REKLAMA
Témata Hledat

Architektonické inspirace

Mozaika nápadů z celého světa na ESTAV.cz!

Čeká české domácnosti digitalizace? Nové projekty jí razí cestu

Projektů, jejichž cílem by bylo usnadnit každodenní chod domácnosti, je na trhu nespočet. Jedním z nich je také systém IQ House, který podporuje hned několik možností v optimalizaci bydlení. Čím se ale zásadně liší od ostatních? A proč právě díky tomuto konceptu už nikdy nezapomenete zhasnout světlo?

Bezpečnost a pohodlí především

Kontrolované osvětlení, vytápění, otevírání a zavírání oken i dveří na základě počasí, vlastní meteorologická stanice, vypilovaný bezpečnostní systém nebo pouštění hudby ve všech místnostech. Zdá se, že IQ House nabízí vše, co se na správnou digitální domácnost sluší a patří. Podobně jako ostatní projekty v této oblasti. Liší se tedy vůbec něčím? Odpovědí je překvapivé ano.

Vypnul/a jsem myčku, než jsem odešel/a?

Plno z nás před obchodem z domu kontroluje vypnutí všech světel a spotřebičů. Někteří si ale vzpomenou až po příchodu do práce. Uvědomění si, že se na chodbě bude dalších 8 hodin zbytečně svítit, není nijak příjemné a už vůbec ne úsporné. IQ House pro podobné zapomnětlivce přišel s funkcí, která se nazývá Scény. Osobním nastavením si tedy můžete navolit postupy, které se v podobných scénách stanou reálnými. Při odchodu z domu se tedy mohou automaticky zavřít okna, zhasnout světla a vypnout veškeré spotřebiče.

Vlastní akumulační baterie

Hlavní myšlenkou projektu ale údajně není pohodlný život a nepřetržitá kontrola nad svým obydlím. Princip spočívá především úspoře energií, která se má s využíváním IQ house snížit až o 30 %. Pokud tedy samozřejmě nepočítáte splátky s investicí ve výši 200 000 Kč. Ty vám ale společnost upraví na míru, aby byly co nejúspornější.

K úspoře má dopomáhat systém EnergyCloud, díky němuž je do domu instalována speciální baterie, která čerpá energii pro pohon ze solárních panelů. Získanou elektřinu ze slunce ale neumí jen zprostředkovávat, ale dokonce i ukládat do zásob a využít, až bude třeba. I přes tento benefit je ale potřeba i mírného dobíjení ze sítě. A navíc IQ house nevyužijete v bytě na rozdíl od konkurenčního projektu Loxone.

Dalším zajímavým projektem je EnerbyCloud, o němž se tvrdí, že je úsporou budoucnosti. Pravidelný přehled a přesná kalkulace energií jsou stěžejním vodítkem při rozhodování o tom, kterému konceptu dát zelenou. Otázkou ovšem zůstává, zda  nelze ušetřit i další cestou, než jen tou, za niž paradoxně musíte zaplatit stovky tisíc korun.

Ušetřeno.cz

logo
Lomnického 1742/2a
140 00 Praha 4

telefon: 226 289 029
e-mail: mamdotaz@usetreno.cz

web: www.usetreno.cz

Více o firmě Vyžádat další informace

Sdílet / hodnotit tento článek

Přečtěte si více k tématu Jak zabezpečit bytový dům

Chcete kameru na rodinném domě? Co na to GDPR

Chcete kameru na rodinném domě? Co na to GDPR

Instalace kamery, říkejme tomu raději kamerový systém, na rodinném domě je poměrně jednoduchá, protože dnešní technologie umožňují bezpečný přenos dat i bez složité instalace rozvodů systému. Navíc díky stále rostoucím společenským hrozbám, se řada lidí rozhoduje, jak co nejbezpečněji zajistit svůj majetek a ochránit ...

Bezpečnost budov: Jak opevnit ambasády?

Bezpečnost budov: Jak opevnit ambasády?

Ve Spojených státech amerických se znovu otevírá diskuze o bezpečnosti administrativních budov. Debata, ve které zatím mají hlavní slovo architekti a designéři, byla zahájena poté, co Úřad pro provoz státních objektů v zámoří (OBO) vznesl požadavek na restrukturalizaci a rekonstrukci jedenácti ambasád. K požadavku na ...

REKLAMA
REKLAMA