Hledat
Mapa cennemovitostí v ČR
estav.tvnový videoportál
Všechna témata

FOR ARCH 2016 otevřel své brány, co nabízí návštěvníkům?

27. ročník veletrhu FOR ARCH právě odstartoval! Na výstavišti PVA EXPO v Praze Letňanech tak až do soboty najdete 848 vystavovatelů ze 14 zemí světa. Tuto skutečnost můžeme potvrdit, hned vedle stánku TZB-info a ESTAV.cz se nachází stánek s indonéským nábytkem. Většinu vystavujících však představují tradiční stavební firmy a dodavatelé.
FOR ARCH 2016 otevřel své brány, co nabízí návštěvníkům?

Otevření největšího stavebního veletrhu v ČR provedli přestřižením pásky ministr financí Andrej Babiš, ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová, Richard Brabec, ministr životního prostředí a Pavel Sehnal, spolumajitel ABF a. s.

„Veletržní plocha byla vyprodána z velké většiny již dlouho dopředu, poslední drobné stánky jsme prodali měsíc před veletrhem. Je to důkaz, že tento svátek architektury a stavebnictví dále vzkvétá,“ řekl Pavel Sehnal.

„Ministerstvo pro místní rozvoj podporuje veletrh nejen moji účastí, ale především i finanční částkou. Je to pro nás jedna z nejdůležitějších akcí roku,“ prohlásila ministryně Karla Šlechtová.

Ministr Brabec představil příspěvek k podpoře českého stavebnictví ze strany Ministerstva pro životní prostředí:„Naše ministerstvo přichází s balíkem dotací Nová Zelená úsporám, Kotlíková dotace a Operační program životní prostředí.“

Po slavnostním zahájení se všichni zmínění odebrali na Konferenci ředitelů projektových společností 2016 pořádanou společností CEEC Research a GRAITEC. Tam se k nim připojili kolegové z MPO, Ministerstva dopravy, Svazu měst a obcí ČR, hospodářské komory a samozřejmě členové managementu významných firem v oboru, aby probrali aktuální situaci ve stavebnictví a výhled na nejbližší období.

Nezávislé a bezplatné Stavební poradenské centrum

Na letošním veletrhu odborníci z České komory autorizovaných inženýrů a techniků činných ve výstavbě poskytují všem zájemcům zdarma nezávislé poradenství. Najdete ho ve vstupní hale II. Konzultovat je možné projekty ze všech oblastí stavebnictví. Pro konkrétní zacílení na požadovaný dotaz a obor je možné vyhledat odborníka v rozvrhu konzultací.

Ocenění nejlepších

Na stavební veletrh patří i stavební soutěže. Mezi ně patří výstava účastníků a nominací celostátní stavební soutěže Stavba roku 2016, které si můžete prohlédnout během celého veletrhu ve vstupní hale II. Souběžně s výstavou probíhá online i hlasování veřejnosti, kde může každý podpořit svého favorita.

Společnost ABF a.s. oceňuje významné osobnosti české architektury čestným titulem „Architekt roku“, úspěšným mladým a začínajícím architektům je pak udělena cena Young Architect Award a na ukázkovou spolupráci architektů v obcích upozorňuje soutěž Architekt v obci. Dvacetileté výročí zde oslaví také soutěžní přehlídka stavebních řemesel SUSO.

Na FOR ARCHu nemůže chybět ani vyhlášení nejlepších vystavených výrobků Grand Prix. Odborná porota se zaměřuje hlavně na technické parametry, progresivní technologie, netradiční nápad, mimořádnou kvalitu za přijatelnou cenu, materiál, ekologické hledisko, energetickou úspornost i možnosti uplatnění na trhu. Novinkou letošního ročníku je zařazení přihlášených výrobků do bodového hodnocení kvality, tzv. RABF (Rating by Architecture and Building Foundation).

Jak koupit a rekonstruovat bydlení

S veletrhem je spojený tematický doprovodný program, jehož součástí jsou letos dvě konference pořádané portály TZB-info a ESTAV.cz. Pro každého, kdo plánuje koupi nebo rekonstrukci domu či bytu, pořádá portál ESTAV.cz konferenci Jak koupit a rekonstruovat bydlení, která se koná v pátek 23. 9. od 10 do 15:30 h ve vstupní hale 1 v sále 1. V sérii přednášek se dozvíte praktické rady stavebních inženýrů, právníků, designérů a dalších specialistů. Vstupné je zdarma v rámci vstupenky na veletrh, program naleznete zde, přihlásit se můžete zde.

Odborná konference Požární bezpečnost staveb

V souvislosti s probíhajícím projektem „Požární bezpečnost staveb“ na webu TZB-info je na FOR ARCH připravena stejnojmenná odborná konference. Jejím cílem je setkání různých profesí, které mají s požární bezpečností co dočinění a vzájemná diskuze. Konference je tak určena pro architekty, projektanty, developery, hasiče, elektroinstalatéry a další související profese. Představeny budou i aktuální právní předpisy a technické normy, které jsou povinni dodržovat provozovatelé. Konference se koná ve středu 21. 9. od 10 do 16 h. v kongresovém sále ve vstupní hale 2. Program naleznete zde (dole), přihlásit se můžete zde.

Konzultace stavebního práva na stánku TZB-info a ESTAV.cz

Na FOR ARCHu najdete samozřejmě i společný stánek TZB-info a ESTAV.cz. Ve středu a v sobotu bude na stánku analytik kalkulátoru cen energií Jan Schindler odpovídat na otázky ohledně dodavatelů elektřiny a plynu, v pátek na našem stánku přivítáme JUDr. Petru Adámkovou, Ph.D., odbornici na stavební právo, s níž můžete zdarma konzultovat své právní dotazy týkající se stavby a bydlení. Přijďte, těšíme se na vás!

Sdílet / hodnotit tento článek

Související témata

Přečtěte si více k tématu FOR PASIV, FOR THERM, FOR WOOD

Veletrh For Pasiv - archivní snínek redakce, foto Jiří Zilvar

Přijďte na veletrh FOR PASIV 2022. ESTAV.cz nabízí volnou vstupenku zdarma!

Přijměte pozvání redakce ESTAV.cz na jarní stavební veletrhy zaměřené na úsporné bydlení, vytápění a dřevostavby FOR PASIV, FOR THERM a FOR WOOD. Na veletrhu můžete získat na našem stánku příručku Jak koupit bydlení. Navštívit můžete i odborný doprovodný program. Vstupte na veletrh zcela zdarma s naší volnou…

REKLAMA