REKLAMA
Témata Hledat

Ceny nemovitostí a nájmů

Přehledně v mapě!

Víte, co všechno zlepšuje zvlhčování vzduchu?

Zvlhčování vzduchu není luxus, pozitivně působí nejen na naše zdraví. Optimální vzdušná vlhkost zvyšuje výkonnost lidí a strojů, kvalitu výrobků i efektivnost vynaložených energií. Také zajistí lepší klima v místnosti i lepší výsledky v chovu zvířat a pěstování rostlin.

Příliš suchý vzduch způsobuje potíže s udržením pozornosti – koncentrovanosti, únavu, dýchací potíže, bolesti hlavy a tím snížení pracovní výkonnosti. Klesne-li vlhkost vzduchu v prostoru pod 40%, zvyšuje se riziko onemocnění z nachlazení a zvyšuje se pravděpodobnost onemocnění chorobami a infekcemi horních cest dýchacích. Suché sliznice tvoří ideální živnou půdu pro průvodce nemocí. Sliznice potřebují min. 45% relativní vlhkosti v prostoru pro správnou funkci samočištění.

Suchý vzduch prodlužuje dobu prachových částic a bakterií ve vznosu -  v letu vzduchem. Nebezpečí nákazy hrozí tedy třikrát častěji při nízké relativní vlhkosti vzduchu. Chronická onemocnění dýchacích cest např. astma se zhoršuje nebo se přidávají a mohou zesílit allergie a kožní onemocnění. Vysychá hrdlo a zvyšují se obtíže při polykání a mluvení.

Zvlhčování vzduchu nám nejen zajistí zdravější prostředí, ale také optimální podmínky pro technologické procesy a výrobní toky, výrobu a skladování potravin nebo uchování a skladování hudebních nástrojů, maleb obrazů a uměleckých předmětů. Chrání zařízení domů a bytů před vysycháním a popraskáním.  

Správná vlhkost vzduchu je současně důležitá pro snižování elektrostatického náboje, snižování prašnosti a zachování vlastností vstupních surovin.

Drekoma

logo
Pražská 636
37806 Suchdol nad Lužnicí

telefon: 384 781 433, 603 520 148
e-mail: info@drekoma.cz

web: www.drekoma.cz

Více o firmě Vyžádat další informace

Sdílet / hodnotit tento článek

Související témata

Mohlo by vás zajímat

Osvěžení vodní mlhovinou je příjemné pro každého

Osvěžení vodní mlhovinou je příjemné pro každého

Díky výkyvům počasí jsme dnes často vystaveni extrémním teplotám. Vlna veder je v létě nejen u moře, ale i ve střední Evropě. Zdravou rovnováhu prostředí nám pomůže zajistit aktivní zvlhčování.

E-book: Příručky ZDARMA!

Příručka Jak koupit bydlení

Jak koupit bydlení

Pomocník při koupi domu, bytu, pozemku.

Příručka Jak na povolení rodinného domu

Příručka Jak na povolení rodinného domu

Poradíme s vyřízením stavebního povolení

Partner tématu

Nejnovější články

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Akce a slevy

Zdroj: IVAR CS

Akce IVAR DAB Studená voda

Akce IVAR DAB Studená voda

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA