Hledat
Mapa cennemovitostí v ČR
estav.tvnový videoportál
Všechna témata

Předností nových regulátorů Junkers je kompatibilita s řadou otopných soustav

Značka Junkers dodává v současnosti kondenzační plynové kotle do celé Evropy. S jejich vývojem, se zpřísňující se legislativou a předpisy, se vylepšují i řídicí systémy otopných zařízení – jedná se především o ekvitermní nebo prostorové regulace.

Nová generace regulátorů Junkers přichází s celou řadou komfortních funkcí, s jejichž pomocí lze vytápění a přípravu teplé vody přesně přizpůsobit vašim potřebám.

Z důvodu efektivnějšího využití spalného tepla je vhodné kondenzační kotel doplnit ekvitermním regulátorem, který se doporučuje zejména pro větší byty či rodinné domy. Ekvitermní regulace totiž sleduje, na rozdíl od prostorové regulace, také vnější teplotu, podle které následně plynový kotel zvyšuje nebo snižuje výkon a tudíž i teplotu uvnitř místností.

Nové ekvitermní regulátory teploty Junkers sledují venkovní teplotu a zároveň počítají také s vlivem skutečné vnitřní teploty. Dle toho následně přizpůsobí výkon plynového kotle. Vlajkovou lodí je ekvitermní regulátor CW 400, který spolupracuje se všemi současně dodávanými kondenzačními kotli Junkers nabízenými na českém trhu a do většiny se nechá i vestavět. Je vybaven týdenním programem se 6 spínacími časy na den, je schopný regulovat a řídit až 4 směšované nebo 3 směšované a 1 nesměšovaný otopný okruh na vytápění bez nutnosti dálkového ovládání, k tomu až 2 okruhy pro přípravu TV. Optimálně si poradí se solárním systémem jak pro přípravu TV, tak s podporou vytápění.

Ekvitermní regulátor CW 100 nabízí komfort obsluhy pouze pro jednoduchou otopnou soustavu s jedním otopným okruhem na vytápění a jedním okruhem pro přípravu teplé vody v připojeném nepřímo ohřívaném zásobníku TV. Na rozdíl od starších typů regulátorů Junkers lze u CW 100 odpojit venkovní čidlo a z ekvitermního regulátoru se po přenastavení stává prostorový regulátor CR 100. Základní neprogramovatelný prostorový regulátor CR 10 je vhodný pro jeden otopný okruh a lze ho využít i jako dálkové ovládání pro regulátor CR 400.

Prostorové regulátory teploty v místnosti jsou určeny pro malé a středně velké byty. Regulace teploty měří a srovnává skutečnou teplotu v místnosti s požadovanou teplotou a podle potřeby ohlašuje řídicí jednotce v plynovém kotli, zda je nutno zvýšit nebo snížit topný výkon.

Bosch Termotechnika s.r.o. - obchodní divize Bosch Junkers

logo
Průmyslová 372/1
108 00 Praha 10 - Štěrboholy

zelená linka: 840 111 190
e-mail: vytapeni@cz.bosch.com

web: www.bosch-vytapeni.cz/, www.bosch-homecomfort.cz

Více o firmě Vyžádat další informace

Sdílet / hodnotit tento článek

Mohlo by vás zajímat

Pssst! Slyšíte ten kotel? Tronic Heat 3500

Pssst! Slyšíte ten kotel? Tronic Heat 3500

První elektrický Bosch kotel na českém trhu – Tronic Heat 3500 představuje moderní a ekologický zdroj tepla v luxusním nízkohlučném provedení, který zajistí hospodárné vytápění vašeho bydlení.

REKLAMA