REKLAMA
Hledat
Mapa cennemovitostí v ČR
estav.tvnový videoportál
Všechna témata

Odpoledne plné dobrodružství a dřeva

Sen snad každého dítěte - plavit se vzducholodí za dobrodružstvím - se alespoň částečně splnil novým členům komunity Dřevo je cesta.

Vlastníci i správci lesů, stavební firmy, zástupci středních odborných škol, ale i výrobce hraček se sešli v úterý 10. ledna 2017 v Centru současného umění v DOXu, aby se stali nositeli značky Dřevo je cesta. Po podpisu “Prohlášení nositele značky”, kterým dali najevo, že sdílí myšlenky projektu, dostal každý z nich dřevěné oprávnění využívat značku Dřevo je cesta  ve své činnosti. Jejich seznam najdete zde.

Noví nositelé si také odnesli balíček s brožurami, letáky, plackami a dalšími propagačními předměty. Cíl je jasný. Šířit informace o tom, že naše lesy jsou ve skvělém stavu, dřevo je naší obnovitelnou surovinou a jeho využíváním chráníme životní prostředí. Dobrá zpráva, kterých není nikdy dost. Důležitá, ale málo známá informace, kterou s námi budou noví nositelé šířit. Nelehký úkol, plný zajímavých diskuzí, možná i dobrodružství. Přesto nepochybujeme, že se s tím skvěle vypořádají.

Jedno velké dobrodružství je ovšem potkalo ještě ten den. V závěru odpoledne jsme se vydali na prohlídku do dřevěné vzducholodě Gulliver, která v prosinci 2016 “přistála” na střeše DOXu. Prohlídka byla o to zajímavější, že ji komentoval projektant a stavitel vzducholodě Zbyněk Šrůtek a také ředitel DOXu Leoš Válka.

První akce pro nové nositele značky se opravdu vyvedla. Strávit odpoledne ve společnosti lidí, kteří mají rádi les a dřevo, bylo velice příjemné.

Nadace dřevo pro život

Sdílet / hodnotit tento článek

Související témata

Mohlo by vás zajímat

České dřevo je cesta k rovnováze na Zemi!

České dřevo je cesta k rovnováze na Zemi!

Ve středu 26. 10. 2016 byl slavnostně zahájen projekt „Dřevo je cesta“, který organizuje Nadace dřevo pro život. Cílem projektu je informovat veřejnost o pozitivních dopadech využívání dřeva - naší domácí obnovitelné suroviny - na životní prostředí, českou společnost a ekonomiku.

E-book: Příručky ZDARMA!

Příručka Jak koupit bydlení

Jak koupit bydlení

Pomocník při koupi domu, bytu, pozemku.

Příručka Jak na povolení rodinného domu

Příručka Jak na povolení rodinného domu

Poradíme s vyřízením stavebního povolení

Partner tématu

Nejnovější články

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Akce a slevy

Zdroj: Heluz

Akce HELUZ CIHLY FIRSTMINUTE NA PŘÍŠTÍ ROK je prodloužena!

Akce HELUZ CIHLY FIRSTMINUTE NA PŘÍŠTÍ ROK je prodloužena!

Zdroj: SATJAM

Podzimní akční slevy na krytiny SATJAM

Podzimní akční slevy na krytiny SATJAM

REKLAMA
REKLAMA