REKLAMA
Hledat
Mapa cennemovitostí v ČR
estav.tvnový videoportál
Všechna témata

Na Žižkově lidé protestovali proti výstavbě administrativní budovy a obchodního centra

Strana zelených (SZ) z Prahy 3 uspořádala protestní happening Ne monstrmarketu proti výstavbě supermarketu v sousedství nákladového nádraží na Žižkově. Vedle nádraží má vzniknout až čtrnáctipatrová budova s kancelářemi, obchody a byty. Výstavbu plánuje britská společnost Discovery Group a obchodní plocha má být až 44.000 metrů čtverečních.
Nákupní centrum interiér

"Věříme, že éra výstavby velkých obchodních center v širším centru města je za námi. Trh je nasycen a další obchodní centrum přinese na Žižkov jen další dopravní zátěž a zhorší podmínky pro místní podnikatele a obchody," řekl zastupitel Prahy 3 Ondřej Rut (SZ).

Členové SZ na happeningu "položili základní kámen stavby", kdy se převlékli za starostku městské části Vladislavu Hujovou (TOP 09) a zástupce developera, a megafonem prezentovali všechna negativa, která stavba okolí přinese, včetně toho, že k němu podle SZ přivede denně o asi 13.000 aut více. Na místě pak nechali nákupní vozíky s květinami a billboard s informacemi o stavbě. Rovněž pak demonstrativně rozdupali nakreslené živočichy a rostliny. "K čemu je někomu žába, když může nakupovat?" řekl ironicky jeden z performerů.

Zelení již v roce 2014, kdy seděli v radě městské části, podali správní žalobu proti rozhodnutí o umístění stavby obchodního centra. Soudní řízení dosud nebylo uzavřeno. "Problém je, že radnice nyní uvažuje o stažení žaloby," řekl Rut.

Sdílet / hodnotit tento článek

Související témata

Mohlo by vás zajímat

nákladové nádraží Žižkov

Praha chystá urbanistickou soutěž na zástavbu nádraží na Žižkově

Praha se chystá vypsat urbanistickou soutěž na výstavbu na Nákladovém nádraží Žižkov. Studie by měla by určit, co kde na území bude stát, a řešit bude také využití památkově chráněné hlavní budovy. Soutěž by měli projednat v úterý pražští radní, vyplývá to z materiálu přichystaného pro jejich jednání.