REKLAMA
Témata Hledat

Ceny nemovitostí a nájmů

Přehledně v mapě!

Dřevohliníková okna – nadčasový design vašich oken

Tápete v široké nabídce oken, v jejich provedení a materiálech? Máme pro vás tip, a tím jsou dřevohliníková okna. Díky této speciální kombinaci dvou oblíbených materiálů získáte pro sebe a svůj dům mnoho výhod. Navíc vzhledem k tomu, že okna nejsou celohliníková, nezatíží do takové míry vaši peněženku.

Říká se, že okna a dveře jsou vizitkou majitele domu, a proto by jejich výběr neměl být ponechán náhodě. V případě, že se ještě stále rozhodujete jaký materiál využít, dovolte nám doporučit stále oblíbenější dřevohliníková okna, jež v sobě skýtají jen ty nejlepší vlastnosti z obou materiálů. Výhodou hliníku je jeho vysoká odolnost, díky které vám okna vydrží téměř neomezeně. Dřevo použité v interiéru má také velmi dlouhou životnost. Tyto okna také nevyžadují téměř žádnou péči, vyhnete se tak do budoucna dalším nákladům na jejich údržbu.

Svým designem se hliníková okna hodí hlavně do moderních staveb, kde působí luxusně a dají se dobře přizpůsobit stavbě. Vnitřku pak dřevo dodává útulnost a přírodní vzhled. Barva hliníkové i dřevěné části okna je volitelná. Hliník se dá také skvěle použít i v podmínkách, kde je použití například celodřevěných oken nevhodné. Třeba na místech s permanentní vlhkostí, nebo tam, kde jsou vystavena působení agresivních látek. Další nespornou výhodou těchto materiálů je jejich velká pevnost, která umožňuje vytvořit opravdu pevnou konstrukci. Dřevohliníková okna se tak hodí i jako velkoformátová, kde se při jejich výrobě používá vlepované sklo. V dnešní době je také velmi důležité jak okna izolují teplo. Současné technologie dovolují vyrábět okna s maximálním tepelně izolačním efektem. Kromě tepla by okna měla izolovat i zvuk, vlastnosti těchto oken uvítáte i v rušném prostředí jelikož jejich zvukový útlum je až 45 dB.

Výběr oken je velmi důležitou součástí plánovacího procesu budoucí stavby. Při tomto rozhodování je podstatné zohlednit celkový design domu, zhodnotit co vlastně od oken očekáváte, jaké by měly mít vlastnosti a také jaký je váš rozpočet. Obecně si myslím, že dřevohliníková okna jsou naprosto ideální kombinací pro každého, kdo chce kvalitní okna s moderním designem, které přitom nezruinují jeho rozpočet,“ radí zástupce společnosti Domestik, která se mimo jiné specializuje i na výrobu a montáž oken.

Navštívit můžete také originální showroom, v sídle společnosti Domestik, kde se můžete podívat na všechny dostupné typy oken, a to v reálný instalacích. Vyškolený personál vám také poskytne spoustu užitečných rad a poradí, které materiály jsou vhodné pro váš konkrétní projekt.

Domestik s.r.o.

logo
Křenova 438/3
16200 Praha 6

telefon: +420 233 931 394
e-mail: info@domestik.cz

web: www.domestik.cz

Více o firmě Vyžádat další informace

Sdílet / hodnotit tento článek

Související témata

Přečtěte si více k tématu Okna

Foto: Fitim Mucaj

Měli u domu nevzhledné betonové sloupořadí. Vyčarovali elegantní přístavbu

Domy, ve kterých plánujeme bydlet, k nám ne vždy doputují v originálním balení a vonící novotou. Někdy jsou to, zachovalosti a plné funkčnosti navzdory prostě stavby, ve kterých už někdo žil a měl s nimi své vlastní plány. Které se pak novým majitelům nemusí zdát pochopitelné. Což je i příklad rodinného domu, který…

Zdroj: lboro.ac.uk

Okna plná vody snižují energetickou náročnost domů

Cirkulující voda místo klimatizace. Nápad, který pochází z přírody. Podobně jako voda cirkuluje v oceánech z míst teplejších do míst chladnějších a vyrovnává tak teplotní rozdíly na planetě nechávají výzkumníci cirkulovat vodu po budově. Voda tak vyrovnává teplotní rozdíly, ochlazuje přehřívaná místa a vyhřívá místa…

Zdroj: AdobeStock- stock56876

Nezapomeňte před zimou seřídit a opravit plastová okna

Podzimní měsíce představují ideální čas pro jednu nepříliš lákavou, ovšem velmi důležitou činnost, a sice údržbu plastových oken. Pravidelným servisem například předejdete rychlému opotřebení oken i zbytečným výdajům za vytápění způsobených špatným těsněním. Stačí před nástupem zimy provést pět důležitých kroků.

Rekonstrukce bytu z první republiky: Sondy, bourací práce, pohledové zdivo

Rekonstrukce bytu z první republiky: Sondy, bourací práce, pohledové zdivo

V předešlém článku tohoto seriálu jsme se zabývali koupí prvorepublikové nemovitosti, předpokládaným rozsahem rekonstrukce či přípravnými projekčními pracemi. V tomto díle se již pustíme do vlastní rekonstrukce, která začala postupně zodpovídat spoustu předem nevyjasněných záležitostí. Podívejte se na demoliční práce…

REKLAMA