REKLAMA
Témata Hledat

Architektonické inspirace

Mozaika nápadů z celého světa na ESTAV.cz!

Přírodní stavby na vlastní oči? Přihlašte se na exkurzi již dnes!

V sobotu 1. 10. 2016 pořádá spolek Ekodům dva exkurzní okruhy, na kterých můžete navštívit stavby s úsporným provozem a přírodními stavebními materiály. Tyto exkurze svým formátem navazují na úspěšné konference Příběhy domů. Během zastávek na stavbách vás provedou architekti i majitelé budov, díky čemuž je možné získat cennou zpětnou vazbu z fungování budov a dozvědět se aktuální informace z první ruky.
Přírodní stavby na vlastní oči? Přihlašte se na exkurzi již dnes!

Na každém okruhu navštívíte čtyři stavby. Severním okruhem vás provede architekt Jan Márton z ateliéru Nature Systems. Navštívíme dva pasivní domy, jeden se slaměnou izolací, hliněnými omítkami a krásnými ozeleněnými střechami, druhý bude dřevostavba z recyklovaných materiálů. Křižanským slaměným domem vás provede zahradní architektka, třešničkou na dortu bude dům waldorfského učitele stavěný svépomocí.

Druhý okruh, jihovýchodně od Prahy, povede architekt Miroslav Ščudla z ateliéru Doma. Mix různorodých staveb je nastaven tak, aby si návštěvníci mohli porovnat různé způsoby výstavby. Cesta povede od low-tech řešení rekonstrukce, až po kvalitně a profesionálně realizovaný slaměný pasivní dům z dílny Aleše Brotánka. Příjemná bude jistě návštěva u sochaře Lukáše Gavlovského ve vlastnoručně postavené vestavbě do stodoly.

Bližší informace o exkurzích a možnost přihlášení naleznete na webu spolku Ekodům.

Exkurze Ekodům z. s. 2015, foto: Ing. arch. Oldřich Rejl - ESTAV.czExkurze Ekodům z. s. 2015, foto: Ing. arch. Oldřich Rejl - ESTAV.cz

Ekodům z.s.

Sdílet / hodnotit tento článek

Mohlo by vás zajímat

REKLAMA
REKLAMA

estav.cz v žebříčku návštěvnosti TOPlist

14.11.2018 konference TZB-info o bytových domech

Připravujete rekonstrukci bytového domu? Jak na úspory za energie a zhodnocení domu? Jak plánovat opravy a finance? Unikátní publikace pro účastníky. Těšíme se na vás v Praze.

Program a přihláška