Hledat
Mapa cennemovitostí v ČR
estav.tvnový videoportál
Všechna témata

Kraj již devětkrát posunul termín pro nabídky na stavbu nemocnice Náchod

Královéhradecký kraj již podeváté posunul termín pro odevzdání nabídek do více než miliardového tendru na přestavbu Oblastní nemocnice Náchod. Důvodem nynějšího týdenního posunutí na 29. prosince je drobná změna ve výkazu výměr. Řekl to radní pro investice Josef Dvořák (ČSSD). První termín byl 9. října, zpoždění tendru tak činí téměř tři měsíce.
Nemocnice Náchod

Potenciální uchazeči kraji také stále posílají další a další žádosti o vysvětlení k projektové dokumentaci. "Již jsme zodpověděli téměř 600 dotazů, odpovědi jsme zveřejnili ve 27 dodatečných informacích. Začínáme nabývat dojmu, že cílem dotazů je zdržet celou zakázku," řekl Dvořák. Dokumentaci k soutěži si vyzvedlo 34 firem.

Přes už téměř tříměsíční zdržení stavba nemocnice podle Dvořáka ohrožena není. "Doufáme, že nynější posunutí termínu je poslední. Financování stavby máme zajištěno, připraven je i tým lidí, který bude na projektu pracovat," řekl Dvořák. Stále podle něj platí, že stavět by kraj chtěl začít na jaře příštího roku.

Přestavba nemocnice je největším současným investičním projektem kraje. Kraj tendr na přestavbu nemocnice za 1,19 miliardy korun bez DPH vypsal letos v červenci. Stavbaři by měli v nemocnici postavit dva nové pavilony, ve kterých bude například lůžková část chirurgie, ortopedie a operační sály, porodnice a dětské oddělení. Podle plánů se má stavět za provozu nemocnice, práce by měly trvat dva roky, dalších šest měsíců má trvat zkušební provoz.

Sdílet / hodnotit tento článek

Související témata

Mohlo by vás zajímat

Nemocnice Náchod

Hradecký kraj vypíše nový tendr na opravu nemocnice Náchod

Královéhradecký kraj vypíše nový tendr na rekonstrukci nemocnice Náchod. Včera o tom rozhodli krajští radní, veřejná zakázka bude do konce týdne zveřejněna na krajském profilu zadavatele, uvedla ve vyjádření mluvčí hejtmanství Martina Götzová. Podle původních odhadů má přestavba stát 1,5 miliardy korun. Předchozí tři…