REKLAMA

FOR ARCH 2016 otevřel své brány, co nabízí návštěvníkům?

27. ročník veletrhu FOR ARCH právě odstartoval! Na výstavišti PVA EXPO v Praze Letňanech tak až do soboty najdete 848 vystavovatelů ze 14 zemí světa. Tuto skutečnost můžeme potvrdit, hned vedle stánku TZB-info a ESTAV.cz se nachází stánek s indonéským nábytkem. Většinu vystavujících však představují tradiční stavební firmy a dodavatelé.
FOR ARCH 2016 otevřel své brány, co nabízí návštěvníkům?

Otevření největšího stavebního veletrhu v ČR provedli přestřižením pásky ministr financí Andrej Babiš, ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová, Richard Brabec, ministr životního prostředí a Pavel Sehnal, spolumajitel ABF a. s.

„Veletržní plocha byla vyprodána z velké většiny již dlouho dopředu, poslední drobné stánky jsme prodali měsíc před veletrhem. Je to důkaz, že tento svátek architektury a stavebnictví dále vzkvétá,“ řekl Pavel Sehnal.

„Ministerstvo pro místní rozvoj podporuje veletrh nejen moji účastí, ale především i finanční částkou. Je to pro nás jedna z nejdůležitějších akcí roku,“ prohlásila ministryně Karla Šlechtová.

Ministr Brabec představil příspěvek k podpoře českého stavebnictví ze strany Ministerstva pro životní prostředí:„Naše ministerstvo přichází s balíkem dotací Nová Zelená úsporám, Kotlíková dotace a Operační program životní prostředí.“

Po slavnostním zahájení se všichni zmínění odebrali na Konferenci ředitelů projektových společností 2016 pořádanou společností CEEC Research a GRAITEC. Tam se k nim připojili kolegové z MPO, Ministerstva dopravy, Svazu měst a obcí ČR, hospodářské komory a samozřejmě členové managementu významných firem v oboru, aby probrali aktuální situaci ve stavebnictví a výhled na nejbližší období.

Nezávislé a bezplatné Stavební poradenské centrum

Na letošním veletrhu odborníci z České komory autorizovaných inženýrů a techniků činných ve výstavbě poskytují všem zájemcům zdarma nezávislé poradenství. Najdete ho ve vstupní hale II. Konzultovat je možné projekty ze všech oblastí stavebnictví. Pro konkrétní zacílení na požadovaný dotaz a obor je možné vyhledat odborníka v rozvrhu konzultací.

Ocenění nejlepších

Na stavební veletrh patří i stavební soutěže. Mezi ně patří výstava účastníků a nominací celostátní stavební soutěže Stavba roku 2016, které si můžete prohlédnout během celého veletrhu ve vstupní hale II. Souběžně s výstavou probíhá online i hlasování veřejnosti, kde může každý podpořit svého favorita.

Společnost ABF a.s. oceňuje významné osobnosti české architektury čestným titulem „Architekt roku“, úspěšným mladým a začínajícím architektům je pak udělena cena Young Architect Award a na ukázkovou spolupráci architektů v obcích upozorňuje soutěž Architekt v obci. Dvacetileté výročí zde oslaví také soutěžní přehlídka stavebních řemesel SUSO.

Na FOR ARCHu nemůže chybět ani vyhlášení nejlepších vystavených výrobků Grand Prix. Odborná porota se zaměřuje hlavně na technické parametry, progresivní technologie, netradiční nápad, mimořádnou kvalitu za přijatelnou cenu, materiál, ekologické hledisko, energetickou úspornost i možnosti uplatnění na trhu. Novinkou letošního ročníku je zařazení přihlášených výrobků do bodového hodnocení kvality, tzv. RABF (Rating by Architecture and Building Foundation).

Jak koupit a rekonstruovat bydlení

S veletrhem je spojený tematický doprovodný program, jehož součástí jsou letos dvě konference pořádané portály TZB-info a ESTAV.cz. Pro každého, kdo plánuje koupi nebo rekonstrukci domu či bytu, pořádá portál ESTAV.cz konferenci Jak koupit a rekonstruovat bydlení, která se koná v pátek 23. 9. od 10 do 15:30 h ve vstupní hale 1 v sále 1. V sérii přednášek se dozvíte praktické rady stavebních inženýrů, právníků, designérů a dalších specialistů. Vstupné je zdarma v rámci vstupenky na veletrh, program naleznete zde, přihlásit se můžete zde.

Odborná konference Požární bezpečnost staveb

V souvislosti s probíhajícím projektem „Požární bezpečnost staveb“ na webu TZB-info je na FOR ARCH připravena stejnojmenná odborná konference. Jejím cílem je setkání různých profesí, které mají s požární bezpečností co dočinění a vzájemná diskuze. Konference je tak určena pro architekty, projektanty, developery, hasiče, elektroinstalatéry a další související profese. Představeny budou i aktuální právní předpisy a technické normy, které jsou povinni dodržovat provozovatelé. Konference se koná ve středu 21. 9. od 10 do 16 h. v kongresovém sále ve vstupní hale 2. Program naleznete zde (dole), přihlásit se můžete zde.

Konzultace stavebního práva na stánku TZB-info a ESTAV.cz

Na FOR ARCHu najdete samozřejmě i společný stánek TZB-info a ESTAV.cz. Ve středu a v sobotu bude na stánku analytik kalkulátoru cen energií Jan Schindler odpovídat na otázky ohledně dodavatelů elektřiny a plynu, v pátek na našem stánku přivítáme JUDr. Petru Adámkovou, Ph.D., odbornici na stavební právo, s níž můžete zdarma konzultovat své právní dotazy týkající se stavby a bydlení. Přijďte, těšíme se na vás!

Sdílet / hodnotit tento článek

Z kategorie CESTY DŘEVA a FOR PASIV si přečtěte

FOTOGALERIE: Inspirativní ohlédnutí za For arch 2016

FOTOGALERIE: Inspirativní ohlédnutí za For arch 2016

Sedmadvacátý ročník největšího mezinárodního stavebního veletrhu v České republice FOR ARCH, který proběhl od 20. do 24. září 2016 v PVA EXPO PRAHA, představil 841 vystavovatelů z patnácti zemí ...

JAK KOUPIT BYDLENÍ

Příručka Jak koupit bydlení

E-book: Příručka ZDARMA!

Pomocník při koupi domu, bytu, pozemku.

Partner tématu

Nejnovější články

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Akce a slevy

Ušetřete více než 60 000 Kč a získejte služby zdarma od Dům jedním tahem

Ušetřete více než 60 000 Kč a získejte služby zdarma od Dům jedním tahem

Akce od Dům jedním tahem: Ušetřete 62.350 Kč vč. DPH

Povrchová úprava střechy Lindab Premium za cenu základní úpravy Classic

Povrchová úprava střechy Lindab Premium za cenu základní úpravy Classic

Střecha Lindab Premium za cenu základní úpravy

Akce Grundfos na prémiová čerpadla pro váš dům a zahradu

Akce Grundfos na prémiová čerpadla pro váš dům a zahradu

Soutěž: Kompletní systém pro vytápění a větrání ZDARMA!

Šťavnatá jarní prémie na střešní okna FAKRO

Šťavnatá jarní prémie na střešní okna FAKRO

Získejte prémii až 9000 Kč! Šťavnatá jarní akce na střešní okna FAKRO

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

estav.cz v žebříčku návštěvnosti TOPlist