REKLAMA
S námi stavíte na informacích

Kraj popatnácté posunul termín pro tendr na nemocnici Náchod

Královéhradecký kraj popatnácté posunul termín pro odevzdání nabídek do více než miliardového tendru na přestavbu Oblastní nemocnice Náchod. Místo původního 9. října platí nyní termín 15. února. Zpoždění tendru tak nabralo více než čtyři měsíce. Důvodem odsouvání termínu jsou neustávající dotazy firem k projektové dokumentaci a úpravy výkazu výměr. Řekl to radní kraje pro investice Josef Dvořák (ČSSD). Přestavba nemocnice je investiční prioritou krajské koalice ČSSD a KSČM.
Kraj popatnácté posunul termín pro tendr na nemocnici Náchod

Většina dotazů nyní směřuje k výkazu výměr. "Mnohdy jde o maličkosti, které se ale musejí opravit. To s sebou nese posun termínu o několik dní, aby se se změnami mohli seznámit všichni případní uchazeči," řekl Dvořák. Naznačil, že někdy může být pokládání dalších dotazů ze strany firem zdržovací taktikou. Zatím kraj prostřednictvím 51 dodatečných informací odpověděl na více než 900 dotazů. Dokumentaci k soutěži si vyzvedlo 35 firem.

Dvořák nevyloučil, že termín by se ještě mohl posunout, nicméně otevírání obálek by se mohlo odehrát do konce února. V tom případě by se samotné zahájení stavby mohlo odehrát na přelomu července a srpna. V původní představě kraje bylo zahájení stavby letos na jaře.

Kraj tendr na přestavbu nemocnice za 1,19 miliardy korun bez DPH vypsal loni v červenci. Stavbaři by měli v nemocnici postavit dva nové pavilony, ve kterých bude například lůžková část chirurgie, ortopedie a operační sály, porodnice a dětské oddělení. Podle plánů se má stavět za provozu nemocnice, práce by měly trvat dva roky, dalších šest měsíců má trvat zkušební provoz.

Po nyní chystané miliardové výstavbě kraj ještě plánuje druhou etapu přestavby nemocnice asi za půl miliardy korun. Při ní by měl vzniknout ještě jeden pavilon, měly by být opraveny staré budovy a přibýt by měl parkovací dům. Příprava druhé etapy je zatím na počátku.

Sdílet / hodnotit tento článek

Nejnovější redakční zprávy

kouřící komín tuhá paliva topení

Plzeňský kraj vyhlásí druhé kolo kotlíkových dotací

Další stovky starých kotlů na tuhá paliva za ekologičtější zařízení mohou vyměnit obyvatelé Plzeňského kraje díky dotacím EU. Druhou výzvu kotlíkových dotací vyhlásí Plzeňský kraj 19. září v 08:00 a ...

Do prostupného bydlení v Liberci se zapojí dvě ubytovny

Do prostupného bydlení v Liberci se zapojí dvě ubytovny

Do systému prostupného bydlení v Liberci se zapojí první dvě ubytovny, které splnily podmínky radnice. Pomohou městu s ubytováním lidí, kteří nemají přístřeší nebo žijí v nevyhovujících podmínkách. ...

Hradec králové náměstí

Hradecká galerie otevře po rekonstrukci až v listopadu

Galerie moderního umění v Hradci Králové otevře pro návštěvníky po své rekonstrukci až během listopadu. Hlavním důvodem několikaměsíčního zpoždění jsou rozsáhlé restaurátorské práce, informovala o ...

REKLAMA

Nejčtenější články

estav.cz v žebříčku návštěvnosti TOPlist