REKLAMA
Témata Hledat

Ceny nemovitostí a nájmů

Přehledně v mapě!

Speciální nabídka produktů BENEKOV pro druhou vlnu kotlíkových dotací

BENEKOV, český výrobce kotlů na tuhá paliva, výrazně rozšiřuje nabídku svých produktů pro přicházející druhou vlnu kotlíkových dotací.

Nejprodávanější model roku 2016, BENEKOV C27, byl doplněn o další výkony a vznikla tak ucelená řada kotlů C17, C27, C37 a C57 ve výkonech od 19 do 49 kW. Všechny modely spadají do kategorie kombinovaných kotlů na uhlí a dřevní pelety. Stejně jako model C27 i novinky používají jeden univerzální hořák pro spalování hnědého uhlí ořech 2 a dřevních pelet. Účinnost se pohybuje u obou paliv nad 90 % a elektrický příkon patří k nejnižším na trhu. Kotle řady C, vlajková loď firmy BENEKOV, jsou nejlépe vybavené kotle pro vytápění rodinných domů uhlím v ČR. V základní výbavě nabízí ekvitermí regulaci, modulaci spalovacího procesu a řízení dvou topných okruhů. Nadstandardně velký zásobník paliva a popelník umožňují špičkový komfort při obsluze kotle.

V lednu 2017 na výstavě Infotherma byl poprvé představen veřejnosti model BENEKOV B20, který spadá do kategorie kombinovaných kotlů na uhlí a dřevní pelety. Obsahuje rovněž univerzální hořák pro spalování obou paliv, účinnost je nad 90 % a příkon při plném provozu je pouhých 28 W. Základní výbava je menší než u řady C, řídící jednotka umí ovládat 1 topný okruh a umožňuje využití ekvitermní regulace. Při zakoupení přídavného modulu lze kotel ovládat přes internet a sledovat historii nastavení vybraných hodnot. Jmenovitý výkon 19 kW umožňuje využití v rodinných domech přibližně do 200 m2 zastavěné plochy. Jednou z podstatných výhod modelu je nízká pořizovací cena kotle a armatur pro instalaci.

Špičkové automatické kotle na dřevní pelety řady R firma BENEKOV dlouhodobě prodává zejména do zemí západní Evropy. Díky kotlíkových dotací se tyto kotle staly dostupnější i pro český trh. Součástí základní výbavy je řídící jednotka Siemens s ekvitermní regulací a řízením dvou směšovaných topných okruhů. Ovládání přes internet, automatické zapalování, automatické čištění výměníku a bezpečnostní turniket jsou rovněž obsaženy ve standardním provedení kotlů. Unikátní řešení řízení spalovacího procesu pomocí lambda sondy, kterou firma Siemens připravila pro kotle Benekov umožňuje spalování široké škály nestandardní biomasy. V zahraničí se kotle používají například pro spalování agropelet, drcených olivových pecek, energetického obilí nebo rašelinových pelet. Tato modelová řada obsahuje kotle R16, R26, R51 ve výkonech 20, 25 a 49 kW.

V září 2017 uvádí BENEKOV na trh nové modely kotlů na dřevní pelety, řadu K. Tři nové výrobky K14, K20 a K25 jsou určeny pro spalování dřevních pelet a jiných forem nestandardní peletizované biomasy. Rotační hořák umožňuje nebýt závislý pouze na špičkových kvalitních (a také nejdražších) dřevních peletách A+. Mechanické čištění strusky je v českých podmínkách využitelné například pro spalování pelet s vyšším obsahem kůry. Řídící jednotka umí ve své základní výbavě ovládat jeden směšovaný okruh, umí řídit nabíjení akumulační nádrže a lze řešit dopravu z externího zásobníku paliva. Při zakoupení přídavného modulu lze kotel ovládat přes internet. Automatické zapalování je součástí základní výbavy.

Zplyňovací kotle na kusové dřevo BENEKOV řadu D uvedla firma na trh v roce 2016 s modelem D18. V roce 2017 je řada rozšířena o další modely D12, D26 a D33 v rozsahu od 12 do 33 kW jmenovitého výkonu. Konstrukce těchto kotlů na kusové dřevo nabízí uživatelům možnost účinného spalování paliva při zajištění nadstandardně vysoké míry uživatelského komfortu při obsluze. Patentovaný systém váhy paliva u této řady umožňuje maximální prodloužení intervalů pro přikládání. Kotle mají velmi účinnou protikorozní ochranu v systému tzv. kompaktní teplé komory. Tato koncepce výrazně prodlužuje životnost kotlů oproti běžným zplyňovacím modelům a lze je provozovat i v samotížném systému.

BENEKOVterm s.r.o.

logo
Masarykova 402
793 12 Horní Benešov

telefon: 554 748 008
e-mail: info@benekov.com

web: www.benekov.com

Více o firmě Vyžádat další informace

Sdílet / hodnotit tento článek

Přečtěte si více k tématu Vytápění domu a zdroje tepla

Plyn, ilustrační obrázek, zdroj: fotolia.com

Češi i za covidu zprovozňují nevyužívané přípojky plynu

Češi i během koronavirové krize zprovozňují nevyužívané přípojky plynu, roste také zájem o nová připojení. V tiskové zprávě to dnes uvedl největší distributor plynu v ČR, společnost GasNet. Firma uvedla, že zatímco v roce 2016 začali lidé znovu využívat asi 1000 plynových přípojek, od roku 2017 do nynějška je to…

Dotace na nové kotle v hradeckém kraji získá dalších 404 lidí

Dotace na nové kotle v hradeckém kraji získá dalších 404 lidí

Dotace na výměnu neekologických kotlů na tuhá paliva získá v Královéhradeckém kraji dalších 404 žadatelů. Kraj mezi ně rozdělí 47,3 milionu korun. Dotace jsou součástí druhého kola třetí vlny dotací na výměnu kotlů, uvedlo dnes hejtmanství. Královéhradecký kraj přijímá žádosti o takzvané kotlíkové dotace od roku 2016…

E-book: Příručky ZDARMA!

Příručka Jak koupit bydlení

Jak koupit bydlení

Pomocník při koupi domu, bytu, pozemku.

Příručka Jak na povolení rodinného domu

Příručka Jak na povolení rodinného domu

Poradíme s vyřízením stavebního povolení

Partner tématu

Nejnovější články

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Akce a slevy

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA