Hledat
Mapa cennemovitostí v ČR
estav.tvnový videoportál
Všechna témata

Litoměřice rozšířili možnosti k třídění odpadu

Litoměřice zlepšili možnosti třídění odpadu. Základ zintenzivnění tvoří všechny tři budovy městského úřadu, městská policie a chceme jít na všechny naše příspěvkové organizace.
Litoměřice rozšířili možnosti k třídění odpadu

Realizace během několika dní

"S příchodem na úřad jsme společně s vedoucími odborů nastavili otevřenou komunikaci. Na jednom takovém neformálmím setkání kolegyně navrhly zintenzivnění separování odpadu na úřadě", říká Mgr. Milan Čigáš, tajemník MěÚ a pokračuje:

"Vznikla tak příležitost, kterou dává dobrá komunikace. Propojením lidí došlo během několika dní k vytvořený systému a jeho realizaci. Děkuji svému týmu Zdravého města. Základ zintenzivnění tvoří všechny tři budovy Městského úřadu, Městská Policie a chceme jít na všechny naše Příspěvkové organizace. Na školách recyklujeme. Ve městě máme popelnice na kov, o které je velký zájem. S jarem jsme opět spustili svoz bioodpadu a další. V neposlední řadě velká podpora našeho pana starosty a místostarostů :-)" uzavírá M. Čigáš.

Jaké druhy odpadu recyklujete?

Milan Čigáš: Základ tvoří: papír, plast, sklo a kov - zbylé je směsný odpad. Nicméně máme popelnice i na bioodpad a baterie apod.

Třídili zaměstnanci i dříve - třeba jen papír?

Milan Čigáš: "Na Městském úřadě se třídilo (jak už to tak bývá více či méně úspěšně), nicméně jsme na nápad kolegyň a kolegů z odboru Životního prostředí - třídění zintenzivnili a prakticky jsme zrušili "odpadkové koše"."

Kam a kdo vynáší nové kontejnery?

Milan Čigáš: Základní vynášení je na nás a vytvořili jsme recyklační body:-) z těchto bodů to již odnášejí pracovníci úklidu.

Tříděný odpad najdeme i v Komunitním plánu zdraví a kvality života Litoměřice (2015-2016), kde v části životní prostředí se zmiňuje i zlepšování čistoty životního prostředí, zejména častější odvoz tříděného odpadu.

Sdílet / hodnotit tento článek

Související témata

Nejnovější redakční zprávy

Zdroj: Pexels, Jan Zakelj

Studie: Evropa může opustit fosilní paliva, kdyby investovala dva biliony eur

Evropa by mohla opustit fosilní paliva a vybudovat soběstačný energetický sektor, pokud by do roku 2040 investovala zhruba dva biliony eur (téměř 49 bilionů Kč) do obnovitelných zdrojů energie, jako jsou solární a větrné elektrárny. Tvrdí to podle agentury Reuters studie, jejímž hlavním autorem je Postupimský…