REKLAMA

Lepší akustické vlastnosti bytů se sádrokartonovými systémy KNAUF

Jedním z nejúčinnějších, ale také nejlevnějších prostředků, jak redukovat hluk, je kombinace sádry a kartonu v podobě sádrokartonových desek.

Jedním z nejúčinnějších, ale také nejlevnějších prostředků, jak redukovat hluk, je kombinace sádry a kartonu v podobě sádrokartonových desek.

Klidné bydlení je stále důležitější součástí našeho života. Hluk na nás útočí celý den ze všech stran, proto doma toužíme po oáze klidu a relaxace. Nejvíce sledovaná a normou stanovená pro budovy a místností je vzduchová neprůzvučnost. Označuje se obecně Rw a její hodnoty se udávají v Decibelech. Čím vyšší je Rw, tím je na druhé straně konstrukce větší ticho. Parametry vzduchové neprůzvučnosti jsou u konstrukcí příček se sádrokartonovými deskami nesrovnatelně lepší než u standardních zdí o stejné tloušťce.

Příklady zdroje hluku z okolí

Prvním stupněm ochrany proti hluku je sádrokartonová deska Knauf Red Piano. Jejím použitím v konstrukci získáte zlepšení vzduchové neprůzvučnosti o 3 dB oproti klasickým deskám. To je pro normální chod domácnosti naprosto dostačující, pokud soused zrovna nehraje na bicí anebo si nepouští nahlas rockovou muziku. Deska Knauf Red Piano v základní příčce W112 (s tloušťkou 150 mm) dosahuje vzduchové neprůzvučnosti Rw 59 dB, což pro srovnání odpovídá například 240 mm silné omítnuté masivní konstrukci.

Od A do F třída ochrany

Dosažitelná hodnota

Jsou však situace, kdy nás obtěžuje již poměrně hlasitá televize, hudební produkce nebo jiný značný hluk od sousedů. Pak je tu další "nadstandardní výbava" v podobě desky Knauf Diamant. Použitím této desky získáte ve stejné konstrukci navíc z pohledu vzduchové neprůzvučnosti 4 dB (RW 63 dB - parametrově odpovídá 300 mm silné masivní konstrukci!). Deska Knauf Diamant, která je těžší a proto akusticky výkonnější, má však ještě další výhody. Je velmi pevná, tvrdá a utlumí výborně i nízké frekvence, které bývají problematické.

Knauf Diamant, realizace příček

Ovšem pokud třeba soused cvičí každý den hodiny hru na piano, pak je pro Vás pravým řešením unikátní akustická deska Knauf Silentboard, která patří mezi TOP v akustické výkonnosti na české trhu.
Tento výčet není zdaleka konečný. Systém suché výstavby Knauf je skládačka a vy můžete sádrokartonové desky různě kombinovat, volit si šířku profilů a docílit takových výsledků, které budou přesně vyhovovat vašim představám, požadavkům a samozřejmě i peněžence.

Akustický samonosný podhled Knauf Diamant

Více o akustických vlastnostech sádrokartonu

Knauf Praha s.r.o.

logoMladoboleslavská 949
197 00 Praha 9 - Kbely

telefon: 272 110 111
zelená linka: 844 600 600
e-mail: info@knauf.cz

web: www.knauf.cz

Více o firmě Vyžádat další informace

Sdílet / hodnotit tento článek

Z kategorie Akustika bytů a domů si přečtěte

REKLAMA
REKLAMA

estav.cz v žebříčku návštěvnosti TOPlist