Hledat
Mapa cennemovitostí v ČR
estav.tvnový videoportál
Všechna témata

Ordinace a operační sály s antibakteriálním sklem místo tradičních obkladů

V bánskobystrické poliklinice Novamed, spol. s r. o. byl po celkové rekonstrukci slavnostně uveden do provozu operační sál, ve kterém je vůbec poprvé na Slovensku použito namísto tradičních obkladů stěn unikátní antibakteriální sklo. Toto speciální sklo využívá antimikrobiální působení iontů stříbra, které ničí 99,9 % bakterií na jeho povrchu.

Nový operační sál tak díky této technologii poskytne lékařům i pacientům,  kteří na poliklinice Novamed podstupují některý z operačních zákroků jednodenní zdravotnické péče, hygienicky čisté a esteticky velmi příjemné prostředí.

Antimikrobiální účinky stříbra a jeho sloučenin jsou známy již dlouho. V dnešní době přísných hygienicko-epidemiologických norem ve zdravotnictví a zároveň narůstající rezistenci mikroorganismů vůči antibiotikům a dezinfekčním prostředkům je nevyhnutelné hledat alternativy, jak zajistit potřebná hygienická opatření a nepodílet se na dalším nárůstu rezistentních kmenů mikroorganismů. Využití antibakteriálního působení iontů stříbra ve speciálním skle společnosti AGC Glass Europe, které zajišťuje vysoký hygienický standard v prostorách nejen nemocničních zařízení, je snadným a ekonomicky efektivním řešením.

Antibakteriální sklo, na nějž má patent společnost AGC Glass Europe, je dostupné v podobě čirých skel, zrcadel a lakovaných skel v mnoha barevných variacích. Je vhodné k použití do izolačních zasklení oken, bezpečnostních dělicích příček a dveří nebo obkladů stěn.

V bánskobystrické poliklinice bylo instalováno celkem 50 m2 bílého a světle zeleného lakovaného skla s antibakteriální úpravou úpravou Lacobel AB White Pure a Lacobel AB Green Pastel. Všechna skla byla navíc na zadní straně opatřena bezpečnostní fólií, která chrání obklad proti vlhkosti a zároveň zajišťuje větší bezpečnost skla v případě jeho rozbití - případné úlomky skel zůstanou přichyceny na stěně a nedojde k poranění osob.

"Antibakteriální sklo je zatím ještě relativní novinkou, ale už teď můžeme říci, že se jedná o produkt budoucnosti. Nejen, že chrání před bakteriemi a plísněmi, ale navíc se jedná o produkt s vysokou estetikou a díky široké nabídce barev může doplnit nebo oživit jakýkoliv interiér", shrnuje výhody Pavel Hotový, produktový manažer zpracovaných skel společnosti AGC Flat Glass Czech.

Antibakteriální sklo je nenáročné na údržbu a velmi snadno se čistí, takže může nemocnicím a dalším provozům s přísnými hygienickými nároky výrazně pomoci v boji s nozokomiálními infekcemi a stále odolnějšími bakteriemi. Ty jsou zodpovědné za to, že se např. pobyt pacientů v nemocnicích často prodlužuje, a tím se léčba prodražuje.

Realizaci v Bánské Bystrici zajistila společnost AGC Trenčín, která je jedním ze zpracovatelských závodů společnosti AGC Flat Glass Czech. AGC je v současné době jedinou firmou, která tuto novinku využívající nanotechnologii vyrábí a v České republice a na Slovensku instaluje.

 

AGC Flat Glass Czech a.s., člen AGC Group

logo
Sklářská 450
416 74 Teplice, Řetenice

telefon: 417 50 11 11
e-mail: czech@eu.agc.com

web: www.agc-glass.eu/cs

Více o firmě Vyžádat další informace

Sdílet / hodnotit tento článek

Související témata

Mohlo by vás zajímat

Rozmanitost a design s novou škálou interiérových skel Lacobel a Matelac 2020

Rozmanitost a design s novou škálou interiérových skel Lacobel a Matelac 2020

Nová škála skel s názvem Lacobel a Matelac 2020 rozšiřuje tvůrčí možnosti tím, že dovoluje střídání matných a lesklých efektů a nabízí kombinace, které jsou někdy tón v tónu (14 stejných odstínů) nebo jindy ve vzájemném kontrastu. AGC nabízí rovněž exkluzivní službu – „MyColour by Lacobel and Matelac". Ta umožňuje…