REKLAMA
Témata Hledat

Ceny nemovitostí a nájmů

Přehledně v mapě!

Druhá výzva dotace „Dešťovka“ je za dveřmi

Tématem letošního roku se stalo bezesporu hospodaření s dešťovou vodou. Ministerstvo životního prostředí začátkem jara spustilo dotační program „Dešťovka“, který má motivovat majitele domů k hospodaření s vodou. V praxi to znamená budovat nádrže pro zadržování dešťové vody a následné využití dešťové vody pro zavlažování, resp. využití vody jako užitkové.

Pilotní program byl ke dni 30. 5. zastaven a celková alokace 100 mil Kč byla vyčerpána. Nyní je před námi druhá výzva, do které MŽP uvolnilo 240 mil Kč. Příjem žádostí začne ve čtvrtek 7. září.

Připravili jsme pro vás přehled nejoblíbenějších čerpadel, které u nás zákazníci pro účely čerpání dotace vybírali a mohou být klíčem pro úspěšné využití dotace v druhém kole. Jedná se o čerpadla pro zálivku zahrady, tedy základní model.

Slušný základ

Čerpadlo SIGMONA MC 113

Oblíbené kompaktní zahradní čerpadlo určené k čerpání čisté vody. Vhodné do studen, nebo do nádrží na vodu. V tělese čerpadla je chladicí kanál, který umožňuje obtékání tělesa motoru čerpanou kapalinou – to zlepšuje chlazení motoru a brání jeho přehřátí. Čerpadlo nesmí nikdy pracovat za sucha – bez vody. Tomu brání plovákový spínač a zabudovaný kondenzátor. Pokud je voda v nádrži vyčerpána pod minimální úroveň, čerpadlo automaticky vypne.

 • Napájení 230 V
 • Výtlak 36 m (3,6 baru)
 • Průtok 1,66 l/s
 • Dimenze připojení 1“

Zlatý střed

Ponorné tlakové čerpadlo 6000/4 Classic

Šikovné ponorné tlakové čerpadlo je ideální pro použití v zavlažovacích systémech. Dokáže s vysokým výkonem a bezhlučně čerpat vodu z hloubek až 13 metrů – i v případě, kdy je ponořeno delší dobu. Robustní a vysoce kvalitní materiály umožňují provoz pod vodou a chrání čerpadlo před poškozením.

Filtry z nerezové oceli brání před průnikem nečistot do čerpadla a bezhlučný, bezúdržbový kondenzátorový motor je vybaven pojistkou proti tepelnému přetížení. Integrovaná zpětná klapka zajišťuje ochranu proti prosakování hadice po vypnutí čerpadla a zkracuje čas nového nasávání při opětovném spuštění. Díky plovákovému spínači, který automaticky přerušuje provoz čerpadla při příliš nízké hladině vody, je zabráněno chodu čerpadla naprázdno.

Díky patnáctimetrové přívodní šňůře lze čerpadlo rychle instalovat a díky dodávanému uvazovacímu lanu ho lze snadno ponořovat a v případě potřeby vytahovat zpět.

Kvalitu čerpadla garantuje prodloužená záruka 36 měsíců.

 • Napájení 230 V
 • Výtlak 40 m (4 bary)
 • Průtok 1,6 l/s
 • Dimenze připojení 1“

Automat bez starostí

Ponorná automatická vodárna DAB Divertron 1200M

Vodárna je ideální pro použití v zahradních systémech, kde může zásobovat vodou běžné zahradní rozvody i různé závlahové systémy případně plnit nádrže apod. Vodním zdrojem může být studna nebo odpovídající nádrž. Konstrukce čerpadla umožňuje provoz i při částečném vynoření. Instalace je velmi jednoduchá.

Ponorná vodárna DIVERTRON je 4 stupňové jednofázové ponorné odstředivé čerpadlo s integrovanou elektronickou řídící jednotkou, která při požadavku na dodávku vody čerpadlo spustí a po ukončení odběru jej vypne. Vstupní informace obstarává elektronický tlakový snímač a dvoustavový snímač průtoku zajišťující i funkci zpětné klapky. Vodárna je vybavena ochranou proti přetížení, proti suchému chodu, před velkou četností spouštění a má i algoritmus pro kontrolu činnosti zpětné klapky.

Maximální hloubka ponoření je 13 m. Čerpadlo není určeno pro průmyslové použití.

 • Napájení 230 V
 • Výtlak 48 m (4,8 baru)
 • Průtok 1,5 l/s
 • Dimenze připojení 1“

SIGMAshop.cz

logo
Kosmonautů 6a
77900 Olomouc

telefon: 581 696 898
e-mail: objednavky@sigmashop.cz

web: www.sigmashop.cz

Více o firmě Vyžádat další informace

Sdílet / hodnotit tento článek

Přečtěte si více k tématu Instalace - TZB

Voda, ilustrační obrázek, zdroj: fotolia.com

Město Zlín se chce kvůli vodárenství účastnit mediačního jednání

Město Zlín se chce kvůli budoucnosti vodárenství v regionu účastnit mediačního jednání, kterého se účastní společnost Vodovody a kanalizace (VaK) Zlín, její dva akcionáři - města Otrokovice a Fryšták a společnost Moravská vodárenská. Účastníci mediace mezi sebou dlouhodobě vedou několik soudních sporů, kdy společnost…

Zdroj: Fotolia.com - fefufoto

Vnitřní kanalizace: dimenze, hydraulická kapacita, spádování a kruhová tuhost potrubí

Co sledovat na potrubí? Na první pohled nebo letmým přeměřením můžeme rozlišit různé dimenze. Jaké průměry se běžně používají pro připojovací nebo svodné potrubí? Nejen průměr je nutné sledovat. Důležitá je i kruhová tuhost a síla stěny potrubí. To vše má vliv na kvalitu výsledného díla – kanalizace.

Plyn, ilustrační obrázek, zdroj: fotolia.com

Češi i za covidu zprovozňují nevyužívané přípojky plynu

Češi i během koronavirové krize zprovozňují nevyužívané přípojky plynu, roste také zájem o nová připojení. V tiskové zprávě to dnes uvedl největší distributor plynu v ČR, společnost GasNet. Firma uvedla, že zatímco v roce 2016 začali lidé znovu využívat asi 1000 plynových přípojek, od roku 2017 do nynějška je to…

E-book: Příručky ZDARMA!

Příručka Jak koupit bydlení

Jak koupit bydlení

Pomocník při koupi domu, bytu, pozemku.

Příručka Jak na povolení rodinného domu

Příručka Jak na povolení rodinného domu

Poradíme s vyřízením stavebního povolení

Nejnovější články

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Akce a slevy

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA