REKLAMA
Témata Hledat

Ceny nemovitostí a nájmů

Přehledně v mapě!

Nové plastové okno SULKO Synego má nejlepší parametry ve své třídě

To co bylo dříve výsadou spíše technologicky ukázkových projektů nebo nákladnějších staveb, tedy aktivní řešení tepelných mostů, izolace tepla jako takového či možných solárních zisků se dnes čím dál více prosazuje i v konstrukcích běžných rodinných domů. Za tuto skutečnost může jednak větší informovanost zákazníků, kteří od svých domů očekávají nejen kvalitu stavby, ale zejména také úspory v dlouhodobých horizontech provozu dané nemovitosti.

Na tuto aktuální poptávku po univerzálních oknech s kvalitní hodnotou a technologií tepelné izolace, které zároveň splňují současné požadavky EU na nízkou energetickou spotřebu staveb, se rozhodla zareagovat společnost SULKO. Ta se svým partnerem, prestižní německou firmou REHAU, představuje nový model SULKO Synego.

Univerzální okenní profil pro rodinný dům i větší projekt

Málokdy se poštěstí, že v nabídce společností, které se zabývají návrhem a montáží oken, najdete univerzální rám, který je aplikovatelný na téměř jakýkoliv stavební projekt a přesto nabízí velmi slušnou cenu. Okenní rám SULKO Synego je ovšem odpovědí právě v kategorii okenního profilu pro každý projekt. K univerzálnímu použití jej předurčuje už jeho stavební hloubka, která činí 80mm a podhledová výška 117mm a zejména unikátní kombinace tepelně-izolačních, zvukově-izolačních a statických vlastností. Důležitý je také moderní design profilu, který lze v případě SULKO Synego opatřit 30 různými dekory a to včetně úpravy pomocí stříkaných barev RAL Resist.

TOP vlastnosti:

  • šestikomorový profil v křídle, sedmikomorový profil v rámu
  • izolační trojsklo ve standardním provedení
  • vhodné pro pasivní a nízkoenergetické domy
  • vynikající tepelná i hluková izolace
  • splňuje podmínky dotace Zelená úsporám

Dostatečná tepelná izolace i pro pasivní dům

Když má být okenní rám univerzální, je nutné při jeho vývoji myslet na různé typy budov a s tím související zasklení. SULKO Synego v základu nabízí tři varianty, od izolačního dvojskla až po dvě verze izolačního trojskla, se kterým se dostanete až na hodnotu 0.8 součinitele tepelného prostupu. Díky tomu jsou profily SULKO Synego použitelné i do konstrukcí nízkoenergetických a pasivních domů, kde je ocení zejména majitelé, kteří nechtějí nebo nemohou investovat do hliníkových profilů. O dobrou izolaci rámu z továrny v REHAU se pak postará 7 vnitřních komor v rámu a 6 komor v křídle.

Dvě různá provedení a snadná údržba

Pokud se podíváme na provedení linií rámu, pak je u SULKO Synego na výběr provedení v rovném křídle, které oceníte zejména v případě moderních staveb, nebo designové křídlo, které v sobě kombinuje i okapovou lištu. Obě tyto varianty však mají stejně snadnou údržbu díky vysoce kvalitní, hladké povrchové úpravě High-Definition-Finishing. Technologie HDF zajišťuje výrazně hladší povrch, na kterém se nečistoty těžko udrží.

Technická specifikace: 1. izolační trojsklo, 2.zasklívací těsnění, 3.zasklívací lišta, 4.zasklívací podložka, 5.vyrovnávací podložka, 6.dorazové těsnění, 7.středové těsnění

Invence + technologie = Zelená úsporám

Celý systém SULKO Synego je navržen tak, aby jeho parametry splňovaly podmínky pro udělení dotace v rámci programu Zelená úsporám. Na kvalitní okna si tak můžete požádat o peněžní přispění od státu, čímž si ulehčíte cestu k levnějšímu a úspornějšímu provozu vašeho domu. Ať už děláte běžný rodinný dům, kancelářskou budovu, pasivní dům, nebo potřebujete kvalitní zateplení staršího domu, jsou pro Vás univerzální profily SULKO Synego tím pravým řešením.

Základní technické parametry:

Stavební hloubka 80 mm
Počet komor rám/křídlo 7 / 6
Počet těsnění 3
Šířka zasklení max 51 mm
Tepelná izolace
s dvojsklem 1,1 (Uw) 1,1
s trojsklem 0,7 (Uw) 0,87
s trojsklem 0,6 (Uw) 0,8
Barevné dekory 30 druhů
Stříkané barvy RAL Resist ano

SULKO s.r.o.

logo
Československé armády 981/41
789 01 Zábřeh

telefon: 583 469 111
zelená linka: 800 155 156
e-mail: sulko@sulko.cz

web: www.sulko.cz

Více o firmě Vyžádat další informace

Sdílet / hodnotit tento článek

Související témata

Přečtěte si více k tématu Okna

Zdroj: AdobeStock - vladimirnenezic-1

Není sklo jako sklo. Okenní skla mají technické možnosti, které se vyplatí využívat

Není sklo, jako sklo. Okenní sklo může mít různé vlastnosti. Na domě můžeme využít skla akustická, protipožární, bezpečnostní. Náhledem do budoucnosti je technologie aktivních skel, které se zatemňují či zmatní řízeně. Začneme ale pěkně popořadě. Z čeho se okenní sklo skládá? A proč se nedávají na celý dům stejná skla?

Zdroj: TZB-info

Jak rekonstruovat a provozovat bytový dům? Poradíme na konferenci. Registrujte se!

S rozvojem technologií, zvyšováním podpory z dotačních programů a s novými povinnostmi z oblasti elektromobility čekají nové i stávající bytové domy nové investice. Jak se na ně připravit a kde na ně vzít? I to bude tématem konference Rekonstrukce a provoz bytových domů, kterou pořádá portál TZB-info 3. listopadu v…

Zdroj: Jiří Zilvar

Český soběstačný dům využívá na maximum výhledy do krajiny a energii ze slunce. Vyzkoušeli jsme ho!

Samota, klid, výhled na okolní lesy, zpěv ptáků a bzučení hmyzu. To jsou hlavní atributy místa, ve kterém stojí dům, který nepotřeboval žádné přípojky. Funguje zcela autonomně a známý je pod názvem Český soběstačný dům. Naši redaktoři v něm strávili tři dny, aby ho důkladně odzkoušeli. Co zaujalo šéfredaktora…

E-book: Příručky ZDARMA!

Příručka Jak koupit bydlení

Jak koupit bydlení

Pomocník při koupi domu, bytu, pozemku.

Příručka Jak na povolení rodinného domu

Příručka Jak na povolení rodinného domu

Poradíme s vyřízením stavebního povolení

Nejnovější články

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA