REKLAMA

Na co všechno se hodí lodní lak?

Jaro začalo, počasí láká k plánování dovolených. A lodě – to je velká romantika. Kdo má nebo měl někdy dřevěnou loď, ať už kajutovou nebo „jen“ pramici, si ovšem dokáže představit, jakou práci dá ji po zimě pečlivě zkontrolovat a připravit na další sezónu.

Zvlášť pokud loď stála nějakou dobu na suchu, je třeba její vnější plášť zrenovovat. Nejprve ho musíme zbavit starých nátěrů elektrickou bruskou (pokud je to nutné, tak před broušením silné vrstvy starých nátěrů opálíme horkovzdušnou pistolí). Vnitřek lodi se obvykle napouští fermeží (lněným olejem). Na vnější plášť můžeme použít speciální lodní lak, např. Bondex lodní lak Regatta.

Účinnost lodního laku Regatta byla prověřena drsným skandinávským podnebím a mořem. Nátěr lodním lakem vykazuje extrémní odolnost proti vodě, slunci i větru. Tvoří tvrdý, trvanlivý, a přitom elastický povrch, který reaguje na změny dřevěného podkladu. Není tedy divu, že si rychle našel uplatnění i mimo kotvící mola.

Primárně je sice Regatta určena pro ošetření a údržbu všech druhů dřeva, zejména v exteriéru, ale vhodná je i pro nátěry dřevěných prvků ve vlhkém prostředí – nábytek v koupelně či ve sklepě. Zafixovat lodním lakem můžete i dnes tolik moderní šedou stěrku na stěnách sprchového koutu nebo veselé barvy svého zahradního domku či lavičky.

Regatta je transparentní lodní lak na alkydové bázi. Obsahuje UV blokátor a svým složením zajišťuje extrémní ochranu dřeva proti UV záření, dešti a větru. Je odolný vůči slané mořské vodě a běžným čisticím prostředkům. Výsledný nátěr zvýrazňuje texturu dřeva a dodává dřevu vysoce lesklý vzhled. Usnadňuje také údržbu povrchu.

Nechte se inspirovat našimi projekty pro interiéry i exteriéry a stáhněte si publikaci Milujeme dřevo.

Nebo navštivte náš YouTube kanál a podívejte se na videa Renovace altánu, Renovace staré lavičky nebo Renovace a ošetření terasy.

Sdílet / hodnotit tento článek

Z kategorie Stavba si přečtěte

Zdroj: Fotolia.com - Liubov Furs

Města s nejvíce znečištěným ovzduším na světě

Slovy klasika: „Svět je překrásné místo pro život.“ Přesto na něm narazíte na místa, kde byste v zájmu svého zdraví raději pobývali co nejkratší dobu, a kde rozhodně žít nechcete. Třeba ve městech, ...

Po letech oprav dnes bude plně zprovozněn Nuselský most

Po letech oprav dnes bude plně zprovozněn Nuselský most

Dnes v poledne bude plně zprovozněn pražský Nuselský most, který v posledních šesti letech procházel rozsáhlou rekonstrukcí. V jejím rámci byla mimo jiné opravena horní plocha mostovky, vyměněny ...

Kraj dostal na přestavbu nemocnice Náchod tři nabídky

Kraj dostal na přestavbu nemocnice Náchod tři nabídky

Královéhradecký kraj dostal tři nabídky na přestavbu Oblastní nemocnice Náchod. Nejnižší nabídku podaly dohromady firmy Geosan Group a BAK stavební společnost, činí 1,344 miliardy korun bez DPH. Kraj ...

REKLAMA
REKLAMA

estav.cz v žebříčku návštěvnosti TOPlist