REKLAMA
Hledat
Mapa cennemovitostí v ČR
estav.tvnový videoportál
Všechna témata

Slunce nebo stín? Hra s interiérem vašeho domova

Příliš mnoho světla a tepla nás motivuje k lenošení a brání nám, abychom prožili plnohodnotně celý den. Přitom stačí chytrý zásah do řešení interiéru a máme i v létě doma slunce a teplotu tak akorát. Stínění může vašemu domovu přidat na stylu i na kráse. Když ovšem víte, jak na to.

Bydlení v moderní době má celou řadu výhod včetně té, že už v našich oknech nemusí viset jen záclony nebo rolety. Aby k nám nekoukali nezvaní hosté, ani slunce, se dá řešit mnoha jinými způsoby. Plisé a duett, vnitřní žaluzie, venkovní žaluzie, japonské stěny, vnitřní rolety, střídavé rolety, římské rolety, screenové rolety, markýzy, pergoly... Je toho hodně, že? Vysvětlíme vám, co je co, a sami posuďte, která alternativa by mohla nejlépe ladit s vašimi potřebami i s designem vašeho domova.

Vnitřní žaluzie určitě znáte. Dělají se horizontální a vertikální, a pokud jsou z hliníkových lamel, čeká vás velmi snadná údržba. Možná už ale nevíte, že velkým hitem jsou žaluzie, které při zatažení „kreslí“ na okna zajímavé 3D efekty. Ať už se rozhodnete pro kreativnější formu nebo ty jednoduché, můžete si hrát s celou řadou barev a dekorů, a dokonce je mít i celé ze dřeva.

Trendy a zároveň vysoce funkčním řešením je tzv. plisé. U vodorovně skládané látky si můžete vybrat kromě designu propustnost světla a pomocí řetízků, lanek nebo madel pak oboustranně regulovat její výškové nastavení a zakrýt vždy u okna tu nejdůležitější část. Když zvolíte tzv. duett, budete chráněni nejen před světlem, ale i před vnějším hlukem a teplem. 

Vekra vnitřní stínění

Rolety. S těmi, které znáte od babičky, mají ty moderní společný jen název a princip. S dnešními roletami se dají dělat skutečná designérská kouzla, protože je seženete ve všech barvách, s nápaditými vzory, z různých materiálů a jsou variabilní i v možnostech upevnění. Vyčarujete s nimi jak úplnou tmu, tak jen částečné zastínění. Zajímavou novinkou jsou střídavé rolety, kde se kombinují pruhy průhledné a neprůhledné látky a vy tak získáváte mnohem větší prostor k regulaci osvětlení. Římské rolety jsou zase skvělou volbou pro všechny, kdo mají rádi v oknech efekt záclon, ale hledají něco stylovějšího. Tyto rolety se dají různě skládat, udržují v místnosti teplo a úplně v pohodě je můžete prát.

A teď malý výlet do Asie, kde vymysleli japonské stěny. Jsou originální, kreativní a určitě vás nadchnou v případě, že jste milovníci minimalistického designu. Hodí se spíše na zakrytí větších ploch, komplexní zastínění více oken, a dokonce i na oddělení prostoru.

Pokud máte rodinný nebo rekreační domek, můžete významně ovlivnit jeho teplotu, vzhled a ochranu tím, jaké zvolíte stínění zvenku. Venkovní žaluzie vám zaručí stoprocentní soukromí, screenové rolety zase obléknou vaši stavbu do stylového outfitu. A nejlepší ochrana před sluncem na terase? Samozřejmě markýzy a pergoly.

Vekra venkovní žaluzie

Tak už víte? Ještě vám ale dlužíme pár důležitých rad na závěr. Nešetřete. Pořiďte si stínidla z kvalitních materiálů, se skutečnou zárukou a s montáží, poradenstvím i s případným servisem. Tady se drobná investice navíc rozhodně vyplatí. Úplně ideální je podle odborníků řešení stínění společně s novými okny, vše u jednoho dodavatele.

Má to hned několik výhod – záruku vám drží jeden dodavatel, všechny prvky se dobře doplňují funkčně i designově. Stále žádanější je například venkovní stínění montované pod omítku, kde je montáž s okny nezbytná. Pečlivý a profesionální přístup oceníte i v případě, že si v rámci komfortu bydlení zvolíte elektrické ovládání stínění a žaluzie si budete chtít nastavovat z pohodlí pohovky,“ dodává Roman Kubálek, obchodní ředitel VEKRA okna.

VEKRA

logo
Hlavní 456
250 89 Lázně Toušeň

zelená linka: 800 777 666
e-mail: press@vekra.cz

web: www.vekra.cz

Více o firmě Vyžádat další informace

Sdílet / hodnotit tento článek

Přečtěte si více k tématu Okna

Zdroj: Fotolia.com

Navštívili jsme veletrhy For Pasiv a Střechy Praha

Zájemci o tepelná čerpadla, fotovoltaiku, úspory energie a pasivní domy mohli do soboty 11. 2. navštívit veletrhy For Pasiv, Střechy Praha a další souběžné veletrhy v pražských Letňanech. Průřez nabídek ze stánků firem nabízíme i v naší reportáži.

Foto: MŽP ČR

Nová zelená úsporám Light. Peníze dostanete předem. Šanci mají ti nejzranitelnější

Příjem žádostí běží, ale s podporovanými úpravami domů bylo možné začít již od 12. září loňského roku. Nová zelená úsporám Light má tentokrát pomoci domácnostem seniorů a dalším nízkopříjmovým skupinám obyvatel, aby se snáze vyrovnaly s rostoucími cenami energií. Zajímavé mohou být i nejrůznější kombinace podpor.…

Plastové okno, ilustrační obrázek - zdroj fotolia, bonzodog

Plastová okna mají vážné nedostatky, je třeba zpřísnit normy, ukázal test

Jen dvě z osmi testovaných plastových oken neměly vady ve skle, pouze tři měly kvalitní výztuhy a polovina neobstála při silném vichru. Roční test nezávislého Institutu zdravého bydlení (IZB) u bílých plastových oken označuje výsledky některých ze zkoušek až jako tristní a upozorňuje, že přitom všechna splňují…

E-book: Příručky ZDARMA!

Příručka Jak koupit bydlení

Jak koupit bydlení

Pomocník při koupi domu, bytu, pozemku.

Příručka Jak na povolení rodinného domu

Příručka Jak na povolení rodinného domu

Poradíme s vyřízením stavebního povolení

Nejnovější články

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA