REKLAMA
Témata Hledat

Architektonické inspirace

Mozaika nápadů z celého světa na ESTAV.cz!

Tradiční dodavatel rekuperačních jednotek Nilan míří na FOR ARCH

Dodavatel dánských pasivních i čím dál oblíbenějších aktivních rekuperačních jednotek s ohřevem teplé vody společnost Nilan, si vás dovoluje pozvat na svůj stánek A 21 v hale 7 veletrhu FOR ARCH, který se koná od 19. do 23. 9. 2017

Úspěchy rekuperačních jednotek vyráběných již od roku 1974 dánským výrobcem sídlícím ve městě Hedensted se dají měřit v celosvětovém měřítku.

Jednotky Nilan jsou použity v nejúspornějších stavbách světa. Univerzitní tým z německého Darmstadtu 2x vyhrál celosvětovou soutěž o nejúspornější dům SOLAR DECATHLON, a to s jednotkami NILAN VP18K 10P a Compact. Vítězným týmem ročníku 2012 a opět s jednotkou NILAN Compact byl francouzský univerzitní tým z Grenoblu.

Pasivní rekuperační jednotka comfort 302 top polar

V prvním certifikovaném pasivním domě dle PHPP v Jenišově u Karlových Varů byla použita také jednotka NILAN VP18K 10P. První dům v ČR certifikovaný Centrem pasivních domů je dům ve Vřesině a ventilaci, ohřev TUV, větrání, chlazení i přitápění zajišťuje jednotka NILAN Compact. V prvním ročníku soutěže o pasivní dům roku 2015 jsme měli naši technologii instalovanou v domech, které se umístily na 2. a 3. místě. Letos se NILAN objevil ve zlatém domě. Čerstvý vzduch do vítězného objektu přivádí jedna z nejoblíbenějších větracích jednotek s aktivní rekuperací na českém trhu NILAN VPL15 TOP.

Přes letošní léto jsme vybavili několik škol a školek aktivní rekuperační jednotkou Nilan VPL28K, která svým výkonem okolo 1 300 m3/h dopřeje žákům čerstvý vzduch a tím více soustředěnosti a méně únavy. V horkých dnech je jednotka schopna chlazením udržet ve třídě příjemné klima a v mezidobí (jaro, podzim) a zimě dopomůže udržovat tepelnou pohodu – díky rekuperaci při zajímavé úspoře za vytápění.

Na veletrhu si budete moci naživo prohlédnout jednotky řady Comfort, VPL a VP18. Na vaše dotazy budou připraveni odpovědět naši odborníci.

Budeme se těšit na setkání s vámi.

Sdílet / hodnotit tento článek

Z kategorie Větrání domů a bytů si přečtěte

REKLAMA
REKLAMA

estav.cz v žebříčku návštěvnosti TOPlist