REKLAMA
Témata Hledat

Ceny nemovitostí a nájmů

Přehledně v mapě!

Lepší akustické vlastnosti bytů se sádrokartonovými systémy KNAUF

Jedním z nejúčinnějších, ale také nejlevnějších prostředků, jak redukovat hluk, je kombinace sádry a kartonu v podobě sádrokartonových desek.

Jedním z nejúčinnějších, ale také nejlevnějších prostředků, jak redukovat hluk, je kombinace sádry a kartonu v podobě sádrokartonových desek.

Klidné bydlení je stále důležitější součástí našeho života. Hluk na nás útočí celý den ze všech stran, proto doma toužíme po oáze klidu a relaxace. Nejvíce sledovaná a normou stanovená pro budovy a místností je vzduchová neprůzvučnost. Označuje se obecně Rw a její hodnoty se udávají v Decibelech. Čím vyšší je Rw, tím je na druhé straně konstrukce větší ticho. Parametry vzduchové neprůzvučnosti jsou u konstrukcí příček se sádrokartonovými deskami nesrovnatelně lepší než u standardních zdí o stejné tloušťce.

Příklady zdroje hluku z okolí

Prvním stupněm ochrany proti hluku je sádrokartonová deska Knauf Red Piano. Jejím použitím v konstrukci získáte zlepšení vzduchové neprůzvučnosti o 3 dB oproti klasickým deskám. To je pro normální chod domácnosti naprosto dostačující, pokud soused zrovna nehraje na bicí anebo si nepouští nahlas rockovou muziku. Deska Knauf Red Piano v základní příčce W112 (s tloušťkou 150 mm) dosahuje vzduchové neprůzvučnosti Rw 59 dB, což pro srovnání odpovídá například 240 mm silné omítnuté masivní konstrukci.

Od A do F třída ochrany

Dosažitelná hodnota

Jsou však situace, kdy nás obtěžuje již poměrně hlasitá televize, hudební produkce nebo jiný značný hluk od sousedů. Pak je tu další "nadstandardní výbava" v podobě desky Knauf Diamant. Použitím této desky získáte ve stejné konstrukci navíc z pohledu vzduchové neprůzvučnosti 4 dB (RW 63 dB - parametrově odpovídá 300 mm silné masivní konstrukci!). Deska Knauf Diamant, která je těžší a proto akusticky výkonnější, má však ještě další výhody. Je velmi pevná, tvrdá a utlumí výborně i nízké frekvence, které bývají problematické.

Knauf Diamant, realizace příček

Ovšem pokud třeba soused cvičí každý den hodiny hru na piano, pak je pro Vás pravým řešením unikátní akustická deska Knauf Silentboard, která patří mezi TOP v akustické výkonnosti na české trhu.
Tento výčet není zdaleka konečný. Systém suché výstavby Knauf je skládačka a vy můžete sádrokartonové desky různě kombinovat, volit si šířku profilů a docílit takových výsledků, které budou přesně vyhovovat vašim představám, požadavkům a samozřejmě i peněžence.

Akustický samonosný podhled Knauf Diamant

Více o akustických vlastnostech sádrokartonu

Knauf Praha s.r.o.

logo
Mladoboleslavská 949
197 00 Praha 9 - Kbely

telefon: 272 110 111
zelená linka: 844 600 600
e-mail: info@knauf.cz

web: www.knauf.cz

Více o firmě Vyžádat další informace

Sdílet / hodnotit tento článek

Přečtěte si více k tématu Akustika bytů a domů

Zdroj: Adobe Stock -  4Max

Stěny pasivního domu: Z čeho je udělat, jaké musí splňovat vlastnosti

Obvodové stěny pasivního domu jsou společně se střechou a okny další zásadní konstrukcí chránící proti únikům tepla. Jejich konstrukce může být dřevěná či zděná, s dodatečným zateplením nebo jednovrstvá dle preferencí stavebníka a projektanta, filosofie návrhu a specifik stavebního systému. Záleží na celkové…

ZŠ Kněžmost Zdroj: Aleš Brotánek

Pasivní budova základní školy v obci Kněžmost šetří energie a peníze

Jedná se o jednu z prvních pasivních základních škol v Čechách. V rekonstruovaném areálu s historickou hodnotou našly uplatnění moderní technologie (rekuperace vzduchu, fotovoltaika, tepelné čerpadlo, zelené střechy), které zajistily kromě jiného i minimalizaci provozních nákladů.

Zdroj: AdobeStock - skyline

Obtěžuje vás hluk z kotle nebo tepelného čerpadla? Jak odhlučnit technickou místnost

Hluk z kotle, tepelného čerpadla nebo větrací jednotky může velmi znepříjemnit bydlení i v novém krásném domě. Jak instalovat tato zařízení a kam je v domě umístit, aby neobtěžovala svým hučením váš klidný spánek? Co je hlavní zásadou při odhlučnění technického zařízení domu a co naopak proti hluku vůbec nepomáhá? O…

Foto: Jakub Skokan a Martin Tůma / BoysPlayNice

Byt v Ústí pro hudebníka a sportovce odráží osobnost majitele

Provence nejsou jen levandule, ale hlavně práce se světlem. Venkovský styl neznamená přezdobenost. Snížení stropu nemusí nutně znamenat šerý interiér. Projekt úprav vnitřního vybavení moderního bytu v Ústí nad Labem nad předkládá pár užitečných lekcí, kterými se hodí inspirovat.