REKLAMA
Témata Hledat

Ceny nemovitostí a nájmů

Přehledně v mapě!

Žižkovská radnice žádá pokračování budoucího metra D přes Prahu 3

Žižkovská radnice bude žádat, aby pokračování plánované trasy metra D vedlo přes Prahu 3. Na dnešním jednání se na tom shodli zastupitelé městské části. Vyprojektovaná trasa metra D povede z Písnice na náměstí Míru.
Žižkovská radnice žádá pokračování budoucího metra D přes Prahu 3

Už nyní se diskutuje o tom, že by v budoucnu mohla pokračovat přes Hlavní nádraží buď na náměstí Republiky, nebo na Žižkov a do Vysočan.

Jako první se začne stavět část ze stanice Depo Písnice na Pankrác, poté přijde na řadu etapa z Pankráce na náměstí Míru. Další pokračování ve směru do centra, o kterém dnes diskutovali zastupitelé Prahy 3, je zatím ve fázi úvah. Pražský institut plánování a rozvoje (IPR) nedávno dostal od rady hlavního města za úkol jednotlivé možnosti do konce roku prověřit.

Podle starostky Vladislavy Hujové (TOP 09) má Žižkov velký potenciál rozvoje, obyvatel přibývá, městská část proto metro potřebuje. Zastánci varianty metra vedoucího na náměstí Republiky ale tvrdí, že metro D má smysl pouze při propojení s ostatními linkami metra a s železnicí. Stanice Hlavní nádraží by byla přestupní na linku metra C a stanice Náměstí Republiky na linku metra B.

Metro D spojí centrum s jižní částí města. Stavba první části by měla být hotova do roku 2022. Projektanti náklady předběžně odhadují na zhruba 50 miliard korun. Praha chce na stavbu čerpat dotace z evropských fondů. Dopravní podnik (DPP) nyní řeší výkup pozemků. Radní nedávno rozhodli, že na nové lince budou jezdit vlaky bez řidiče.

Pro cestující se nedávno otevřely nové stanice metra A do Motola za zhruba 20 miliard korun.

Sdílet / hodnotit tento článek

Související témata

Mohlo by vás zajímat

metro praha linka D

Linka metra D: Metro jen se dvěma stanicemi na začátku a na konci trasy?

Představenstvo pražského dopravního podniku (DPP) dostalo za úkol prověřit variantu trasy metra D z Pankráce do Depa Písnice pouze s těmito dvěma stanicemi. Zbylé by byly dostavěny po zprovoznění trasy. Informaci serveru seznam.cz potvrdil ČTK radní Petr Dolínek (ČSSD).

E-book: Příručky ZDARMA!

Příručka Jak koupit bydlení

Jak koupit bydlení

Pomocník při koupi domu, bytu, pozemku.

Příručka Jak na povolení rodinného domu

Příručka Jak na povolení rodinného domu

Poradíme s vyřízením stavebního povolení

Partner tématu

Nejnovější články

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Akce a slevy

Zdroj: Geberit

Spokojený zákazník důvěřuje originálu Geberit

Výherní akce Nabídka 2021 až do listopadu 2021

REKLAMA
REKLAMA