Hledat
Mapa cennemovitostí v ČR
estav.tvnový videoportál
Všechna témata

Kraj popatnácté posunul termín pro tendr na nemocnici Náchod

Královéhradecký kraj popatnácté posunul termín pro odevzdání nabídek do více než miliardového tendru na přestavbu Oblastní nemocnice Náchod. Místo původního 9. října platí nyní termín 15. února. Zpoždění tendru tak nabralo více než čtyři měsíce. Důvodem odsouvání termínu jsou neustávající dotazy firem k projektové dokumentaci a úpravy výkazu výměr. Řekl to radní kraje pro investice Josef Dvořák (ČSSD). Přestavba nemocnice je investiční prioritou krajské koalice ČSSD a KSČM.
Kraj popatnácté posunul termín pro tendr na nemocnici Náchod

Většina dotazů nyní směřuje k výkazu výměr. "Mnohdy jde o maličkosti, které se ale musejí opravit. To s sebou nese posun termínu o několik dní, aby se se změnami mohli seznámit všichni případní uchazeči," řekl Dvořák. Naznačil, že někdy může být pokládání dalších dotazů ze strany firem zdržovací taktikou. Zatím kraj prostřednictvím 51 dodatečných informací odpověděl na více než 900 dotazů. Dokumentaci k soutěži si vyzvedlo 35 firem.

Dvořák nevyloučil, že termín by se ještě mohl posunout, nicméně otevírání obálek by se mohlo odehrát do konce února. V tom případě by se samotné zahájení stavby mohlo odehrát na přelomu července a srpna. V původní představě kraje bylo zahájení stavby letos na jaře.

Kraj tendr na přestavbu nemocnice za 1,19 miliardy korun bez DPH vypsal loni v červenci. Stavbaři by měli v nemocnici postavit dva nové pavilony, ve kterých bude například lůžková část chirurgie, ortopedie a operační sály, porodnice a dětské oddělení. Podle plánů se má stavět za provozu nemocnice, práce by měly trvat dva roky, dalších šest měsíců má trvat zkušební provoz.

Po nyní chystané miliardové výstavbě kraj ještě plánuje druhou etapu přestavby nemocnice asi za půl miliardy korun. Při ní by měl vzniknout ještě jeden pavilon, měly by být opraveny staré budovy a přibýt by měl parkovací dům. Příprava druhé etapy je zatím na počátku.

Sdílet / hodnotit tento článek

Související témata

Mohlo by vás zajímat

Nemocnice Nachod

Dva nové pavilony nemocnice Náchod mají kolaudaci

Dva nové pavilony krajské Oblastní nemocnice Náchod za více než miliardu korun mají oficiální kolaudační souhlas. První etapa modernizace náchodské je tím téměř u konce. Novinářům to řekli zástupci hejtmanství. Jde o nové budovy J a K a na ně navazující stavební objekty. Pacienti by zmodernizovanou část nemocnice…

V nemocnici Náchod je hotová hrubá stavba obou pavilonů

V nemocnici Náchod je hotová hrubá stavba obou pavilonů

Z projektu miliardové přestavby krajské Oblastní nemocnice Náchod je dosud hotová hrubá stavba obou pavilonů J a K, které na sebe budou napojené. Celá stavba je již za polovinou a postupuje podle harmonogramu bez zpoždění a závažnějších problémů. Řekla to mluvčí hejtmanství Sylvie Velčovská. Dlouho připravovaná…

Nemocnice Náchod

Hradecký kraj vypíše nový tendr na opravu nemocnice Náchod

Královéhradecký kraj vypíše nový tendr na rekonstrukci nemocnice Náchod. Včera o tom rozhodli krajští radní, veřejná zakázka bude do konce týdne zveřejněna na krajském profilu zadavatele, uvedla ve vyjádření mluvčí hejtmanství Martina Götzová. Podle původních odhadů má přestavba stát 1,5 miliardy korun. Předchozí tři…