REKLAMA
Témata Hledat

Architektonické inspirace

Mozaika nápadů z celého světa na ESTAV.cz!

Jak se zbavit starých povrchových úprav?

Odstraňovač starých nátěrů a omítek vám jako speciální prostředek se syntetickým pojivem důkladně očistí podklad. Vhodný je také pro odstranění nechtěného ušpinění okolních nenatíraných ploch (zámkové dlažby, soklů, keramických obkladů).

Prostředek se používá na odstraňování omítek a nátěrů s organickým pojivem ze silikátových podkladů nebo základních vrstev vnějších tepelně izolačních kompozitních systémů. Omítky, nátěry, případně skvrny po jejich aplikaci, je možné odstraňovat ze všech minerálních podkladů, betonových ploch, vápenocementových a cementových omítek, přírodního i umělého kamene. Nepoužívat na vlhký podklad. Doporučujeme použít při teplotě podkladu a vzduchu v rozmezí +15 °C až +25 °C.

Aplikace

Naneste 1 až 2 mm silnou vrstvu na povrch, ze kterého chcete odstranit starou povrchovou úpravu. Nechte působit 5 až 30 minut (podle charakteru a tloušťky nátěru) tak, aby přípravek pronikl do nátěru v jeho celé tloušťce. Odstraňovač nesmí zaschnout – aplikujte pouze na takovou plochu, kterou jste schopni během 5 – 30 minut zpracovat. Špachtlí nebo jiným náčiním odstraňte rozrušenou vrstvu nátěru. Poté povrch opláchněte vodou. Rozrušený nátěr můžete odstranit také tlakovou vodou (80 – 100 bar). Odstraňovač vytváří s vodou emulzi, proto stačí povrch opláchnout studenou vodou (nejlépe tlakovou). U silnovrstvých nebo několikavrstvých nátěrech postup opakujte až do úplného odstranění barev a omítek z povrchu. Očištěný povrch musí být dokonale zbaven všech stop po odstraňovači.
Pokud by na povrchu zůstaly stopy po odstraňovači, tento by mohl nový nátěr rozrušit. Vždy je třeba volit konkrétní postup na základě výsledku zkoušky na malé ploše.

Nářadí, nádoby a nástroje je nutné ihned po použití očistit vodou. Všechny výplně otvorů (včetně rámů), parapety a ostatní konstrukce na fasádě je nutné chránit před ušpiněním

Spotřeba je cca 0,3 – 0,6 kg/m2. Výrobek je dodáván v nádobě 0,75 litru nebo kanystrech 5 a 20 litrů pod čísly E703 075, E703 5 a E703 20.

Zvláštní upozornění

Nepoužívat pro odstranění skvrn z okenních rámů (dřevěných i plastových) a parapetů s barevnou povrchovou úpravou! Před nanášením odstraňovače nátěrů je nutné dokonale zakrýt všechny lakované a umělohmotné plochy, omylem znečištěné plochy je třeba rychle umýt vodou. Rostliny zakrýt fólií nebo mokrou textilií.

Nejdůležitější vlastnosti

  • důkladné očištění podkladu
  • lehce zpracovatelný
  • šetrný k životnímu prostředí
  • biologicky odbouratelná směs

CHCETE PORADIT VE VAŠEM REGIONU?

Najdeme řešení i pro Váš projekt, v každém regionu jsou specialisté firmy Weber, kteří Vám rádi poradí. Kontaktujte nás emailem info@weber-terranova.cz nebo telefonicky dle příslušného kraje na mapce.

Saint-Gobain Construction Products CZ a.s., Divize WEBER

Sdílet / hodnotit tento článek

Mohlo by vás zajímat

Jednoduché betonování bez míchání

Jednoduché betonování bez míchání

Mnohostranně použitelný beton, u kterého odpadá míchání. To je suchá betonová směs Weber.mix sloupkobeton. Výborně se hodí k zabetonovávání plotových sloupků, vlajkových stožárů, houpaček, zahradních ...

Jak na renovaci podlah v privátních garážích?

Jak na renovaci podlah v privátních garážích?

Podlahy v garážích jsou poškozené, mají trhliny, povrch je znehodnocen starými nátěry, případně je beton znečištěn provozními kapalinami. V článku najdete návod jak připravit podklad pro opravu a jak ...

Čím přetírat sklotextilní tapety Novelio?

Čím přetírat sklotextilní tapety Novelio?

Dříve oblíbená úprava stěn tapetami se díky sklovláknitým tapetám Novelio® opět stává žádanou. Tyto moderní sklotextilní tapety vytváří bezchybnou povrchovou úpravu stěn a stropů. Současně zpevňují ...

REKLAMA
REKLAMA

estav.cz v žebříčku návštěvnosti TOPlist

14.11.2018 konference TZB-info o bytových domech

Připravujete rekonstrukci bytového domu? Jak na úspory za energie a zhodnocení domu? Jak plánovat opravy a finance? Unikátní publikace pro účastníky. Těšíme se na vás v Praze.

Program a přihláška