Hledat
Mapa cennemovitostí v ČR
estav.tvnový videoportál
Všechna témata

Výběr ohřívače vody usnadní nová technologie závěsu

Ten, kdo někdy vybíral nový ohřívač vody, ví, že to není jen o velikosti a ceně. Je s ním spojeno spousta dalších aspektů, na které je třeba brát zřetel. A některé se dokonce projeví až při instalaci. Třeba, když menší bojler nahradí větší, který nesedí do původního závěsu. Řešení má největší český výrobce ohřívačů vody společnost Družstevní závody Dražice, která vyvinula nový univerzální závěs pro elektrické bojlery.

Jeden závěs pro jakýkoliv bojler

Tato novinka dokáže pokrýt různé rozteče šroubů pro zavěšení bojlerů do zdi. „Nový závěs je možné použít pro starší řady ohřívačů vody i pro ty nejnovější, ale také pro modely jiných výrobců,“ upřesňuje Karel Pacourek,“ generální ředitel společnosti Družstevní závody Dražice. Užitečný je zejména z hlediska snadné výměny bojleru. Díky němu není nutné zasahovat do stávajícího upevnění, rozvodů vody ani elektřiny. Není potřeba vybourávat staré kotvení a navrtávat novou rozteč. Univerzální závěs lze snadno upravit do požadovaného rozměru a zavěsit na něj nový bojler. Navíc eliminací tepelných mostů mezi nádobou a vnějším pláštěm snižuje tepelné ztráty ohřívače vody,.

DZ Dražice hledí na design

Kromě kvality a moderní technologie upravují DZ Dražice své produkty i tak, aby byly designově zajímavé a dobře zapadaly do interiérů domácností. Takovou úpravou prošel nejen nový závěs, ale mnoho ohřívačů vody. Naposledy pak třetí generace chytrého bojleru OKHE SMART, který je energeticky úsporným unikátem ve své třídě. Je jedním z mála, který se řadí do energeticky úsporné třídy B, a prvním ve své třídě na českém trhu, jenž může být dálkově řízený pomocí aplikace v chytrém telefonu či tabletu. Moderní a atraktivní vzhled je na něm patrný na první pohled. „I pro další bojlery jsme připravili vylepšení v podobě nového indikátoru teploty v nové barvě a se stupnicí, který navrhl známý český designér Zdeněk Veverka. Z jeho pera pochází také nová podoba ovládacího panelu OKHE SMART,“ říká Karel Pacourek. Zdeněk Veverka se zabývá produktovým a grafickým designem. Oceňovaný je zejména pro své zdařilé nápady na nový design spotřebičů značky ETA a za své návrhy pro automobilku Ford. Za své práce získal i řadu ocenění.

Tradice v souladu s moderním vývojem

Družstevní závody Dražice neustále pracují na vývoji a vylepšování svých produktů. Výrobě bojlerů se věnují již přes 50 let a za tu dobu udělaly i velký technologický pokrok. „Patrný je na vývoji jednotlivých součástek pro bojlery. Například dražické ohřívače vody jsou jako jediné vybaveny unikátním suchým keramickým topným tělesem. To zvyšuje jejich životnost, protože odolávají tvrdé a agresivní vodě i korozi,“ uvádí Karel Pacourek. Používají také ocelové nádoby ze speciálního silného plechu, které jsou odolné proti tlakovým rázům.

DRUŽSTEVNÍ ZÁVODY DRAŽICE - strojírna, s. r. o.

logo
Dražice 69
294 71 Benátky nad Jizerou

telefon: 326 37 09 90, 326 37 09 11
e-mail: prodej@dzd.cz

web: www.dzd.cz, www.dzd-solar.cz, www.klima-drazice.cz

Více o firmě Vyžádat další informace

Sdílet / hodnotit tento článek

Související témata

Mohlo by vás zajímat

Máte plynový ohřívač vody? Nezapomínáte na jeho pravidelnou kontrolu?

Máte plynový ohřívač vody? Nezapomínáte na jeho pravidelnou kontrolu?

Otrava oxidem uhelnatým podle analýz Českého plynárenského svazu 1 zaujímá první místo mezi otravami v Evropě a u nás na ni každoročně zemřou desítky osob. Toto neustále se stupňující nebezpečí vzrůstá v horkém létě až desetinásobně.