REKLAMA
Témata Hledat

Ceny nemovitostí a nájmů

Přehledně v mapě!

Nové plastové okno SULKO Synego má nejlepší parametry ve své třídě

To co bylo dříve výsadou spíše technologicky ukázkových projektů nebo nákladnějších staveb, tedy aktivní řešení tepelných mostů, izolace tepla jako takového či možných solárních zisků se dnes čím dál více prosazuje i v konstrukcích běžných rodinných domů. Za tuto skutečnost může jednak větší informovanost zákazníků, kteří od svých domů očekávají nejen kvalitu stavby, ale zejména také úspory v dlouhodobých horizontech provozu dané nemovitosti.

Na tuto aktuální poptávku po univerzálních oknech s kvalitní hodnotou a technologií tepelné izolace, které zároveň splňují současné požadavky EU na nízkou energetickou spotřebu staveb, se rozhodla zareagovat společnost SULKO. Ta se svým partnerem, prestižní německou firmou REHAU, představuje nový model SULKO Synego.

Univerzální okenní profil pro rodinný dům i větší projekt

Málokdy se poštěstí, že v nabídce společností, které se zabývají návrhem a montáží oken, najdete univerzální rám, který je aplikovatelný na téměř jakýkoliv stavební projekt a přesto nabízí velmi slušnou cenu. Okenní rám SULKO Synego je ovšem odpovědí právě v kategorii okenního profilu pro každý projekt. K univerzálnímu použití jej předurčuje už jeho stavební hloubka, která činí 80mm a podhledová výška 117mm a zejména unikátní kombinace tepelně-izolačních, zvukově-izolačních a statických vlastností. Důležitý je také moderní design profilu, který lze v případě SULKO Synego opatřit 30 různými dekory a to včetně úpravy pomocí stříkaných barev RAL Resist.

TOP vlastnosti:

  • šestikomorový profil v křídle, sedmikomorový profil v rámu
  • izolační trojsklo ve standardním provedení
  • vhodné pro pasivní a nízkoenergetické domy
  • vynikající tepelná i hluková izolace
  • splňuje podmínky dotace Zelená úsporám

Dostatečná tepelná izolace i pro pasivní dům

Když má být okenní rám univerzální, je nutné při jeho vývoji myslet na různé typy budov a s tím související zasklení. SULKO Synego v základu nabízí tři varianty, od izolačního dvojskla až po dvě verze izolačního trojskla, se kterým se dostanete až na hodnotu 0.8 součinitele tepelného prostupu. Díky tomu jsou profily SULKO Synego použitelné i do konstrukcí nízkoenergetických a pasivních domů, kde je ocení zejména majitelé, kteří nechtějí nebo nemohou investovat do hliníkových profilů. O dobrou izolaci rámu z továrny v REHAU se pak postará 7 vnitřních komor v rámu a 6 komor v křídle.

Dvě různá provedení a snadná údržba

Pokud se podíváme na provedení linií rámu, pak je u SULKO Synego na výběr provedení v rovném křídle, které oceníte zejména v případě moderních staveb, nebo designové křídlo, které v sobě kombinuje i okapovou lištu. Obě tyto varianty však mají stejně snadnou údržbu díky vysoce kvalitní, hladké povrchové úpravě High-Definition-Finishing. Technologie HDF zajišťuje výrazně hladší povrch, na kterém se nečistoty těžko udrží.

Technická specifikace: 1. izolační trojsklo, 2.zasklívací těsnění, 3.zasklívací lišta, 4.zasklívací podložka, 5.vyrovnávací podložka, 6.dorazové těsnění, 7.středové těsnění

Invence + technologie = Zelená úsporám

Celý systém SULKO Synego je navržen tak, aby jeho parametry splňovaly podmínky pro udělení dotace v rámci programu Zelená úsporám. Na kvalitní okna si tak můžete požádat o peněžní přispění od státu, čímž si ulehčíte cestu k levnějšímu a úspornějšímu provozu vašeho domu. Ať už děláte běžný rodinný dům, kancelářskou budovu, pasivní dům, nebo potřebujete kvalitní zateplení staršího domu, jsou pro Vás univerzální profily SULKO Synego tím pravým řešením.

Základní technické parametry:

Stavební hloubka 80 mm
Počet komor rám/křídlo 7 / 6
Počet těsnění 3
Šířka zasklení max 51 mm
Tepelná izolace
s dvojsklem 1,1 (Uw) 1,1
s trojsklem 0,7 (Uw) 0,87
s trojsklem 0,6 (Uw) 0,8
Barevné dekory 30 druhů
Stříkané barvy RAL Resist ano

SULKO s.r.o.

logo
Československé armády 981/41
789 01 Zábřeh

telefon: 583 469 111
zelená linka: 800 155 156
e-mail: sulko@sulko.cz

web: www.sulko.cz

Více o firmě Vyžádat další informace

Sdílet / hodnotit tento článek

Související témata

Přečtěte si více k tématu Okna

Foto: Fitim Mucaj

Měli u domu nevzhledné betonové sloupořadí. Vyčarovali elegantní přístavbu

Domy, ve kterých plánujeme bydlet, k nám ne vždy doputují v originálním balení a vonící novotou. Někdy jsou to, zachovalosti a plné funkčnosti navzdory prostě stavby, ve kterých už někdo žil a měl s nimi své vlastní plány. Které se pak novým majitelům nemusí zdát pochopitelné. Což je i příklad rodinného domu, který…

Zdroj: lboro.ac.uk

Okna plná vody snižují energetickou náročnost domů

Cirkulující voda místo klimatizace. Nápad, který pochází z přírody. Podobně jako voda cirkuluje v oceánech z míst teplejších do míst chladnějších a vyrovnává tak teplotní rozdíly na planetě nechávají výzkumníci cirkulovat vodu po budově. Voda tak vyrovnává teplotní rozdíly, ochlazuje přehřívaná místa a vyhřívá místa…

Zdroj: AdobeStock- stock56876

Nezapomeňte před zimou seřídit a opravit plastová okna

Podzimní měsíce představují ideální čas pro jednu nepříliš lákavou, ovšem velmi důležitou činnost, a sice údržbu plastových oken. Pravidelným servisem například předejdete rychlému opotřebení oken i zbytečným výdajům za vytápění způsobených špatným těsněním. Stačí před nástupem zimy provést pět důležitých kroků.

Rekonstrukce bytu z první republiky: Sondy, bourací práce, pohledové zdivo

Rekonstrukce bytu z první republiky: Sondy, bourací práce, pohledové zdivo

V předešlém článku tohoto seriálu jsme se zabývali koupí prvorepublikové nemovitosti, předpokládaným rozsahem rekonstrukce či přípravnými projekčními pracemi. V tomto díle se již pustíme do vlastní rekonstrukce, která začala postupně zodpovídat spoustu předem nevyjasněných záležitostí. Podívejte se na demoliční práce…

E-book: Příručky ZDARMA!

Příručka Jak koupit bydlení

Jak koupit bydlení

Pomocník při koupi domu, bytu, pozemku.

Příručka Jak na povolení rodinného domu

Příručka Jak na povolení rodinného domu

Poradíme s vyřízením stavebního povolení

Partner tématu

Nejnovější články

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Akce a slevy

Zdroj: Rigips.cz

Zapojte se do Rekonstrukční výzvy a získejte materiál v hodnotě 150 tis. Kč

Soutěž - získejte materiál na konstrukce suché výstavby značky Rigips a ISOVER

Zdroj: IVAR CS

Akce IVAR DAB Studená voda

Akce IVAR DAB Studená voda

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA