REKLAMA
Hledat
Mapa cennemovitostí v ČR
estav.tvnový videoportál
Všechna témata

Jak se vám líbí dřevostavba s plně prosklenou čelní stěnou?

Inovativní kombinace materiálů, jako je sklo a dřevo na fasádách, je a bude v dlouhodobém horizontu silným impulsem pro budoucnost architektury a designu dřevostaveb. Modelovým příkladem úspěšné realizace je dřevostavba rodinného domu Haas Fertigbau ve vzorovém centru Blau Lagune s celoplošnou skleněnou fasádou.

Na funkční spojení skla a dřeva se dlouhodobě zaměřuje projekt HGV (Holz-Glas-Verbund), jehož cílem je vyvinout stabilní, extrémně tenké a velkoplošné skleněné fasády na objektech se dřevem jako konstrukčním materiálem. Výzkumnou spolupráci s dalšími partnery rozvíjí rakouská společnost Haas Fertigbau Holzbauwerk GmbH & Co KG. Ta je podobně jako tuzemská společnost Haas Fertigbau Chanovice součástí evropské skupiny Haas Group.

Funkční a spolehlivá inovace materiálů jako je sklo a dřevo poskytuje moderní alternativu k tradičním ocelovým a skleněným fasádám. Cílem intenzivního výzkumu je optimální spojení dřeva a skla jako konstrukčního materiálu pro fasády. Výzkum je společným projektem Haas Fertigbau Rakousko, Technické univerzity ve Vídni, rakouského výrobce skla Petschenig glastec GmbH a firmy Hermann Otto GmbH, výrobce lepidel Otto-Chemie.

Dřevostavba Vita 125 ve vzorovém centru Blau Lagune u Vídně s jeho experimentální čelní, plně prosklenou obvodovou stěnou je součástí uvedeného výzkumného projektu a již nyní plně dokazuje široké možnosti moderních dřevostaveb z produkce Haas Fertigbau.

Haas Fertigbau s.r.o.

logo
Sídlo
Klostermannova 629
342 01 Sušice II

telefon: +420 372 483 111
e-mail: info@Haas-Fertigbau.cz

web: www.Haas-Fertigbau.cz

Více o firmě Vyžádat další informace

Sdílet / hodnotit tento článek

Mohlo by vás zajímat

Navštivte vzorové rodinné a referenční domy HAAS FERTIGBAU

Navštivte vzorové rodinné a referenční domy HAAS FERTIGBAU

Máte již svého favorita, vybrali jste si svůj rodinný dům, či bungalov, ale stále si nejste na 100 % jisti svým výběrem? Není pro vás lehké představit si rodinný dům z katalogu v reálném provedení? Přijďte si prohlédnout vzorové domy.

Žhavá letní nabídka montovaných rodinných domů

Žhavá letní nabídka montovaných rodinných domů

Oblíbené bungalovy jsou ještě dostupnější! Instinkt S a Instinkt S2 v provedení na klíč nabízíme do 31. 8. 2016 za akční cenu 2 599 000 Kč včetně DPH. Pořiďte si nový dům s výhodnou slevou.

REKLAMA