REKLAMA
Hledat

Fotosoutěž Otevřená Praha Pořádá ESTAV.cz a Open House Praha.

estav.tvnový videoportál
Všechna témata

Zajistěte si zdravý interiér s novým nátěrem AirMal a deskami Activ´Air

Zajímáte se o zdravý životní styl a záleží vám na tom, aby prostředí, ve kterém žijete, bylo co nejzdravější? Víte, že se v interiérech vyskytuje škodlivý formaldehyd v nezanedbatelných koncentracích? Desky Activ´Air s novou barvou AirMal od Rigipsu trvale odstraní až 70 % formaldehydu z ovzduší.

Jak se zbavit nepřítele jménem formaldehyd?

Formaldehyd je lidskému zdraví škodlivý a bohužel se nachází v mnoha komponentech našich interiérů. Slouží jako surovina pro výrobu barviv, laků, lepidel, mořidel apod. Problematické je jeho odpařování ze stavebního materiálu, dřevotřískového nábytku, podlah, koberců a hraček, kde je použit jako lepidlo. Člověk může být formaldehydu vystaven vdechnutím, pozřením a kožním kontaktem. Při nízkých koncentracích dochází k podráždění sliznic horních cest dýchacích, při vyšších koncentracích se pak dostavují silné otoky, záněty plic. Je možnou příčinou atopických ekzémů či alergických stavů.

Podle průzkumů v interiéru trávíme až 85 % dne a stále více nám záleží i na tom, jak zdraví prospěšné je prostředí, ve kterém bydlíme a pracujeme. Proto je mimořádně v trendu sádrokartonová deska Activ´Air od společnosti Rigips, která disponuje technologií umožňující pohlcování formaldehydu.

„Activ´Air nám dělá velkou radost a jeho úspěch je důkazem, že lidem záleží na tom, aby pobývali ve zdravém prostředí,“ uvádí k tomu marketingový ředitel společnosti Rigips, Martin Sochor.

AirMal pro dokonalou a dlouhotrvající funkci desek Activ´Air

Aby technologie Activ´Air opravdu fungovala a formaldehyd ze vzduchu pohlcovala, je potřeba používat vhodné finální nátěry. AirMal splňuje přesně to, co desky potřebují: je velmi prodyšný sněhobílý – vysoce kryvý – otěruvzdorný – tónovatelný. Naopak nevhodné jsou nátěry na minerální bázi (vápenné, na bázi vodního skla) i hliníkové nátěry.

Nová interiérová barva AirMal zachovává účinnost složky Activ´Air, která je funkční po dobu minimálně 50 let a trvale odstraňuje až 70 % formaldehydu z ovzduší. Je vhodná také na ostatní typy sádrokartonových desek a jiné běžné povrchy. Vyrábí se v barevných odstínech podle vzorníku WEBER color line a je ředitelná čistou vodou. Tónování lze též provádět tónovacími barvami vhodnými pro disperzní nátěry. AirMal se prodává v 15 kg balení.

Saint-Gobain Construction Products CZ a.s., Divize Rigips

logo
Smrčkova 2485/4
180 00 Praha 8 - Libeň

telefon: 220 406 506, 220 406 507, 220 406 508
e-mail: info@rigips.cz

web: www.rigips.cz

Více o firmě Vyžádat další informace

Sdílet / hodnotit tento článek

Související témata

Mohlo by vás zajímat

Pohádkový dětský pokoj v paneláku

Pohádkový dětský pokoj v paneláku

Panelové byty skýtají často různá úskalí. Jedněmi z nich jsou například nerovné stěny a tenké příčky, se kterými se pojí vysoká hlučnost. Majitelé jednoho takového panelového bytu se proto rozhodli pro nejrychlejší a zároveň nejsnadnější typ stavebních úprav, a to pro tzv. suchou výstavbu s použitím sádrokartonu od…

ACTIV´AIR - čistý vzduch po generace

ACTIV´AIR - čistý vzduch po generace

Věděli jste, že až 85 % času trávíte v interiéru? Celý den se zdržujete doma, v práci, ve škole či ve sportovním zařízení. Během této doby vdechujete velké množství škodlivých látek. Tyto látky jsou sice neviditelné, zato jsou zdravotně nevyhovující. Nazýváme je těkavými organickými látkami.

REKLAMA