lze stroj používat i na plochách s výskytem veřejnosti.

Stroj se objeví na trhu v průběhu roku 2019.

Kärcher spol. s r.o.

logo
Modletice 141
251 01 Modletice

telefon: +420 323 606 014
e-mail: info@karcher.cz

web: www.karcher.cz/cz/

Více o firmě Vyžádat další informace

Sdílet / hodnotit tento článek

Mohlo by vás zajímat

Kärcher otevřel nové sídlo v ČR

Kärcher otevřel nové sídlo v ČR

Nové moderní sídlo společnosti Kärcher o celkové ploše 3 640 m 2 otevřela v Modleticích u Prahy své nové sídlo v České republice. Do vybudování sídla společnost investovala 140 milionů Kč.

E-book: Příručky ZDARMA!

Příručka Jak koupit bydlení

Jak koupit bydlení

Pomocník při koupi domu, bytu, pozemku.

Příručka Jak na povolení rodinného domu

Příručka Jak na povolení rodinného domu

Poradíme s vyřízením stavebního povolení

Partner tématu

Nejnovější články

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Akce a slevy

Zdroj: Heluz

Akce HELUZ CIHLY FIRSTMINUTE NA PŘÍŠTÍ ROK je prodloužena!

Akce HELUZ CIHLY FIRSTMINUTE NA PŘÍŠTÍ ROK je prodloužena!

Zdroj: SATJAM

Podzimní akční slevy na krytiny SATJAM

Podzimní akční slevy na krytiny SATJAM

REKLAMA
REKLAMA