Hledat
Mapa cennemovitostí v ČR
estav.tvnový videoportál
Všechna témata

Čeká české domácnosti digitalizace? Nové projekty jí razí cestu

Projektů, jejichž cílem by bylo usnadnit každodenní chod domácnosti, je na trhu nespočet. Jedním z nich je také systém IQ House, který podporuje hned několik možností v optimalizaci bydlení. Čím se ale zásadně liší od ostatních? A proč právě díky tomuto konceptu už nikdy nezapomenete zhasnout světlo?

Bezpečnost a pohodlí především

Kontrolované osvětlení, vytápění, otevírání a zavírání oken i dveří na základě počasí, vlastní meteorologická stanice, vypilovaný bezpečnostní systém nebo pouštění hudby ve všech místnostech. Zdá se, že IQ House nabízí vše, co se na správnou digitální domácnost sluší a patří. Podobně jako ostatní projekty v této oblasti. Liší se tedy vůbec něčím? Odpovědí je překvapivé ano.

Vypnul/a jsem myčku, než jsem odešel/a?

Plno z nás před obchodem z domu kontroluje vypnutí všech světel a spotřebičů. Někteří si ale vzpomenou až po příchodu do práce. Uvědomění si, že se na chodbě bude dalších 8 hodin zbytečně svítit, není nijak příjemné a už vůbec ne úsporné. IQ House pro podobné zapomnětlivce přišel s funkcí, která se nazývá Scény. Osobním nastavením si tedy můžete navolit postupy, které se v podobných scénách stanou reálnými. Při odchodu z domu se tedy mohou automaticky zavřít okna, zhasnout světla a vypnout veškeré spotřebiče.

Vlastní akumulační baterie

Hlavní myšlenkou projektu ale údajně není pohodlný život a nepřetržitá kontrola nad svým obydlím. Princip spočívá především úspoře energií, která se má s využíváním IQ house snížit až o 30 %. Pokud tedy samozřejmě nepočítáte splátky s investicí ve výši 200 000 Kč. Ty vám ale společnost upraví na míru, aby byly co nejúspornější.

K úspoře má dopomáhat systém EnergyCloud, díky němuž je do domu instalována speciální baterie, která čerpá energii pro pohon ze solárních panelů. Získanou elektřinu ze slunce ale neumí jen zprostředkovávat, ale dokonce i ukládat do zásob a využít, až bude třeba. I přes tento benefit je ale potřeba i mírného dobíjení ze sítě. A navíc IQ house nevyužijete v bytě na rozdíl od konkurenčního projektu Loxone.

Dalším zajímavým projektem je EnerbyCloud, o němž se tvrdí, že je úsporou budoucnosti. Pravidelný přehled a přesná kalkulace energií jsou stěžejním vodítkem při rozhodování o tom, kterému konceptu dát zelenou. Otázkou ovšem zůstává, zda  nelze ušetřit i další cestou, než jen tou, za niž paradoxně musíte zaplatit stovky tisíc korun.

Ušetřeno.cz

logo
Lomnického 1742/2a
140 00 Praha 4

telefon: 226 289 029
e-mail: mamdotaz@usetreno.cz

web: www.usetreno.cz

Více o firmě Vyžádat další informace

Sdílet / hodnotit tento článek

Přečtěte si více k tématu Jak zabezpečit bytový dům

Zdroj: AXIS

První IP kamera slaví 25. výročí. Čím byla tak přelomová?

Tak jako byl prvním světovým, evropským a také českým „lidovým“ počítačem Sinclair ZX Spectrum, tak první světovou a evropskou IP kamerou byl AXIS NetEye 200. A právě tato kamera, která byla základním kamenem přechodu mezi CCTV (Closed-circuit television) a VSS (Video surveillance systems for use in security…

Jak jsem připojoval svoji první IP kameru. Zkušenosti z praxe vesele i vážně

Jak jsem připojoval svoji první IP kameru. Zkušenosti z praxe vesele i vážně

Tímto mini článkem bych se s vámi chtěl možná trošku lehkou satirickou formou podělit o svůj zážitek z připojení své první IP kamery. Podotýkám, že jako MaRák 1) , jsem oborem Security 2) naprosto nepolíbený, respektive vím akorát to, že existuje a že tu a tam něco z „kamerovek“ 3) integrujeme pod BMS 4) . Celý…

Zdroj: AdobeStock- stock56876

Nezapomeňte před zimou seřídit a opravit plastová okna

Podzimní měsíce představují ideální čas pro jednu nepříliš lákavou, ovšem velmi důležitou činnost, a sice údržbu plastových oken. Pravidelným servisem například předejdete rychlému opotřebení oken i zbytečným výdajům za vytápění způsobených špatným těsněním. Stačí před nástupem zimy provést pět důležitých kroků.

E-book: Příručky ZDARMA!

Příručka Jak koupit bydlení

Jak koupit bydlení

Pomocník při koupi domu, bytu, pozemku.

Příručka Jak na povolení rodinného domu

Příručka Jak na povolení rodinného domu

Poradíme s vyřízením stavebního povolení

Partner tématu

Nejnovější články

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Akce a slevy

Zdroj: Heluz

Akce HELUZ CIHLY FIRSTMINUTE NA PŘÍŠTÍ ROK je prodloužena!

Akce HELUZ CIHLY FIRSTMINUTE NA PŘÍŠTÍ ROK je prodloužena!

Zdroj: SATJAM

Podzimní akční slevy na krytiny SATJAM

Podzimní akční slevy na krytiny SATJAM

REKLAMA
REKLAMA