REKLAMA

Na co všechno se hodí lodní lak?

Jaro začalo, počasí láká k plánování dovolených. A lodě – to je velká romantika. Kdo má nebo měl někdy dřevěnou loď, ať už kajutovou nebo „jen“ pramici, si ovšem dokáže představit, jakou práci dá ji po zimě pečlivě zkontrolovat a připravit na další sezónu.

Zvlášť pokud loď stála nějakou dobu na suchu, je třeba její vnější plášť zrenovovat. Nejprve ho musíme zbavit starých nátěrů elektrickou bruskou (pokud je to nutné, tak před broušením silné vrstvy starých nátěrů opálíme horkovzdušnou pistolí). Vnitřek lodi se obvykle napouští fermeží (lněným olejem). Na vnější plášť můžeme použít speciální lodní lak, např. Bondex lodní lak Regatta.

Účinnost lodního laku Regatta byla prověřena drsným skandinávským podnebím a mořem. Nátěr lodním lakem vykazuje extrémní odolnost proti vodě, slunci i větru. Tvoří tvrdý, trvanlivý, a přitom elastický povrch, který reaguje na změny dřevěného podkladu. Není tedy divu, že si rychle našel uplatnění i mimo kotvící mola.

Primárně je sice Regatta určena pro ošetření a údržbu všech druhů dřeva, zejména v exteriéru, ale vhodná je i pro nátěry dřevěných prvků ve vlhkém prostředí – nábytek v koupelně či ve sklepě. Zafixovat lodním lakem můžete i dnes tolik moderní šedou stěrku na stěnách sprchového koutu nebo veselé barvy svého zahradního domku či lavičky.

Regatta je transparentní lodní lak na alkydové bázi. Obsahuje UV blokátor a svým složením zajišťuje extrémní ochranu dřeva proti UV záření, dešti a větru. Je odolný vůči slané mořské vodě a běžným čisticím prostředkům. Výsledný nátěr zvýrazňuje texturu dřeva a dodává dřevu vysoce lesklý vzhled. Usnadňuje také údržbu povrchu.

Nechte se inspirovat našimi projekty pro interiéry i exteriéry a stáhněte si publikaci Milujeme dřevo.

Nebo navštivte náš YouTube kanál a podívejte se na videa Renovace altánu, Renovace staré lavičky nebo Renovace a ošetření terasy.

Sdílet / hodnotit tento článek

Z kategorie Stavba si přečtěte

Od noci je uzavřen Libeňský most, tramvaje jsou odkloněny

Od noci je uzavřen Libeňský most, tramvaje jsou odkloněny

Od dnešní noci je do odvolání pro automobily i tramvaje uzavřen Libeňský most v Praze. Část mostu je v havarijním stavu, nutná oprava má trvat nejméně tři týdny, možná i déle. Uzavření znamená změny ...

REKLAMA
REKLAMA

estav.cz v žebříčku návštěvnosti TOPlist